Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Valójában melyik munkaerő az...

Valójában melyik munkaerő az értékesebb?

Figyelt kérdés
Hitelkártya-értékesítőként dolgozom 8 hónapja. Minden hónapban van egy megadott darabszám, hogy minimum mennyi szerződést kell kötni. Én ennek kb. a háromszorosát szoktam teljesíteni, viszont állandóan amiatt szól be a főnökség, mert a munkaidőm elég jelentős részét cigizéssel, beszélgetéssel, boltba járással töltöm el. Nem tartom igazságosnak, mert azokat a munkatársaimat nem cseszegetik, akik végigdolgozzák a munkaidőt, viszont sokkal kevesebb szerződést sikerül kötniük. A cégnek nem a megkötött szerződésekből van pénze? Akkor miért nem őket vegzálják? Ti ezt a helyzetet hogy látjátok? Nem merek nyíltan konfrontálódni, nem vagyok olyan típus, pedig ilyenkor mindig mondanám legszívesebben, hogy vizsgáljuk már meg a darabszámot, és az alapján mondjunk ítéletet. Ez ilyen magyar logika, hogy csak a látszatot kell értékelni?

2022. júl. 21. 13:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Fix idős alkalmazott vagy?

Én a helyedben megpróbálnám kijárni, hogy sima jutalékos rendszerben dolgozhassak. Nyilván nem alkalmazottként, hanem vállalkozóként. Ezzel megoldódna a problémád.

2022. júl. 21. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
78%

Ez a bankokban és pénzintézetekben kialakult versenyhelyzet, amikor megpróbálják kicsonálni egymást a dolgozók, mert jobban megy neked.


Ez semmi új.

Már az higy minimum mennyi szerződést kell kötnöd, az önmagában egy toxikus munkahelyet létre fog hozni előbb vagy utóbb.


Aztán lehet nem is lazsálsz ennyit, csak pár munkatársad alád akar verni, mert neked jobban megy.

2022. júl. 21. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

"Fix idős alkalmazott vagy?"


Igen. Minden nap elején és végén be kell lépnünk egy rendszerbe, és az alapján számolják a ledolgozott munkaórákat. Nálam ez is rendben van, mert pörög a rendszer a megfelelő időben.


Alapbér+jutalék van. Sávokban van meghatározva, hogy mennyit kapsz darabonként. Pl. 30 és 40 db között 1000 ft/db, 40 és 50 között 1500, 50 fölött 2000. Ez csak egy példa volt.


Épp ezért full magánügy, hogy mennyit csinálsz, csak nyereséges legyen a cégnek téged alkalmazni, bármit csinálsz munkaidőben.

2022. júl. 21. 13:15
 4/11 anonim ***** válasza:
82%

Az a baj, hogy a főnök ezt be tudja látni, de a kolléga nem. Aki haramad annyit dolgozik mint te, annak is járni fog a pofája, hogy cigizni meg boltba járni akar, mert neked is lehet.

Nem a teljesítményed a bajuk, hanem hogy nem "engedelmeskedsz". Nálunk az van, hogy mindegy mennyire jó valaki szakmailag, hosszútávon csak annak biztos a helye, aki eléggé tud nyalni és füttyre ugrani.

2022. júl. 21. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Rombolja a munkamorált a lógás. Hiába hozod te a számokat, ha mindenki más romlani kezd, mert úgy érzi, hogy te kivételezett vagy, akkor az hosszú távon rosszabb
2022. júl. 21. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha a munkaidő felét mással töltöd és így háromszorosan túl tudod teljesíteni a normát, akkor ha végig dolgoznád az időt, akár hatszorannyit is tudnál értékesíteni. Ők ezt látják, hogy te ezzel megkárosítod így őket. Azért fizetik ki a fix időre az óradíjat, hogy te azt az időt végigdolgozd, végig termelj nekik pénzt, nem csak az idő egy részében.
2022. júl. 21. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Akkor központilag emeljenek a limiten, és akkor majd ahhoz tartom magam. Erre ez a megoldás.
2022. júl. 21. 14:53
 8/11 anonim ***** válasza:

Azt meg kell tanulni hogy a főnök szemében te dolgozhatsz akármilyen jól ő annyit lát hogy nem robotolsz 8-ból 8 órát.Tökmindegy hogy meg van-e a minimum 4 óra alatt,ha dolgoznál 8 órát kétszer annyit tudnál csinálni.

Olyan helyeken ahol nem jutalék van egyesek műveszi módon űzik a dolgozni látszódást.Úgy dolgoznak hogy alig csinálnak valamit de látszatra mindig ott vannak valahol,nem azt látja a főni hogy a telefonozok a Józsi hanem azt hogy csinál valamit.Az már más kérdés hogy mit és hogy csinál de a lényeg hogy az látszik,dolgozik valamit.

2022. júl. 21. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Senior Séf ***** válasza:
83%

Egy barátom mesélte, aki 40 éve festőnek tanult. Egy idősebb szaki mellé osztották be, és az lett volna a dolguk, hogy a műhelyablakot befóliázzák. Az öreg szaki bepakolt a talicskába a csákánytól kezdve az égvilágon mindent. pedig egy kalapács, meg egy szike is elég lett volna. Így indultak el a "tetthelyre". Útközben találkoztak valami főnökkel, aki mindjárt leszólította az öreget, hogy valami munkát még rásózzon, de aztán vetett egy pillantást a talicskára, és elégedetten hümmögve továbbment.

Hiába, adni kell a látszatra is.

2022. júl. 22. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nyugi, kapják a kollégáid is az ívet.

Én is ilyen toxikus munkahelyen dolgozom, egy darabig, amíg annyira nem voltam jóban a munkatársakkal, azt hittem, hogy én vagyok a leghülyébb, mindig mindent csak én cseszek el és mindig engem b.sztatnak. Aztán leültünk sörözni, és kiderült, hogy nem...

2022. júl. 25. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!