Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hasonló tapasztalatok diákmunk...

Hasonló tapasztalatok diákmunkával kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Tavaly dolgoztam 17 évesen egy fürdőben , ahol 10 órát dolgoztattak,pedig törvényesen 18 év alatt csak maximum 8 órát lehetett volna. De ezzel nekem nem is lett volna bajom,hisz több pénzzel jár.Viszont én azt nem tartottam fair-nek ,hogy munka idő után fél órával tovább bennt tartottak minket mindig, amit nem voltak hajlandók kifizetni , arra hivatkozva hogy az ebédszünet meg fizetve van. Még ezzel se lett volna bajom, hisz nem siettem sehova munka után( persze,nyilván idegesített de nem tudtam ellene mit tenni),de az már végképp kiverte nálam a biztositékot mikor a főnök kezdett el mindenkit beosztani, mindenkit megkérdezett mikor ér rá jövő héten,majd csak a kis kedvenceit osztotta be minden egyes héten. Volt valaki, akit már 2 hete nem osztott be. Ezzel is arra hivatkoztak,hogy a gyakorlotabbak előnyben részesülnek, viszont nem hiszem hogy 2 hét alatt szegény embert nem tudták 1 napra se beosztani. Engem se osztották be 1 hétig, meg is írtam hogy ez most mi, mert nem erről volt szó. Azt mondta ne vegyem személyesen , de már megismertük egymást rendesen a főnökkel(azt a főnököt csak 1 napja ismertem) és az alapján oszt be.Mondom mivan... Mellesleg én mindig igyekeztem odafigyelni a munkámra, mindenkinek besegítettem sose volt gond velem. Ott is hagytam őket ezután , és azóta hányok tőlük.Mellesleg 10 óra alatt egyszer lehetett leülni, az is az ebédszünet volt , utána végig állni kellett . Pár nap után be is gyulladt a lábam olyan szinten hogy kórházba is küldtek miatta, de szerencsére 1 hét alatt begyógyult.

2022. aug. 22. 12:15
 1/1 anonim ***** válasza:
25%

Az álláshoz szokj hozzá, máshol is állni kell (kivéve a kimondott ülőmunkák, pénztáros, irodai tengi lengi stb)

Begyulladt a lábad...mi lenne veled ha ténylegesen dolgozni és kéne? Leszakadna a karod? Sportolnod kéne vagy vakami, ez azért nem normális. Ebédidőt is szinte mindenhol be kell dolgozni.

Dolgoztam én is fürdőben diákmunka keretében. A legsz4rabb hely volt, annyi biztos. Nálunk is pofára ment a dolog. Volt olyan úszómester aki munkaidőben piált a haverjaival. Nem rugták ki. Egy csaj beteg volt, nem jött egy napot, ő viszont rögtön repült...

2022. aug. 22. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!