Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha elengedték a felmondási...

Ha elengedték a felmondási idömet, azt illik bevallani az uj munkahelyemen és hamarabb kezdeni?

Figyelt kérdés
Korábban azt mondtam, hogy 3 hét mulva tudok kezdeni az uj helyen de a.cégem végül elengedte a.30 napos felmondási idömet. Bevalljam ezt az uj helyen vagy füllenthetek rola? Köszi a válaszokat.

2021. okt. 18. 14:23
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Meg fogják tudni, hacsak én be nem vallom? Sos kéne a válasz.
2021. okt. 18. 14:26
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem fogják megtudni.

Illik-e bevallani?

Ha pihenni akarsz, ne valld be. Ha nekik fontos lenne mihamarabbi kezdés, és szólsz nekik, az viszont nagyon jó pont lenne.

2021. okt. 18. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

A kilépésed napját fogják tudni .

Ha megfelel nekik a várakozás, akkor minek jelezni, hogy nem mész előbb?

2021. okt. 18. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Én inkább pihennék. Nem lehet tudni, hogy mennyire lesz gyere be az új hely, vagy legalábbis hogy mennyire lesz könnyű belerázódni.
2021. okt. 18. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Nem ciki hogy látni fogják melyik nap léptem ki? És annak ellenére azt hazudom, hogy le kell valamennyit tölteni a felmondási idömböl ? És csak hetekkel késöbb tudok kezdeni? Köszönöm amugy a válaszokat. Valahogy olyan kényelmetlenül érzem magam emiatt. Talán jobb lenne megmondani az igazat viszont kérni h 2-3 héttel késöbb kezdenék, mwrt pihennék stb. Egyébként egy kéthetes nyelvtanfolyamra akarok menni mielött kezdek, mert szükség lesz az angolra nagyon az uj helyen....
2021. okt. 18. 14:46
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
De most akkor az eddigi munkahelyed tartja magát a felmondási idő végéhez, csak bejárnod nem kell, vagy pedig az utolsó bent töltött munkanapoddal lezárták a munkaviszonyodat?
2021. okt. 18. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Ja, ahogy írod, úgy veszem ki, lezárták. Esetleg mondhatod azt, hogy akadt pár ház körüli tennivalód, személyes ügyed, amiket gondoltál, elintézel most, hogy egyelőre ne kelljen szabadságot kérned.
2021. okt. 18. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
ne legyél már ennyire munkamániás a villám csapjon beléd
2021. okt. 18. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Még egy kérdés: Az új helyen már aláírtál szerződést három hét múlvára datált kezdettel? Mert ha igen, akkor fölösleges variálni.
2021. okt. 18. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Ma lezárult a munkaviszonyom. A felmondási idöt teljesen elengedte a cég.Még nem irtam alá semmit az uj helyen.
2021. okt. 18. 14:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!