Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szerintetek van-e jogosultsága...

Szerintetek van-e jogosultsága eldönteni egy munkaügyi központban dolgozó ügyintézőnek, hogy a kiajánlott munkához kell-e szakképzettség? Sajnos volt egy kis balhé az ügyintézésem körül, és én ittam meg a levét.

Figyelt kérdés
Közfoglalkoztatottként,Általános irodai adminisztrátorként vettek fel egy iskolába.Táblázat kezelés,plakátok készítése,a titkár munkájának a segítése a feladatom.Akik előttem voltak ebben a munkakörben,mindenki megkapta a magasabb bért,nekem ez az ügyintéző azt írta be hogy nem igényel szakképesítést,így 51.800ft-ot kerestem ebben a hónapban,míg az előttem lévők 66e. körül.Az 51 ezret a 8 általánossal rendelkezők kapják.A munkakör FEOR száma 4112,ami a szakképzettséget/szakközépiskolát igénylő munkákhoz van besorolva.Mikor intéződött ez a dolog,a munkaügyisek közt támadt egy kis vita,mert először ide küldtek,majd vissza,majd megint a fent említett ügyintézőhöz.Aki ekkor telefonon leugatta a kollégát,hogy mit képzel,nekem először nála kell elintéznem a munkanélküli járadékom megszüntetését blabla.Jól felhúzta magát és szerintem rajtam tötötte ki a bosszúját.Megkérdezte van-e szakképzettségem,mondom gimnáziumi érettségim van.Az nem jó,akkor csak ez jár...Akkor nagyon rosszul esett ahogy bánt velem,bunkó volt,nem is köszönt stb.de túltettem magam rajta.Most viszont ahogy az igazgatónő ahol dolgozm ezt megtudta,azt állítja jár nekem a magasabb bér.Végképp nem tudom most akkor mi van,kihez forduljak?Az én főnököm, a tankerület vezetője,talán hozzá?
2015. szept. 6. 11:33
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Fordulhasz bárkihez, neked nincs megfelelő szakkepzettseged. A gimnáziumi érettségi nem szakma. Helyesen járt el az ugyintezo
2015. szept. 6. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Van szakképzettséged? Nincs

Hát akkor meg?

2015. szept. 6. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy van jogosultsága, ez a feladata.

Nem pofára dönt. Te is leírod, hogy szakképesítéssel jár a magasabb bér. Ami neked nincs. Nyilván aki előtted dolgozott ott, annak volt, azért kapott magasabb bért.

2015. szept. 6. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
A törvény azt írja középiskolai végzettség vagy szakképzettség alapján jár a magasabb bér.
2015. szept. 6. 13:59
 5/10 anonim ***** válasza:
51%
Na és van adminisztrátori középiskolai vagy OKJ vegzettseged?
2015. szept. 6. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ha nincs szakképesítésed, nem fogod megkapni a szakképzetteknek járó bért.

Tehát ha a tévedés történt és olyan munkára vettek fel, ami szakképesítést igényel, az nem azt jelenti, hogy jogosult vagy a több fizetésre, hanem hogy elvileg fel sem vehettek volna.

2015. szept. 6. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Tehát, ha téged elküldenek két diplomával utcát seperni (mert megszűnt az, hogy ez ne tehetnék meg középfokú végzettség felett, úgyhogy kiküldhetnek), attól te még nem fogod megkapni a magasabb bért, mert neked valamihez képzettséged van. Legalábbis nálunk így van.
2015. szept. 6. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Szerintem úgy lehetne okosan utánajárni, ha a főnököd érdeklődne a munkaügyi központban. Hiszen tudja az előző munkatársak bérét és végzettségét is. Ő megkérdezhetné, hogy nálad miért más összeg van. Neki gondolom normálisan elmondják és nem lesznek vele olyan ingerültek, mint veled.
2015. szept. 6. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
77%

Látom, itt sokan szövegértési gondokkal küzdenek.

Ha a törvény szerint középiskolai végzettség VAGY szakképzettség alapján magasabb bér jár, akkor ha a kettő közül az egyik megvan, akkor nem kaphatsz annyit, mint egy 8 általánost végzett.

Hogy a törvény tényleg így szól-e, azt nem tudom, de gondolom, te utánanéztél. Én a helyedben egy munkaügyekkel foglalkozó jogászt keresnék fel, a munkaügyisek hozzáértése tapasztalatom alapján finoman szólva is hagy kívánni valót maga után.

2015. szept. 6. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

A törvényben az áll hogy és,tehát elméletileg mindkettő megléte kellhet.De a suli munka ügyise mondta hogy még a takarítónőnek is a magasabb bér járt,ha érettségivel rendelkezett.Nem lehet mérlegelni érettségi és érettségi közt.Mert akkor mi a különbség a 8 általánost végzett és a gimnáziumi érettségit végzett közt?Semmi?

Mindenesetre beíratkoztam egy okj-s tanfolyamra,és 3 hónap múlva oda fogom tolni a munkaügyes arcába.Most már nem pampoghat hogy nincs szakképzettségem,igaz 90.ezrem bánja,de teszek rá.Az előttem lévőnek is sima gimis érettségije volt,onnan tudom hogy a szomszédom.Szóval ez pofára ment.

2015. szept. 8. 20:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!