Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha elmegyek az első munkahelye...

Ha elmegyek az első munkahelyemről, illik utolsó napomon valami sütit bevinnem vagy ajándékot adnom vagy ilyesmi? Vagy őnekik illene?

Figyelt kérdés
4-en dolgozunk itt és jóban vagyunk egymással. A főnököm is egész aranyos volt velem, elmentem vele párszor színházba is meg ide-oda. Már januárban megbeszéltük, hogy elmegyek, és már meg is van az utódom.
2022. aug. 23. 17:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
91%
Én vittem sütit és üdítőt. Nem kötelező, de jó viszony esetén jólesik mindenkinek.
2022. aug. 23. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
21%
Illik sajnos, én 10k-t költöttem rá a bérminimumomból cukrászdában, mert nem volt kapacitásom órákig sütni, hogy elég legyen a sok embernek, pedig nagyon nem szívesen, mert részben miattuk jöttem el..
2022. aug. 23. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
88%

Nincs ilyen, hogy "illik". Ha jóban vagy velük, bírod őket és szeretnéd, akkor egy kedves gesztus.


Egyébként viszont mindenki tesz rá. Nem a haverjaid, nem a barátaid, hanem a munkatársaid. Azért vagytok együtt, mert egy helyen dolgoztok, kollégák vagytok. Az esetek többségében soha nem fogtok többet beszélni.

2022. aug. 23. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem ilyen esetben illene vinni nekik egy kis sütit és üdítőt, úgy tűnik jól megvoltatok.
2022. aug. 23. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
0%

#3

Ne is haragudj, de f@szozzál le mást és inkább szemtől szemben, írtam, hogy illik, ami igaz, és hogy én vittem, de persze én állok 0%-on, az nem, aki mást lef@szoz.

2022. aug. 23. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Még egy kérdés.


A főnökömnek az a taktikája, hogy pályakezdőket alkalmaz, akiket kitanít, cserébe pár évig relatív olcsón dolgoznak neki. Tehát a fizetésre lehet panaszom, de minden másban tényleg segített. Ráadásul a szakmában ismert ember is.


Neki szerintetek illene külön ajándékot vennem, vagy az már túlzás? Mármint amit nem eszik / iszik meg, hanem valami tartós dolgot.

2022. aug. 23. 19:32
 7/13 anonim ***** válasza:
71%
Fú, kérdező, ne legyél már szolgalelkű, minek vinnél bármit az ex-főnöködnek?
2022. aug. 23. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
79%
Túlzás
2022. aug. 23. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
80%
Anno amikor fiatal naív ember voltam, én is adtam búcsúajándékot (mikor amúgy utáltam a főnökeim), de csak azért mert én is ilyen kitanulós helyen voltam. De szerintem senki nem kérte volna számon ha nem adtam volna.
2022. aug. 23. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
72%
Neked miért is kéne vinned ajandekot bárkinek is? Nekik kene ha már kéne. Te vigyél vmi sütit aztan kesz. Szerintem ne vigyél a főnöknek sem külön max írj egy "köszönő" lapot.
2022. aug. 23. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!