Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Sok ember miért gondolja még...

Sok ember miért gondolja még mindig ezt?

Figyelt kérdés

Egy üzletben elvárják a dolgozótól, hogy mindenben kiszolgálja a vevőt, de ma már nincs igazából eladó a klasszikus értelemben, mert az eladó pénztáros, árufeltöltő, takarító is egyben.

Az árut ki kell pakolni, sokan mégis azt gondolják, hogy a bolti dolgozó dolga körbejárni őket .

Mielőtt még azt írná valaki, hogy a vásárlók pénzéből el az alkalmazott, nagy multi cégről van szó, egyfolytában van vásárló is, munka is, nyilván így is a bevételből fizetik ki az alkalmazottat,de sokat is kell tennie érte.



2022. aug. 19. 23:28
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nagyon feltűnt, hogy mostanában valamiért nem találok sehol az üzletekben árufeltöltő kollégákat.


Szinte mindenki elhagyja ezt a területet. Nejlonzacskót sem találni pékáruknak vagy zöldségeknek/gyümölcsöknek mindenhol.


Mi történhetett mostanában? Ennyire elmentek sokan nyaralni? Vagy a kereskedelem valamiért "rabszolga" tevékenység lett?

2022. aug. 19. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
89%

Megnyugtatna téged, ha azt mondanám, hogy ez így volt mióta világ a világ?

Én még abban a korban születtem, amikor eladó csak szakképesítéssel lehetett valaki.

Emelt szintű kereskedelmi ipari iskolába jártunk 3 évig, ha érettségizni is akartunk, akkor négy évig, miközben kökeményen kellett tanulni gimnáziumi anyagot, hozzájöttek a szaktárgyak. 6 napos hét volt, 3 nap iskola, 3 nap szakmai gyakorlat tanboltban.

És bizony amikor levizsgáztunk és "igazi" boltba kerültünk, ott senki nem takarította le a polcot vagy a gondolákat, senki nem töltögette helyettünk az árut, vagy senki nem mosta fel helyettünk zárás után a boltot.

Pénztáros vizsgát is kellett tennünk és pénz kezelni.

Viszont aki vevő betért a boltba, az elől-hátul ki volt szolgálva és olyan szakmába vágó kérdést nem tudott feltenni, hogy arra ne tudtunk volna válaszolni.

Gyakorlatilag az eladóktól - akik az utcáról esnek be felvételre, minden háttértudás nélkül - tevőlegesen semmivel nem várnak el most sem többet, viszont cserébe szakmailag nullák, kár is tagadni!

2022. aug. 19. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
55%

Mi van? Mi mindenben kell kiszolgalni a vevőt? Ha valamit nem talalok, akkor mindig van valamelyik sorban arufeltolto/raktaros, akarki, aki utba tud igazitani. A kasszanal meg tudok fizetni erte, mi egyeb elvaras lenne felejuk? Vagy csak nekem nincsenek extra igenyeim?

Nyilvan nem egyszerre vegzi a 3 feladatot, hanem valtasban a kollegakkal.

2022. aug. 20. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
50%

Mert a legtöbb embernek nem adatik meg, hogy valamilyen hatalmi pozícióban legyenek, ez viszont egy olyan helyzet, amiben átélhetik hogy valaki alárendelt szerepben van velük szemben, úgymond kiszolgáltatott. Nyilván ezt normális, az életével elégedett, intelligens ember nem használja ki, de ez az ország nem erről híres. Katasztrofális oktatási rendszer, hulladék érzelmi intelligencia, közel 0 értelmi képesség.


A munkájában nap mint nap sz-pó, h-gyért-sz-rért güriző, főnökei és akár kollégái által lenézett, semmibe vett, lábtörlőnek nézett átlagember így adja ki magából az élete értelmetlenségét és értéktelenségét.

2022. aug. 20. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
90%

#3


"Mi mindenben kell kiszolgalni a vevőt?"


Hát tevőlegesen biztos nem, mert ha mész 1 kg rizsért, azt magad is le tudod venni a polcról. A "kiszolgálás" valójában a mai világban abból kellene állnia, hogyha kérdése van megválaszolja valaki, aki ért is hozzá.

Mondjuk a nagy diszkontáruházakban ilyesmit az ember már nem is vár el, mert nincs kitől elvárnia, eladó még mutatóban sincs. Elvileg erre lenne a hangzatos névvel illetett Vevőszolgálat, de a barátságtalan fruskák, vagy az unott kamaszok ott sem értenek semmihez, legfeljebb a garilevél pecsételéshez.

Az lenne egy IGAZI eladótól az elvárás, hogyha bemész mondjuk egy festékboltba, akkor legyen kitől megkérdezned, miután 100 km-t gyalogolták a sorok között reménytelenül, hogy melyik vakolat jó vályogra, vagy mivel fessél le kültéren betont?

Illatszerboltban ne nézzen rád az eladó mint egy marslakóra, ha azt mondod olyan parfümöt keresel, ami nem édeskés, hanem inkább fanyar illatú (igen, van ilyen, ez egy szakkifejezés)

Vagy élelmiszerboltban, ruhaüzletben, virágboltban, barkácsboltban, stb. lehet olyan problémád, amiben elkelne a segítség, csak nem kapsz, mert még az is lehet, hogy a kérdést sem értik.

Én már úgy megyek vásárolni bármit is, amiben nem vagyok ismerős, hogy előtte kiképezem magam a neten a témában, bemegyek, megkeresem, az önkiszolgáló kasszánál fizetek, utána megköszönöm magamnak a vásárlást, elköszönök magamtól és elégedetten távozom, hogy milyen gyorsan szakszerűen és kellemesen tudtam vásárolni.

2022. aug. 20. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Számomra nem kicsit fura a kérdés egy olyan világban, ahol ami csak lehet, gépekre cserélnek le vagy szakképzetlen, érdektelen, embergyűlölő embereket állítanak be pult mögé "kiszolgálni". A stratégia egyértelmű: "költsd el nálunk minél több pénzed, aztán menj a pokolba!" -Bővül szépen a listája nálam azoknak a helyeknek, ahová soha többé be nem teszem a lábam, mert nagyon jól érzékelhető a stratégia, amit vázoltam is. Ahol csak azért látnak "szívesen", hogy "ingre-gatyára vetkőztethessenek", azokra rohadjon rá minden, amit az útonállásra tárolgatnak!
2022. aug. 20. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
34%
5-ös: Nekem zömében azért pozitív tapasztalataim vannak. Pont pl. a napokban volt, sportbolt, netről kinéztem egy terméket, de az áruházban sehol se találtam, pedig elvileg kellett volna lennie készletinfó alapján. Megmutattam a képet, nem is csupán annyit mondott a „pakolós” hölgy, hogy ez vagy az a sor, hanem odavezetett, megmutatta. Vagy pl. Asia Center, körmös bolt, kérdeztem egy termékről több dolgot is, az ázsiai eladó - tört magyarsággal, de érthetően - mindenre tudott válaszolni. Nem vagyok az a típus, hogyha vmit nem látok kapásból, akkor már rögtön rákérdezek, vagy el se olvasom a terméken a címkét, helyette a dolgozóktól akarok informálódni, de van, amikor muszáj, és ahogy írtam, ált. segítőkészek és felkészültek szoktak lenni. A műszaki boltokkal kapcsolatban vagyok úgy, hogy ott nem mindig vannak a topon, és érdemes inkább hozzáértő barát javaslatára alapozni, hogy ár-érték arányban jól fogja ki az ember.
2022. aug. 20. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
22%
En nem varom el, sot ha lehet nem is dumalok veluk. A legtobb mogorva, kiegett, besavanyodott. Kifizetem a cuccot azt szevasz
2022. aug. 20. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
70%

"ma már nincs igazából eladó a klasszikus értelemben, mert az eladó pénztáros, árufeltöltő, takarító is egyben"


Milyen "klasszikust" értesz te ezen?

Az eladók régen is végezték az árufeltöltést, takarítást stb. Pl László Miklós illatszertár című színdarabjában is, amit még a 2. világháború előtt írt. Akkor mikor volt az a "klasszikus eladó" akit te emlegetsz?

2022. aug. 21. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
29%
En nagyon nem birom mikor belepek es az elado odaugrik h segithet e... Kosz nem, nezelodok. Aztan meg ott bamul meg ajanlgat dolgokat. Kb mint a kinaik. Ha meg szolok, h hagyjal mar pls majd odaviszem a kasszahoz amit megakarok venni azt ennyi akkor en vagyok a bunko.. Mar csak fejhallgatoba vasarolok es csak a kasszanal veszem le 😃 igy nem szoktam hozzamszolni
2022. aug. 23. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!