Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért ilyen sz@r a munkakeresés?

Miért ilyen sz@r a munkakeresés?

Figyelt kérdés
Esti gimi mellett keresek munkát, 22 éves, dekoratívnak mondott lány vagyok ( ezt azért jegyzem csak meg, hogy ne egy fogatlan, tanulatlan embert képzeljetek el) Csupán annyi kikötésem lenne, hogy a tanulmányaimat tudjam mellette folytatni ( ezzel a legtöbb helyen nem is lenne baj), viszont amivel már igen, hogy sok hely van, ahová betegség miatt nem vesznek fel, hiába jelentkeztem pl gyárba is. ( A lényeg annyi, hogy a kemény fizikai munkát nem bírnám sokáig csinálni, de rokkant azért nem vagyok. ) A telefonban csomagoló illetve adminisztratív munkát mondtak, erre csak ott derült ki, hogy 10-15 kilós dobozokkal kéne közlekedni egész nap. Már egy sima ruha és könyvesbolti eladó állásnál is interjú van, a hostess munkák nagy része pedig x összeget akar kérni, mielőtt munkát ad. A legtöbb helyen a bérezést sem közlik, csak majd miután felvettek illetve kiválasztottak, ezeknél nekem kellett bérigényt adni, direkt a minimált mondtam, vagy maximum attól kicsivel nagyobbat. Viszont, mivel szinte minden állásnál is több jelölt van, előre stresszelek, hogy pozitív visszajelzést kapok e, egyáltalán fogok - e kapni bármilyen visszajelzést bárhonnan. Miért nem lehet korrekten közölni a bérezést, illetve a munkaköri feladatokat már a telefonban? Miért jó egyes helyeken több körös interjúkat tartatni? Úgy érzem, elvesztegetek egy csomó időt, munkám pedig ennek dacára sem lesz. Mondjuk ebben benne van, hogy már frusztrált is vagyok, amiért felesleges köröket futok. Egyébként pesten belül keresnék kb bármilyen munkát, ahol azért, ha elfáradsz, le lehet ülni, lehet pihenni ( nyilván nem a mubka ellógását értem ezalatt).

2022. aug. 23. 15:01
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Nem a munka ellógását * , bocsi, elgépeltem.
2022. aug. 23. 15:03
 2/16 anonim ***** válasza:
97%
Ahol előre pénzt kérnek, azokat NAGYÍVBEN kerüld! Egyrészt tilos, másrészt 100% lehúzás.
2022. aug. 23. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
2# pont ezért nem szerződtem végül egy hostess ügynökséggel, az ilyeneket kerülöm.
2022. aug. 23. 15:08
 4/16 anonim ***** válasza:
83%
Alapbol csak olyanra jelentkezek ahol le van irva a fizetes es a feladat is, de altalaba csak olyan helyre megyek ahol van ismeros
2022. aug. 23. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
56%
Talán valami pár hetes tanfolyam?
2022. aug. 23. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
47%
Piacgazdaság van.
2022. aug. 23. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
14%
Kifejezetten könnyű manapság melót kapni, ha neked nem sikerül, akkor vagy nagyok az elvárásaid vagy nagyon nincs tapasztalatod. Utóbbi esetben viszont nem igazán van az a luxusod, hogy te le akarj ülni akármikor, sajna kénytelen vagy alja munkával kezdi, akár tetszik akár nem.
2022. aug. 23. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
75%
Mert állítólag olyan nagy munkaerőhiány van, hogy bárki felvennének dolgoztatni. Közben valójában nincsen.
2022. aug. 23. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
11%
De sok helyen van munkaero hiany. Nalunk meg a fizu is sok megis hamar feladjak. Puhanyok
2022. aug. 23. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
81%

Ne is mondd, a férjem most keres munkát, de tiszta szenvedés az egész. Vegyes munkakörökre adja be, vannak jobb irodai melók közte, meg egyszerűbbek is, pl. raktáros, eddig 4 helyre hívták vissza, mindenhol több körös interjú van, meg pl. ilyen raktáros melónál angolul kell beszélni, mert bár a munkához nem kell, de csak tesztelik, meg hogy 1-2-3 hét a visszajelzés.


Durva.


Mondjuk, a mi cégünknél is ezt csináljuk, amit nem is értek, csak a főnök hülyesége ez is, hogy volt, akit 3-szor hívott be, pedig végül fel sem vette.


És akkor az ember nem is tudja, mit csináljon, mert ha vállalja az első helyet, ahova felveszik, akkor utána nemigen tud máshova interjúra menni, ha nem vállalja el, mert másikra vár, akkor meg lehet, hogy két szék közül a padra esik.

2022. aug. 23. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!