Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit lehet tenni, hogy ha...

Mit lehet tenni, hogy ha idegileg tönkrevan az ember a munkától, de az orvos csak fizikai okok miatt írja ki táppénzre? (és a lelkiállapot miatt hosszabb idő kellene, nem pár nap)

Figyelt kérdés

Szabadnapon se érzi jól magát az ember, nincs kedve semmihez se. Idegeskedik a munka miatt, munka előtti nap már lehangolt, mert hát munka jön. Az idegesség valamikor hasmenésszerű dolgot hoz. Nem tudja élvezni azt, aminek elvileg örömöt kéne neki okoznia. Sírhatnéka van és van, hogy legszívesebben feküdne egész nap az ágyban.

Az orvos viszont úgy néz ki, csak fizikai betegség miatt írja ki az embert.

A munka rossz, mennek el az emberek, folyamatos műszak, tehát x napig van munka, utána ugyanannyi ideig nincs.

És valószínű a depresszió és/vagy kiégés és/vagy lelki összeomlás kezdete.


2022. aug. 31. 15:02
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
27%
A hasmenés bőven fizikai ok már.
2022. aug. 31. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
94%
Ha elkezdenek hosszabb időre kiírogatni, elveszted a munkahelyedet. Van, aki eltart?
2022. aug. 31. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

#1: az igen. De azzal nem lehet huzamosabb ideig táppénzre menni.

Két-három nap és annyi. Az idegire meg nem lenne elég két-három nap.

2022. aug. 31. 15:06
 4/14 Andizsuzsi ***** válasza:
76%
Munkahelyet kell váltani. Az nem betegség, hogy idegileg nem bírod a stresszt, amit a munkád okoz. Amúgy hiába mennél hosszabb időre táppénzre, amint közelegne a munkábaállás ideje, ugyan úgy rosszul lennél.
2022. aug. 31. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
47%

Pszichiáter szakorvoshoz kell menni, akinek elmondod a lelki problémáidat.

Ő felállít egy diagnózist (pl: depresszió, szorongás, kiégés stb) amit ráír a papírodra és azzal elmehetsz a háziorvoshoz aki szakorvosi javaslat alapján ki tud írni táppénzre. De lehet hogy a szakorvos is ki tud írni közvetlenül.

2022. aug. 31. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Ilyenkor munkahelyet kell váltani.


De ha olyan természet vagy, valószínűleg más, jobb munkahelynél is előjön ez a dolog.


Meg kell tanulni szétválasztani az munkára és a magánéletre szánt időt. A pillanatban kell élni, különben elszalasztod azt: akkor izgulj a munkáért, ha dolgozol. Ha csak a buszon ülsz, akkor is arra koncentrálj, hogy azt "jól" csináld.


Rövid távon, megértő munkahelyen fizetésnélküli szabadság szóba jöhet.

2022. aug. 31. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Én a depresszióm miatt azt éreztem, hogy hónapokig tudnék aludni, és ki kéne lépnem a munkából. A terapeuta azt mondta, hogy nincs annyi pihenés, ami egy depressziósnak elég lenne. Inkább erőltessem a mindenféle társas élményeket, találkozzak többet barátaimmal. Nagyjából szót fogadok, nekem segített. A munkát meg majd meglátom.
2022. aug. 31. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Kólauborkával ***** válasza:
100%

Menj külföldre. Ismerősöm egy cégnél kapott fél év depiszabit, majd amikor visszament előléptették… csak pislogtam amikor mesélte, Angliában történt a dolog (vagy Anglilali? :D). Szóval vannak országok ahol tolerálják, felismerik ezt a problémát.

Én mondjuk nem tudok érvényesülni ezzel a hozzáállással hozzáteszem, csak szóltam, hogy létezik ilyen.

2022. aug. 31. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Mindenkinek kösz.


Nem biztos, hogy más munkahelyen előjönne. Meg ugye ami másnak rossz, az lehet, nekem jó lenne.

Nyilván, munkahely váltás kéne, csak nem megy egyik napról a kettőre, főleg úgy, hogy a váltóműszak miatt lehet, fel se vehetem a telefont(alvás, vagy dolgozás).

Nyilván, biztos lenne szintén rossz, csak nem biztos, hogy engem annyira zavarna, hogy ennyire lelkileg rosszul legyek a munka miatt.


Ja, nem megértő a munkahely, itt nincs fizetés nélküli szabadság, csak nagyon-nagyon indokolt esetben.

2022. aug. 31. 15:43
 10/14 Kólauborkával ***** válasza:
72%
Az utolsó mondatot nem értem. Törvényileg jár a szabadság, nem munkahely és főnök függő dolog… a szabadságod 50%-val szabadon élhetsz, a többi 50%-ban megmondhatja mikor menj….
2022. aug. 31. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!