Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ebben a helyzetben mi van?

Ebben a helyzetben mi van?

Figyelt kérdés

Kitalálták, hogy a munkaköröm további végzéséhez szükség van gyalogtargoncára így gyalogtargoncás vizsgára.

Be is iskoláznának meg minden, DE!!! Mivel állják ennek a költségeit, ezért 2 évet alá akarnak irattatni velem. Én ezt rohadtul nem akarom és nem is fogom aláírni.

A kérdés: a munkáltató mit tud tenni ha nem megyek el erre a képzésre? Pláne hogy nem írok alá 2 évet!


13.5 éve dolgozok egyébként ennél a cégnél, ha úgy döntenek hogy emiatt felmondanak nekem akkor jár pl. végkielégítés? Vagy ilyenkor mi van?



2022. aug. 31. 00:05
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

#10: Ha te már eldöntötted, akkor felesleges a kérdés.

Egyébként normál esetben #1, #4 minden szava arany. Úgy is jobban jársz, ha aláírsz, majd felmondasz, amikor kell, aztán kifizeted az arányos részét a képzésnek.

2022. aug. 31. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Oké de a kérdés arra vonatkozott hogy a munkáltató mit tud tenni? Ha kirúg jár e végkielégítés és ha igen akkor mennyi?
2022. aug. 31. 12:58
 13/17 anonim ***** válasza:
Én a helyedben próbálnék beszélni a főnökséggel már ha olyanok hogy meghallgatnak! Elmondod hogy nem tudsz aláirni semennyi időt sem mert úgy néz ki jövőre így is ugy is fel kell mondanod! Max mondd azt hogy akkor részletekbe vonják le a képzés árát! Egyébként meg dolgoztam egy raktárban mint targoncás de csak a vezetőüléses jogsim volt meg rá 2 hónapra elküldtek hogy csináljam meg a vezető állásos vizsgát és akkor alá kell írnom félévet de mondom akkor hagy csináljam meg a gyalogos vizsgát is minden oké volt fizették nekem csak el kellett mennem megcsinálni a vizsgát és nem kellett semennyi időre se aláírni mert ez asszem összegtől függ ugye ez egy különbözeti vizsga ami olyan 30 ezer forint! De ha nincs meg a targonca jogsid akkor lehet azért akarnak 2 évet aláiratni mert az olyan 150 ezer forint!
2022. aug. 31. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Gusztustalan, hogy a cég jót akar neked /veled, te meg csak azon rugózol, hogy ha emiatt kirugnak, mennyi végkielégítés jár.


Lehet hogy semennyi, mert ha azért rúgnak ki mert megtagadod a kötelező képzést, akkor majd megtaláljak a módját, hogy hogyan ne kelljen neked végkielégítést fizetni.

2022. aug. 31. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

#12: A végkielégítésnek nincs köze a targoncás vizsgához ilyen megközelítésben. A szerződésed és az MT szerinti esetben és mértékben jár a végkielégítés. Ők meg a szerződés szerint követelhetik a targoncás jogsi árának arányos részét. A kettőt kivonják egymásból és a maradékot kifizeti egyik a másiknak.


#11

2022. szept. 1. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Eleve elmondani sem kellene, hogy te fél év múlva lelépsz. Egy dolgot kellene tenned. Amíg ezen a helyen vagy és nem akarod ezt elvégezni, kérsz másik munkakört. Megindoklod rendkívüli családi helyzettel és kész.
2022. szept. 1. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Az ilyen szituációk vége közös megegyezés szokott lenni, akkor nincs végkieg. De tegyük fel békén hagynak, te fél év múlva költözöl, akkor meg munkavállalói felmondás akkor sincs végkieg.
2022. szept. 1. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!