Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mennyire általános, hogy...

Mennyire általános, hogy munkahelyen, az irodában, sokszor csak tetteted a munkát?

Figyelt kérdés

IT területen dolgozom egy közepes méretű cégnél. Sokszor van olyan, hogy pörögnek körülöttem az emberek, rohangálnak ide-oda mindennel, időnként megbíznak hogy csináljak meg valamit, de van hogy csak hetek múlva kérdezik meg, hogy kész van-e már. Nem igazán foglalkozik senki a hatékonysággal a főnök meg annyira elfoglalt, hogy a múltkor egy kérdés erejéig sem tudtam feltartóztatni.


Szóval nagyon sokszor az van, hogy csak bemegyek az irodába, megnyitok egy két fejlesztő programot és váltogatom az ablakokat, mellette chatelek a barátokkal, böngészek, filmeket keresek, cikkeket olvasok, fejlesztem magam, vagy új technológiákat próbálok ki, amikor mögöttem van valaki és rálát a monitorra folyamatosan pakolom a fejlesztő ablakokat mintha valamin nagyon keményen dolgoznék és általában még csak nem is törődnek vele, hogy egyáltalán mit csinálok, mert az is + munka nekik, hogy azt nézegessék. Elég az, hogy azt gondolják, hogy én sokkal keményebben dolgozom mint ők.

Hónapok óta megy ez, a lebukás esélye 0, nem is érdekli őket, sosem szóltak és rendesen kapom a fizetésemet. Nekem is jobb, mert ha napi 8 órán át keményen fejlesztenem kellene a rendszereket, meg tényleg nagy problémákat tárnának elém összeroppannék, nagyon megterhelő lenne, viszont most ez ennek az ellentétje, előfordul, hogy mondjuk egy teljes hétig nem csinálok semmit csak megpróbálom délig kihúzni utána meg már csak pár óra a délután és megyek szépen haza.


Előző munkahelyemen ugyanez ment és ott sem szólt a kutya sem sokszor hetekig, hogy egyáltalán mivel foglalkozom. Minél nagyobb mozgás volt körülöttem annál bonyolultabbnak tűnő ablakokat nyitottam meg és annál idegesebben kattintgattam.


Más is van ez így ezzel, vagy ássam el magam? Irígy trollok menjenek most haza légyszi. Meg mindenki akinek fogalma sincs róla mi az az irodai munka.



2022. aug. 22. 17:44
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
82%

Ha nincs munka, nem tudnak lefoglalni, akkor azt csinálsz amit akarsz. Az ő bajuk, szrok bele.


Egyik barátom recepciós éjszaka, kb. semmi mozgás és dolga nincs. Általában játszani szokott a gépen, vagy sorozatokat néz.

2022. aug. 22. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Egy dologra figyelek oda, hogy mindig kifogástalan a megjelenésem, jó illatú vagyok, meg vagyok borotválkozva, tiszta és elegáns ruhákat veszek fel, illedelmes és kedves vagyok mindenkivel, mindig időben bent vagyok és előfordul az is, hogy néha tovább maradok bent mint a többiek. Mintha csak ez számítana.


+ hogy legyen kontra is, volt olyan munkahelyem ahol a vakbelemet is kidolgoztatták (IT terület szintén) rendszerek mérték, hogy milyen a teljesítményem, figyelték az internetes forgalmamat és a szoftverhasználatot, mindent, én csak azért, hogy egy ekkora cégtől tanuljak minden erőmmel végeztem a feladatokat, megállás nélkül és 1 hónap után kirúgtak, hogy számukra nem volt megfelelő a teljesítmény. Ehhez képest utána váltottam egy kevésbé beprogramozott cégre és ott simán ment az, hogy a giga vállalati projectek eltartottak én meg csak dísznek voltam bent körülbelül meg én voltam a srác, aki ha valami nagyon kell, azonnal meg tudja majd csinálni.

Most azóta már a harmadik ilyen munkahely (volt előtte más is) itt meg már tényleg az van, hogy van hogy egy hétig szó szerint semmi nincs. Én meg már megtanultam, hogy az sokkal idegesítőbb, ha folyton a fülét rágom valakinek, hogy nincs mit csinálnom, foglalkozzon már velem, adjon valami projectet. Ha meg én magam próbálok alkotni valamit általában kidobott idő, a kutya nem kíváncsi rá és még meg is kérdezik hogy volt ilyesmire egyáltalán időm. Szóval marad az, hogy hetekig húzom a leadásokat amikor meg következő feladat van azonnal csinálom.


Más is van ezzel így?

2022. aug. 22. 17:50
 3/19 A kérdező kommentje:
Első, ilyesmire gondolok.
2022. aug. 22. 17:52
 4/19 anonim ***** válasza:
77%

Amit leírtál, dettó olyan, mint pl. a magyar politikusok munkája, főleg a parlamentben..

Ott se csinál sok semmit (tisztelet a kivételnek), csak, erősen leszűkítve, abban dolgoznak, hogy üssék agyon az idejüket, illetve keresik, honnan sikkaszthatnak még többet.

2022. aug. 22. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Jó a politikát meg végképp ne keverjük már be ide, tudom, hogy mindenkinek megvan a véleménye, de most nem kell ide. Köszi
2022. aug. 22. 18:03
 6/19 anonim ***** válasza:

Hát pedig ez nem vélemény, hanem tény. Csak sokak előtt ismeretlen ez a terület, mint pl. a te munkaköröd is.

Na mindegy, részemről befejeztem.

2022. aug. 22. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Nincs, szintén IT-s terület. Homeofficeban vagyok, nincs is munkaidőm. Meetingen elmondom mivel hova jutottam és kész.


Olyan van, hogy azt mondom a családnak, hogy dolgozom pedig filmezek pl. Tanulással ugyanez.


20/l

2022. aug. 22. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Aki régebb óta ott van, nyilván tudja, hogy mi a valós helyzet, de mivel neki sem érdeke megszakadni, így n fog szólni a felettesnek ő sem. Lehet, hogy a felettesed is tudja egyébként.
2022. aug. 22. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem szoktam tettetni a munkát.

Van aki igen talán szólnom kéne neki, hogy ne törje magát mert mindenki látja csak alibizik.


Nálunk van napi megbeszélés amin el szoktam mondani, hogy semmit sem csinálok.

Főnök úgy áll hozzá, hogy próbáljam magam munkához kapcsolódó tanulással lefoglalni.

Minden feladatomat automatizáltam úgyhogy csak akkor kell dolgoznom ha valamelyik script megakad.

2022. aug. 23. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Van pár ilyen munkakör/munkahely. Én is "dolgoztam" hasonló szituációban, igazából nem fáradtam el nap végére. Olvastam ami érdekelt, még fejleszteni is volt időm magamat. A munkát csak akkor színleltem, ha valaki idegen osztályról tévedt be mögém, de ilyen ritkán volt.

A mostani munkahelyemen elég sok a feladat, visszasírom a régi szép időket, mert még a hírek átfutására sincs időm.

Egyébként ha zavar, vagy kicsit több feladatot szeretnél, akkor szóvá teheted vagy csak ne színlelj. Ha jó így, akkor folytasd nyugodtan. Egyébként a felettes vagy akitől a munkát kapod nyilván tudja, hogy ténylegesen nem dolgozol, de így megfelel nekik. Esetleg "tartalékosnak" tart ha valaki elmegy szabira vagy felmond.

2022. aug. 29. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!