Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mik a jogaim határozott idejű...

Mik a jogaim határozott idejű munkaszerződés esetén nőként?

Figyelt kérdés

3 éves határozott munkaidejű szerződés, 3 hónap próbaidővel. Azt tudom, hogyha a szerződés lejárta előtt szülök, vagy azt követően 42 nappal, akkor jár a csed és a gyed.

De hogyha például én már az első év után teherbe esek, a másik év végén pedig szülök (tehát még egy év hátra van a szerződésből) akkor az von maga után valami következményt? Kérhet a cég pénzbeli kárpótlást, kirúghat, perelhet mert elmentem szülni?


Vagy kivételt képez a terhesség a jogi következményektől?


2022. aug. 28. 20:25
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha előre bejelented 100hogy nem lesz semmi baj

De ha utolsó pillanatban szólsz hogy holnap nemjösz.. hát nem tudom..

2022. aug. 28. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nyilván nem tudnám eltitkolni 9 hónapig, hogy terhes vagyok. :D

A kérdésem arra irányult, hogy behajthatja e rajtam a cég azt az egy évet valamilyen módon, vagy a terhes nőket védi ez a szerződés fajta is? Nyilván a munkaadó véleményét is kikérhetném, de semmi nem biztosítja, hogy igazat mondanak, vagy hogy 2 év múlva ugyanezt fogják e gondolni, amit ma mondtak, ezért érdekelne itt, hogy mik a jogaim, lehetőségeim.

2022. aug. 28. 20:37
 3/4 anonim ***** válasza:
78%
Terhességre nem hinném hogy vonatkozik, nem fognak erővel ott tartani szülésig meg utána is, viszont ha a gyesről pl visszajösz véleményem szerint a maradt idődet le kell dolgozni
2022. aug. 28. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem rúghat ki, nem perelhet, jó is lenne. Ha GYED alatt jár le a szerződésed, akkor kiléptetnek.
2022. aug. 29. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!