Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért éri meg a cégeknek...

Miért éri meg a cégeknek inkább felvenni egy új embert sokkal több pénzért ahelyett, hogy korrekten emelnék a meglévő munkaerő bérét?

Figyelt kérdés

IT, SSC multi, második ilyen munkahelyem és itt is ugyanaz van, hogy 30-40%-kal többet keres az aki ma kezd mint mi akik évek óta itt vagyunk.


2 év alatt most volt az első béremelésem - kemény 5% amit meg is említettem a főnöknek, hogy ez szerintem kevés - megindokoltam miért (nőtt a terhelés, meg úgy gondolom, hogy ha nem is vagyok a legjobb a csapatban, de szerintem a top3-ban benne vagyok a 11 emberből).

Erre az volt a válasz, hogy érti, de ennyit tudnak adni... Mindeközben az újoncok meg majd 100k-val többet keresnek.


2022. aug. 14. 11:25
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
34%
Na, tessék, még az alapítványi iskolás húgyagyú is idetalált... Nincs semmi dolgod a mai kamukérdéseiddel, hogy ráérsz itt hőbörögni?
2022. aug. 14. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Nincs ebben semmi meglepő.. Ez az alkalmazotti lét velejárója, kb minden cégnél ez van.


Ha valaki nagyobb emelést akar, az általában váltással valósul meg,vagy licitáltat.. Elárulom, én is azért váltottam, mert nettó 100altöbbet kaptam máshol. Majd váltottam még egyet, mert nem jött be, itt meg még egy 100-assal többért.. Ez van.


Én is a cégem top szaktudású emberei között voltam.

2022. aug. 15. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
*csapat, na. Azért nem a cég.. :D
2022. aug. 15. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!