Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy gondoljuk, jogos az...

Hogy gondoljuk, jogos az alábbi "megkülönböztetés", vagy "elvárás" a munkahelyen, ahol van ilyen?

Figyelt kérdés
Amikor hosszú hétvége vagy ünnepnap jön, előtte való nap gyakran elengedik jóval előbb a dolgozókat. Azonban valaki maradjon ügyeletben. Ilyenkor néha előnyben részesítik az egyedülállókat, hogy ők maradjanak. Abból a szempontból igaz, hogy a családosnak több mindent kell vásárolnia, ugyanakkor az egyedülállónak is ugyanaddig van nyitva a bolt, egy perccel sem tovább.
2022. aug. 23. 15:41
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen ottmaradós munkarendeknél semmiféle ilyen egyedülálló vagy családos, stb baromságba nem kell belemenni. Mindig más marad, ilyen egyszerű. Mire körbeér épp elégszer hazatud menni mindenki, évente 1-2-t meg kibír minden ember.
2022. aug. 23. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
100%
Mint családos ember mondom: ez igazságtalan. Be kell osztani, hogy most az egyik marad ügyeletben, legközelebb a másik, utána a harmadik és így tovább. Amíg van önként jelentkező, addig ő legyen, amikor nincs, akkor azok közül kell kijelölni egyet, akik még nem voltak ügyeletesek. Ha mindenki volt, akkor lehet ezt elölről kezdeni.
2022. aug. 23. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim ***** válasza:
100%
2-es kivételes cslaádos dolgozó, sajnos a nagy többség rögtön bedobja a gyerek témát és elviharzik. Pedig nem jogos. Az teljesen érhető, hogy több váratlan szabija akad annak, aki 3 gyereket nevel, de az ünnepeket ismerjük előre, szóval ezt el lehetne osztani igazságosan.
2022. aug. 23. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
0%
És aki házas de nincs gyereke? Az most melyik kategória?
2022. aug. 23. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 anonim ***** válasza:
100%
Azt gondolom, hogy egy perccel sem vagyok hajlandó maradni, mint a családos kolléga. A gyerek egyéni szocprobléma, aki megcsinálta, viselje a következményeit. Ebben a helyzetben a főnök hibázik, rohadtul nem kellene kivételeznie, de ha már így alakul, én is szemrebbenés nélkül bevágom a család kártyát, a magánélet kártyát, az órám/kezelésem lesz kártyát és a megy a vonatom kártyát. Van itt kifogás, csak keresni kell. A részletek nem tartoznak rá, hiszen ez meg az én egyéni szocproblémám.
2022. aug. 23. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:
100%

Hát velem sem játszanák ezt el. Vannak kivételes esetek néha az oké, lehet tényleg valakinek váratlanul el kell mennie vagy valami, de amikor folyamatosan visszaélnek a dolgokkal a gyerekre hivatkozva az elég visszataszító. Most másnak mi köze van az ő gyerekeihez? Ha meg nem tudja összeegyeztetni a munkával akkor meg válasszon.

Arról nem beszélve, hogy ezek az emberek már a munkába állás után egy héttel már otthon vannak "mer a gyerek beteg". Oké, rendben, nem túl jó, de akkor sem szívhatja más a f..szt folyamatosan amiatt mert az oviban nátha járvány van.

2022. aug. 23. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
0%
Ha rendszeresen mindig ugyanaz marad ügyeletben, akkor az illetőnek járna valami ellenszolgáltatás. Pl. duplán kifizetett órák, de ez sajnos sok helyen meg sem fordul senki fejében. :( Emellett kisgyerekes anyukát egyedül ügyeletben hagyni nagyon rizikós. Ha riasztják a bölcsiből/oviból, mert baj van a gyerekkel, akkor két tűz közé kerül. Úgyis az lesz a vége, hogy valakinek vissza kell menni leváltani. Ezt a macerát akarja a munkáltató megspórolni. Mellékes kérdés, de én azt sem értem, hogy miért kell a bölcsiknek/oviknak minden aprósággal kirángatni az anyukákat. Kívülállóként azt látom a gyerekes kollégákon, hogy a fent említett intézmények semmit sem tudnak saját berkeken belül elintézni. :(
2022. aug. 23. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim ***** válasza:
100%
alapból abba se kell belemenni, hogy elmenjenek előbb. Miért is? Amúgy meg vagy mindenki megy előbb, vagy senki se.
2022. aug. 23. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim ***** válasza:
0%
Nem tudom miért lett törölve a hsz. Nagyon gusztustalan hogy a gyerekes szülőket ekezik állandóan. Nem kell kivetelezni, de ha beteg lesz egy szingli pl akkor őt is csesztetik? Legyünk már egy kicsit empatikusak egymással.
2022. aug. 23. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim ***** válasza:
63%

#9


Szerintem meg az a gusztustalan, hogy ebben a nyomorult országban a seggüket is kinyalják a gyerekes szülőknek. Állandóan őket tolják az összes döntéssel, mintha mások nem léteznének. Pedig az, hogy csinál-e magának kölköt vagy sem, az az ő döntése. Utána meg, oldja meg, ahogy akarja.

2022. aug. 23. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!