Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy élnéd az életed, ha...

Hogy élnéd az életed, ha digitális nomád lennél? (Bárhol dolgozhatsz ha van laptopod és interneted) Hol laknál? Mennyit utaznál? Hogy telnének a napjaid?

Figyelt kérdés
2022. aug. 30. 10:16
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Én lehetnék digitális nomád, mert 100% homeoffice melóm van, ráadásul sokat is keresek, bőven jutna pénz utazgatásra. Viszont én meg a nyugit és biztonságot szeretem, sosem voltam egy nagy utazgató. Bár ha nem kellene többé dolgoznom és lenne elég pénzem (remélem, pár éven belül eljutok ide), lehet, hogy utazgatnék. De most inkább a munkára koncentrálok.
2022. aug. 30. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Én is dolgozhatok akárhonnan, de általában itthon vagyok, mert nem a legfaszább az eü. állapotom. Viszont rengeteg helyen éltem már, mert valóban bárhonnan tudok dolgozni. (Első kommentelő pfff...)
2022. aug. 30. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Én amúgy szerintem nem csinálnám azt, hogy több ideig élek külföldön, én inkább arra vágyom, hogy ne legyen probléma, ha 2-3 hetet vagy 1 hónapot külföldön vagyok, inkább szálláson, airbnb, nem bérelt lakásban. Úgy, hogy dolgozom napi 6 órát mondjuk, de én döntöm el, mikor. Az időm nagy részét meg a tengerparton tölteném, mindegy, melyik országban. Lehet, hogy felkelek reggel, reggelizek, dolgozok kicsit, aztán ki a partra, majd este vacsi után befejezem a munkát. De mennék európai fővárosokba is várost nézni, mindenhol kb egy hetet. Amerikában meg eltöltenék egy hónapot is, mondjuk pár évente visszamennék.


Én hajlok is ebbe az irányba, hogy ilyen munkát végezzek, de egy olyan párral, akinek meg kötött a munkaideje, munkahelye, nehéz utazni

2022. aug. 30. 11:07
 14/16 A kérdező kommentje:
Jelenlegi munkahelyemen hibridben vagyok, de ha sok a fertőzött, akkor home office. Viszont itt azt sem engedik, hogy akár városon belül másik helyen dolgozz. Meg kellett adni a címet, ahol dolgozol, attól nem térhetsz el.
2022. aug. 30. 11:10
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
Én otthonról dolgozom, az országon belül bárhonnan dolgozhatok, ilyenkor nem kell bejelenteni, viszont utazgatni az országon belül és airbnbzni marha drága (Írországban élek). Néha belefér, de nem állandóan. A munkahelyem sajnos csak évi max 30 napot enged külföldről dolgozni, ami arra jó, hogy az ember kitoljon 1-1 nyaralást 1-1 hét extra melóval, vagy arra, hogy amikor Magyarországra látogatok ne kelljen szabit kivennem, de igazi digitális nomádkodásra nem. Sebaj, ennek is örülök, és dolgozom afelé, hogy rugalmasabb cégnél dolgozzak a jövőben.
2022. aug. 30. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

A párommal mondhatni mindketten digitális nomádok vagyunk, mert ha van nálunk egy laptop (és pár másik eszköz), akkor bárhonnan el tudjuk végezni a munkánkat. Ő olasz és skót családdal rendelkezik, épp ezért Torinót és Edinburgh-öt tartjuk az otthonunknak, de alapvetően az év felét legalább utazással töltjük.


Ez úgy történik, hogy van egy camper van-unk (ilyesmi: https://www.youtube.com/watch?v=b4LAZIFW9Qw&ab_channel=TinyP.. amibe bepakolunk minden szükséges dolgot, megtervezzük az útvonalat (idén például volt egy angliai körautózásunk) majd indulunk is. Az egyedüli, ami néha problémát szokott okozni, az a térerőhiány, de ennek megoldásában is egyre jobbak vagyunk. :D

Szoktunk "hagyományosan" is utazni, de most erre fókuszálunk, hiszen most még biztosan van rá lehetőségünk, ki tudja, mit hoz a jövő.


Jelenleg van kettő két éves gyermekünk, élvezik a sok utazgatást, de mire elkezdődik az óvoda, addigra lejjebb veszünk ezekből, hiszen szeretnénk, hogy megszokott módon (is) szocializálódjanak és hogy érdemi barátságokat tudjanak kötni másokkal, valamint az iskola miatt alapvető dolog.

28/N

2022. aug. 30. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!