Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan lehet lekoptatni egy...

Hogyan lehet lekoptatni egy idegesítő kollégát?

Figyelt kérdés

Nem az én csapatomban van szerencsére, imádom a csapatom, mind jófejek. De ez a csávó kiakaszt.

Egyszer segítséget kért chaten egy feladatban, én mondtam hogy jöjjön, átbeszéljük. Erre azóta nem tudom levakarni. Másik csapatba tartozik, de nem járnak be onnan az emberek, és mindenhova jön velünk, és én ritkán mondok ilyet, de már ha ránézek, idegesít. Hogyan lehet egy ilyen embert leszerelni?

Van barátnője, szóval egyáltalán nem olyan értelemben tapad, hogy csajozni akar, hanem nagyon autista baltás feje van, és nem veszi észre, hogy idegesítő, és mikor kéne lelépni. Tegnap konkrétan megmondtam neki, hogy na akkor most már átbeszéltük, szeretnék dolgozni, haladnom kell. Erre leül a szomszédos székre és ott marad, ahelyett hogy elhúzna ahonnan jött. Munkatársam meg amikor bejött, nézi, hogy ez kicsoda meg mit keres itt, de nem szól. Odajött a csapattársam velem beszélni a projektről, de ez a csávó továbbra sem érzi, hogy most már tipli van, nem zavartatja magát. Ma is kérdezi chaten, mikor megyünk ebédelni, mert csatlakozna. Direkt nem válaszolok, igyekszem gyorsan lelépni a többiekkel, erre nem megjelenik?! A csapat is kicsit értetlenül nézi, nem olyan laza vele a beszélgetés. Szerintem ők is érzik hogy furcsa, szerintem nem is értik, nem is fogják fel, mi a zavaró benne, ahogyan nekem sem egyszerű megfogalmazni. De lehet azt hiszik, én akartam behozni, miattam van ott, és udvariasak meg barátságosak, szóval hagyják csatlakozni. Bár hétfőn ebédnél az egy kollégát szerintem picit felidegesítette a kéretlen jelenléte és hozzászólása, úgyhogy kicsit kiosztotta. Utána szerencsére elhallgatott. De a többiek egyáltalán nem ilyenek.

Igazából nem is mondott hülyeséget, de valahogy az a kisugárzása, hogy ő tudja a dolgokat, meg nagy az egoja. Pedig nem tévedhetetlen és szerintem nem is olyan okos, de 0 alázat van benne. Meg a tapintat, figyelmesség is hiányzik, nem veszi észre magát hogy sok, mikor kell befogni, lelépni stb.


Valakinek van valami tippje hogyan lehet lekoptatni?



2022. aug. 31. 04:57
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

#10, nem vagyok vezető.

Írtam, hogy van aspergeres ismerősöm nem egy, de nem erre a társaságra vágyom. Amúgy velük jól kijövök, de belőlük is tud sok lenni egy idő után. De ott tudom kezelni a helyzetet, és nem jönnek kéretlenül. Nem diagnosztizáltam, hanem olyan a tekintete, hogy ezt érzem rajta, illetve a viselkedésén.

Jóindulatú voltam vele, amikor segítséget kért nyilvánosan, és senki más nem ajánlott segítséget neki. De szeretném, ha értené a határokat. Ennyi. Nem vagyok attól rossz ember, hogy van preferenciám a társaságra. Nem is akartam megbántani, ezért kértem tanácsot, hogyan kezeljem a helyzetet anélkül, hogy kellemetlen lenne neki. Mert egyértelművé vált, hogy a finom utalásokat nem értette. Sokszor voltam a kiközösítettek védelmezője, de megtanultam, hogy néha nagyon hálátlan szerep a védelmezett részéről. Nincs kedvem vele barátkozni. Hadd válogassam meg, kivel töltöm a szabadidőm. Egy időben azt hittem, bárkivel lehetünk jó barátok, ha elég energiát teszek bele. De rá kellett jönnöm, hogy van, akivel nem vagyunk kompatibilisek: akár csak simán nem vagyunk érdekesek egymás számára, más nyelvet beszélünk, más érdekel, vagy egyenesen van valami irritáló a másikban, hiába a jó szándék. Ilyenkor legjobb egy udvarias távot tartani, mert nagyon mást nem lehet kezdeni egy ösztönös unszimpátiával, csak nem idegesíteni vele magam és nem megbántani véletlenül őt.

Úgy látszik, ítélkezni könnyebb, mint hasznos tanácsot adni. Ha együttérzel vele és segíteni szeretnél rajta, akkor adj jó tanácsot.

2022. szept. 1. 22:42
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
Aki itt támad téged, álszent. Ha vele kerülne szembe egy ilyen nehezen kezelhető ember, ő lenne az első, aki elküldené az anyjába. Látszik a stílusán, neked is egyből neked rontott.
2022. szept. 2. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Írod, hogy elküldted dolgozni, de minden alkalommal meg kellene kérdezni tőle, azért ülsz itt, mert az összes feladatodat elvégezted? Ha állandóan itt ülsz mellettem, azt hiszik, hogy neked semmi munkád nincsen, és még kitesznek a cégtől, mert feleslegesnek gondolnak. Vagy: a saját csapatodban nem érzed jól magad, hogy állandóan velünk vagy? Ez lehet, nem tetszik a kollégáidnak.
2022. szept. 7. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Szerintem meg pont ez az a szitu, amikor a csoportvezető belép a képbe. Nem vagy köteles mindenkivel konfrontációba kerülni. Jogod van ezt néha megspórolni magadnak. Ez lehet a te vagy az ő csoportvezetője is. A főnök szépen félre hívja egy meeting terembe és elmagyarázza neki, hogy mi a pálya. Ha ez se bizonyul elégségesnek, akkor majd jön a következő fokozat. A főnököt rendeltetésszerűen kell használni. Nem az a dolga, hogy sok pénzért ő legyen a fontos ember, hanem az, hogy ilyen szitukat kezeljen és megoldjon.
2023. aug. 6. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Szegény ember, kicsit megsajnáltam. Nagyon egyedül lehet. A főnökétől meg lehetne kérdezni, hogy milyen feladata van, és ellátja-e, mert állandóan nálatok ül, vagy tőle kérdezd meg, hogy végeztél már a mai feladatoddal? Csak azért kérdezem, mert itt üldögélsz, és engem kicsit zavarsz a munkában. Ezzel együtt sajnálom szegényt.
2023. aug. 7. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!