Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mi volt az ok, amiért próbaidő...

Mi volt az ok, amiért próbaidő alatt felmondtál?

Figyelt kérdés
Könnyen elengedtek? Mennyi idő múlva távoztál?

2022. szept. 1. 15:41
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
96%
Másfél hónapot voltam ott összesen, de már a 3. hétben kiderült számomra, hogy egyrészt a munkakör rettenetesen unalmas (1 hét alatt be tudtam tanulni minden feladatot, az aztán a kihívás), másrészt gyűlölöm a cég kultúráját és a légkört amit teremtettek. Hétfői napon felmondtam, azt a hetet még ledolgoztam. Nem marasztaltak, minek, amúgy se tudtak volna.
2022. szept. 1. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

Próbaidő alatt nincs olyan, hogy “könnyen elengednek” vagy sem. Jogod van azonnali hatállyal felmondani.

Én azért tettem meg call centerben, mert elegem volt, hogy nulla a betanítás, ellenben a tökéletes ügyfélkezelés elvárt (magyarázd neki, mit csináljon, miközben szart sem tudsz az egészről, mindezt persze udvarias, de szuper magabiztos hangon - persze, qrvára az leszek, ha nem tudom, mi a dolgom). Még ez is egy dolog lett volna, de kérdezésért lecseszés ment, hogy önállóan kellene dolgozni (miközben a rendszerismereti “oktatás” 18 órányi, gyakorlatokkal teli ideje a valóságban volt 3-4 óra nulla gyakorlással), az ún. “segédanyagok” jó része elavult infókat tartalmazott és az új eljárásokról vagy szólt valaki vagy nem, de persze a kollégák fele még a régi szerint dolgozott, ha kérdeztem, volt, aki ezt magyarázta, volt, aki azt stb, teljes volt a káosz. Az utolsó pont, ami abszolút megerősített a felmondás helyességében, az az volt, mikor konkrétan a két főnök kezdett el vitatkozni a fejem fölött, hogy akkor most mit hogy kéne csinálni.

2022. szept. 1. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
98%
Velem eddig még csak egyszer történt ilyen. Több helyre interjúztam egyszerre, és amikor egyről visszajeleztek, hogy felvennének, elfogadtam. Elkezdtem ott dolgozni, majd az ottani első hetem utolsó napján (pénteken) felhívtak egy másik cégtől, ahová a legjobban szerettem volna menni, hogy tudok-e kezdeni náluk hétfőn :) Úgyhogy sajnálattal értesítettem a még egészen friss, de máris "volt" munkahelyemet, hogy hétfőn már nem megyek be. Bár nem lettem volna köteles, de elmondtam az okát is, mivel tök normálisak voltak velem. Megértették, nem haraggal váltunk el.
2022. szept. 1. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
98%
170 ezer nettóért kb tíz ember munkáját végeztem havi 300 órában. Nyilván felmondtam.
2022. szept. 1. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
38%
Mi az, hogy könnyen elengedtek? Ha fel akartam mondani, akkor felálltam az asztaltól, fogtam a kabátom és hazamentem, a bánatot se érdekelte hogy próbaidő van vagy sem. általában nem volt.
2022. szept. 1. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
88%
Családi háznál volt az iroda, ami még nem lenne baj, de kosz, szutyok volt. Két nagytestű kutya folyamatosan ki-be járkált az udvarról.
2022. szept. 1. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
95%

Napi 16 ora meló, minimálbérért. Leülni még ebédkor sincs hová, mert minek az?

Több ilyen szutyok helyet is volt szerencsém kipróbálni. Konyha volt mindegyik. Pár óra után otthagytam a fenébe. Állat nem vagyok. Persze folyamatosan hirdet mind, de eszükbe nem jutna változtatni. Várják a marhát, aki ottmarad.

2022. szept. 1. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
88%

Csak próbaidős jöhet szóba?

Mert én már sok helyet otthagytam.



Itt vannak a próbaidős sztorik:


- ** cég Nyíregyháza (2 hétig):

A munka jó volt, a csapat/vezető jó volt, viszont az itthoniak lesz@rták, hogy nekem pihennem kéne, holnap meló. Nagyon elaludtam, ki is raktak onnan.


- ** cég Kisvárda (1 nap):

Undorítóbbat még életemben nem dolgoztam, szó szerint a számba spriccelt a sz_r. Fizikailag sem volt azóta sem nehezebb munkám.


- ** cég Szombathely (2 hét):

Bonyolult és nehéz volt, nem sikerült betanulni, így elbúcstak tőlem.


- ** cég Nyíregyháza (3-4 nap):

A legtöbb ott dolgozó úgy elijesztett, hogy annyira nehéz fizikailag és szellemileg is a meló, hogy jobban járok ha most lelépek. Így is tettem.


- ** cég Nyíregyháza (1,5 hónap):

Kevés volt a fizetés, sok a munka, a régóta benyaldos (hónap dolg. *nyaligátora) munkatárs veréssel fenyegetett, ha nem csinálom azt, amit ő mond.


- **közmunka c. kategóriás emberekkel (1 hónapig):

Az még hagyján, hogy illatosak voltak, mint egy rózsaszál, el lehet viselni.

De trágár beszéd, fenyegetőzés minden nap, munka átharítása másra, közben ők támaszkodtak, ültek, cigiztek...


- ** cég Nyíregyháza (1 nap):

Bementem próbanapra, a meló nem tűnt túl nehéznek. A főnökröl viszont látszott, hogy nagyon idegbeteg, szemmel gyilkolni tudna. Közölték, hogy nincs ebédszünet a 12 órás műszakban. Egyek munka közben, amikor csinálom a rendeléseket kapjak be egy-két falatot (de csak ha van rá idő, mert a vendég az első) oszt' jónapot.


- ** cég Esztergom (1,5 hónap):

Nagyon nehéz volt fizikailag, plusz el kellett viselnem egy orvosi eset, 50 körüli munkatárs bámulását (8 órából körülbelül 6 órát engem bámult folyamatosan munka közben).



Hirtelen ennyi jutott eszembe, pedig volt még jónéhány próbaidő alatti felmondásom. És ezek csak a próbaidős felmondások.


28 éves vagyok

2022. szept. 1. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
89%

-8

Nyugodtan kiírhattad volna a cégek nevét, hadd tudjuk, hová nem szabad jelentkezni.

A bámulós kolléga a főnök kedvence-spiclije lehetett. A korosztály is stimmel. Más dolga sincs az ilyennek, csak naphosszat lesni, aztán leadni a drótot a főköknek, sűrű seggnyalások közepette. Minden főnök,minden munkahelyen tart legalább egy db ilyen tetvet. Ezekkel a legjobb módszer, ha te is figyeled őt és nem beszélgetsz vele.

2022. szept. 1. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

# 9


Igen, valami olyasmi.

8 éve ott dolgozó (sz*pó) idegbajos szalagmunkás. Egyszer mondta neki az egyik vezető, hogy menjen el pszichológushoz, mivel csak úgy random idegrohamok törtek rá, rosszindulatú negatív ember.

Plusz engem nagyon zavart, nem tudtam rendesen végezni a munkám. Ott dolgozott velem szemben, és egész nap engem bámult...

Orvosi eset.

2022. szept. 2. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!