Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha fizikailag nem bírok egy...

Ha fizikailag nem bírok egy munkát akkor tényleg csak a munkaviszony megszüntetése lehet megoldás?

Figyelt kérdés

Nehéz fizikai munkát végzek, szaladgálós... napi 8 órában szaladgálni kell 40-50 kg-os ládákkal...


4 hónapja vagyok a cégnél, eleve gerinc ferdüléssel meg lúdtalppal vágt bele, nem gondoltam kívülröl, hogy ilyen kemény ez a munka....


Sajnos gyakran csak fájdalom csillapítóval tudok csak bejönni mert alig bírok járni, fáj vagy a bal lábam vagy a derekam...


Többször jeleztem ezt a főnökömnek, kértem másik munkakörbe az áthelyezést, de egyszerűen fittyet hánynak rá, mert nincs ide ember...


A cégnél amúgy is munakerőhiány van, simán lehetne válogatni a munkakörök között... am be vagyok tanítva egy másik munkaterületre is, azt jól bírom, de oda nem raknak be, mert ugye itt nincs ember, oda meg van 100...


Am másoknak sikerült már átkéretnie magát...


Menjek be az üzemorvoshoz? Mit tegyek?


Vagy itt téll csak a felmondás segít?? :(


2022. aug. 12. 05:57
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
A munka törvénykönyve szerint 1 ember 25 kilogrammnál nem emelhet többet.Tudom, hogy a munkaadót ez nem hatja meg. Keress másik munkahelyet, mielőtt megrokkannál.
2022. aug. 12. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

#10

Nekem is ezek vannak de engem alkalmatlannak írt az orvos nehéz munkára.

Akkor most hogy van ez?

2022. aug. 12. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
80%

Jó kérdés. Lehet, h van mérlegelési jogköre.


Nekem ortopédián annyit mondtak mikor nagyon fájt a hátam, h keressek másik munkát.


Gyógytorna mellett sem volt jól a hátam. Fizikoterápiára is mentem.

2022. aug. 12. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

Jó csak mikor azt látom, hogy a cégen belül másoknak lehet váltani, nekem meg nem engedik, azért baxa a csőrömet, nem is kicsit!


Most e miatt megint költhetek el vagyont a benzinre, mert ott ahova volt buszlehetőség, nem bírtam a munkát....



Azért gondoljatok csak ebbe bele....

2022. aug. 12. 08:57
 15/18 anonim ***** válasza:
87%

Dühítő.


Keress masikat. Mondd meg munkahelyen, h vagy áttesznek máshova, vagy elmész.

2022. aug. 12. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Még mindig nem írtad, hogy HELYILEG milyen régióban élsz?


Melyik települése az országnak? Város? Vidék? Falu?


Önkormányzat honlapja milyen munkalehetőségeket kínál? Munkaügyi központba valahogyan csak vissza tudsz jutni. Fizetik az utazást. Szerintem.


Átképzés esetleg? Korhatárhoz kötött? (Ha gondolod, akár privátban is írhatok átmenetileg, mert ez a nyílt fórum mindent "nem szokott elbírni"...)


De azt nem ígérem, hogy a végtelenségig ontani fogom az ötleteket. (Sajnos nekem is végesek a lehetőségeim jelenleg. De próbálok nem elkeseredni.)


Igaz, 20 évvel idősebb is vagyok...

2022. aug. 12. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
60%

Rájöttem hogy ki vagy.

Balázska már megint? 🤣

Ne írjatok neki

2022. aug. 12. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
80%

Azért engedték másoknak a váltást, mert ők előbb megtették. De lehet jól nyalnak. Ilyen is van sok helyen.

Neked meg marad a kifogások keresése, az éhenhalás, vagy az új munka, esetleg elkezdhetsz hosszú nyelvet növeszteni. Válassz.

2022. aug. 12. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!