Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Létezik aki maradéktalanul...

Létezik aki maradéktalanul szereti a munkáját és semmilyen módon nem árnyékolja be a dolgot a pénz?

Figyelt kérdés

Sokat lehet hallani ilyen munkaszeretetes bölcsességeket, lehet sikertörténeteket is látni, hallani, hogy valaki mondjuk szeret valami alulfizetett munkát.


Viszont aki nem tud egy dolgot szeretni folyamatosan, hanem mindig hol ehhez, hol ahhoz van kedve, az a mai világban karriert sem tud igazán csinálni.


Tehát marad az, hogy vagy örököl vagy nyer egy nagyobb összeget, amit befektet okosan, utána pedig él.


Mivel az első születési determináció, a másodikra pedig kicsi az esély, marad az, hogy az egyetlen logikus út, hogy dolgozzon, már csak azért is, hogy fenn kell tartania magát, meg addig is a kicsi havi pénzekkel is kezd valamit.


És nem megoldás az, hogy "képzeld el, hogy mit csinálnál, ha nem lenne akadály a pénz", mert én azt csinálnám, hogy utazgatok a világban, tapasztalatokat gyűjtök, ezt pedig nem lehet félig vagy részben vagy kicsiben csinálni, mert akkor pont a lényege veszik el, kötött lesz minden, az indulás, a szállás és a hazaút.


Ráadásul ha lenne pénzem, akkor lenne egy otthonom, ahova hazatérhetek, így meg csak úgy tudnék elindulni "világgá", hogy felégetek magam mögött mindent és ami belefér egy kézipoggyászba, annyi marad.


Sőt, már itt apróságokban felbukkan a pénz-dolog, mert aki profi hátizsákos túrázó, annak több százezer, esetenként több millió értékű cucca van, minimálisra összehajtható ultratermós hálózsák, amivel -20 fokban is tud aludni és sok más egyéb, amivel HOSSZÚTÁVON hatalmas összegeket tud megspórolni.


Tehát ugyanott vagyunk, mint az élet többi területén, hogy spórolni és hatékonyan kihozni még egy utazást is az tud, akinek rengeteg pénze van.


Ráadásul nála opcionális. Kifizet egy kisebb összeget valami csomagmegőrzésért és pár napig szállodában alszik, amíg elhalad egy hurrikán, jobban tud tervezni, felkészülni dolgokra út közben. Műholdvevős GPS, amivel a dzsungel mélyén is meghatározható a pozíció és nem téveszt kilométereket még a budai hegyekben is.


Szóval akárhogy számolok, rengeteg pénz menne el a járulékos költségekre. Ez az utazgatós életforma vagy több százmilliós vagyon esetén járható út, ahol van minimum félmilliós stabil tőkehozam, vagy valami tényleg speciális digitális nomád senior programozó. Tehát nem egy GreenFoxos kis átképzett bölcsész, hanem aki már tényleg letett több év alatt a szakmában az asztalra és valódi McGuyver és bármilyen harmadik világbéli országban tud netet, áramot meg minden szükséges dolgot ahhoz, hogy a munkáját végezze és megoldja, hogy ne lopják el a 300 ezres laptopját, amitől az élete/jövedelme függ, ott meg egy éves jövedelem, így felfigyelnek rá.



2021. szept. 2. 16:06
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen, én nagyon szeretem a munkámat, és nem jó a fizetésem. Bár ez gyakornoki munka és nagyban sokkal többet keresek majd vele plusz diákmunkához egészen elfogadható a fizetés is. (Igaz, kaptam 180%-os ajánlatot máshonnan, de az a munka nem ebbe a szakmába vágott, így nem vállaltam)

Nem minden munka és nem is minden karrier egysíkú, sőt. Simán lehet néha ebbe néha abba elmélyülni.

Nem a pénzért csinálom a jelenlegi munkám, bár az, hogy a jövőben ez előnyhöz fog juttatni nagy szerepet játszik benne. Viszont tényleg szeretem csinálni.

2021. szept. 2. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is kifejezetten szeretem a munkámat, gyerekkorom óta érdekel és azóta tudom, hogy ezen a területen szeretnék dolgozni. A fizu mondjuk csak jelenleg nem túl sok, a szakvizsga után már teljesen oké lesz. Igaz, ez egyáltalán nem low-skill meló, egész egyszerűen még fiatal vagyok és nemrég végeztem az egyetemen, szóval el tudom fogadni, hogy még kb 1 évig nem fizetnek túl.
2021. szept. 2. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Jelen. :)
2021. szept. 2. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha annyira utazni szeretne valaki, akkor simán megteheti, hogy elutazik egy olyan helyre, ami érdekli, ott keres valamilyen munkát és ha végzett a munkával, meg szabadnapokon élvezi, hogy ott van. Elég sokan csinálják ezt. Persze akinek jobb szakmája és munkája van, az inkább távmunkában dolgozik itthoni vagy más ország beli munkahelyre a szép tájakról és nem helyi éttermekben/boltokban gürizik napszámban.


De abszolút lehetséges az is, hogy alja munkákat vállal el valaki külföldön és abból tartja fenn magát. A legtöbb országban még a vacak munkákért is jobban fizetnek, mint ugyanazért itthon.


Ha nem olyat dolgozol, ami álmaid munkája, vagy legalább szívesen csinálod, akkor munkaidőben ugyanolyan vacak munkát végezhetsz külföldön, mintha otthon maradtál volna, de a szabadidődben mégis egy tengerparton, vagy hegyek közt, vagy akármilyen számodra érdekes helyen lehetsz és nem kell hozzá ingázni sem.

2021. szept. 3. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Légyszíves a munkaköröket is leírnátok? Jó lenne tudni azt is.
2021. szept. 3. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Gépészmérnök, járműfenntartási területen közlekedési cégnél.

2-es voltam.

2021. szept. 3. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

En is nagyon szeretem a munkam. Olyan helyzetbe vagyok mint az elso ket valaszolo, nemreg vegeztem az egyetemen, ez gyakornoki munka, nem olyan a fizetesem most meg, mint mondjuk par even belul lehet majd. De ez nem zavar, mert fiatal vagyok, tapasztalatot gyujtok, es eyebkent pedig szivesen jarok be az irodaba es elvezem a munkam.

En UK-ben dolgozom, projek menedzser gyakornokkent.

2022. jan. 23. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!