Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mi volt az ok, amiért próbaidő...

Mi volt az ok, amiért próbaidő alatt felmondtál?

Figyelt kérdés
Könnyen elengedtek? Mennyi idő múlva távoztál?

2022. szept. 1. 15:41
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%

"Napi 16 ora meló, minimálbérért. Leülni még ebédkor sincs hová, mert minek az?"


Ismerős, konyha és recepció voltak nekem ezek a helyek.

Konyhán nem volt ebédszünet 13 órás műszakban.


Folyamatosan hirdetnek, de nem hajlandóak változtatni.

2022. szept. 2. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%

Mikor mi, sokszor volt ilyen.


Volt, hogy nem akartam bejelenteni, húzták halasztották, hogy aláírjam a munkaszerződést. Majdnem mindennap rákérdeztem, hogy hol van, ebből az egyik főnöknek elege lett és leüvöltött (szó szerint üvöltött), hogy mi a f.aszért kérdezem én ezt meg mindennap. Mondtam neki szeretnék kilépni majd hívjatok ha aláírjak valamit, meg ha ki akartok fizetni, megfogtam a táskámat és hazamentem.


Volt, hogy hárman voltunk újak és mintha nem is tudták volna, hogy megyünk, még gépet és felhasználói fiókot sem szereztek nekünk, mire mentünk, pedig volt rá egy hónapjuk. Aztán vagy ráért valaki és tanított valamit, vagy nem. Engem két dologra tanítottak be 4 hónap alatt. Na hármunk közük egy felmondott egy hónap után, a másik szorgalmas volt és ő ment oda direkt másokhoz hogy valamit tanítsanak már neki, én meg azt vártam volna el, hogy legyen egy rendes betanítás. Én úgy végeztem a munkát, hogy amit adtak megcsináltam aztán ennyi, a többi nekem pihi volt. Ha akarnak, adjanak valamit, ne én mondjam már basz.ki, hogy hallooo dolgozni akarok. Ez nem tetszett a csoportvezetőnek, ezért naponta írt leb.aszó emaileket. Amikor már gyomorgörccsel mentem be és az csak akkor múlt el, amikor elhagytam az épületet délután, felmondtam. Akkor se kaptam semmi segítséget attól a f.asztól, pedig akkor kértem, de inkább bunkózott meg rám sem nézett. Egyébként ki akart rúgni szerintem, mert küldött egy Outlook meghívót elbeszélgetésre csak nekem az egész csoportból. De én megelőztem, szerintem ő is örült.


Volt, hogy egy nagyon szar bónusz rendszer alapján dolgoztunk. Kevés fizu, mondjuk részmunkaidős volt. Hideghívásos meló, amiből meg kellett kötni x üzletet, és x szer 500 Ft volt a bónusz, na de ha az x alatti számot produkáltad, akkor semennyiszer 500 Ft őt kaptál. Inkább kerestem egy főállást normális fizuval hideghívás nélkül, mert amúgy ez a telefonos értékesítés sem megy nekem.


Volt, hogy nagyon monoton volt a munka és ott sem tanítottak túl sokat. Két műszak, volt, hogy fél 12-re értem haza, mert szar helyen is volt meg este nem járnak olyan gyakran a buszok. Ott gyakori volt a csoport leb.aszása is. Nem normálisan megbeszélve, mi a hiba. Beteg lettem, elég hosszú ideig, két hétig voltam rosszul. Az egyik csoportvezető rám ír Messengeren, hogy akkor szombaton nem megyek? (Ja mert hétvégén is kellett menni), telibe le se sz.arta hogy mi van velem, azért ennél vannak barátságosabb csopvezek is, legalább annyit megkérdezhetett volna, hogy vagyok, vagy ne ba.sztasson, ha tudja, hogy régóta beteg vagyok, hogy jajj szombaton menjek már... A másik csopveznek, aki amúgy nem volt kedvesebb semmivel, megírtam, hogy holnap csak kilépni megyek be. Addigra megkaptam azt az állást, ahol most vagyok.


Igen mindenhonnan könnyen elengedtek, nem is tehettek volna mást :D

2022. szept. 2. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:

Hú, nagyon köszi a válaszokat, és hogy megosztottátok a tapasztalatokat. Néhol igencsak súlyos indokokat soroltatok fel, teljesen érthető a távozás. Remélem most már mindenkinek jó helye van. :)

Én is próbaidős vagyok és felmondok,amint találok jobb munkát. Azért kérdeztem, hogy könnyen elengedtek-e titeket, mert jelenleg igencsak úgy érzem, hogy sarokba szorítottak. Olyan feladatokat kellett nemrég betanulnom pár nap alatt,amiket rajtam kívül senki más nem csinál. Illetve csinált egy kolléga,aki gyorsan kereket oldott tőlünk, de előtte elég ímmel-ámmal átadta... Aztán így landolt az én nyakamban az ő munkája , más meg nem tud segíteni,mert nem tudják, mit kell csinálni.

Emiatt félek kicsit, hogy nem akarnak majd elengedni.

Pedig tudom, hogy ott a munkaszerződésben rögzítve a próbaidő és az arra vonatkozó szabályok , de előre tartok a drámától. Talán könnyebben a sarkamra állok majd,ha lesz egy biztos helyem máshol.

2022. szept. 2. 16:42
 14/23 Kései Sirató ***** válasza:
100%
Kiderült hogy egy szektás helyen vagyok, méghozzá a szcientológia "egyház" rajongója a főnöknőm és havonta 30 ezer Ft-ot kellene fizetnem ennek a szektának. Ha nem teszem elátkoznak, stb.
2022. szept. 6. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%
Azt hittem be tudok majd járni, de nem bírtam. A vonat megbízhatatlan volt, zsinórban az lett a vége, hogy a páromnak kellett a város másik végébe transzportálnia kocsival, hogy még időben odaérjek, ő meg ellenkező irányba késve a saját helyére. Szóval röhej volt az egész.
2022. szept. 6. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%

#14


Nem semmi. 😃

Az ilyenek meg el akarják veled hitetni, hogy veled van a baj, nem pedig velük. Sok ilyen "szektás" melóhely van, ahol ha nem állsz be a sorba, és nem csinálod azt amit ők is (pl. ne légy kedves, k*rvaanyázd egész nap a másikat), akkor kiutálnak.

2022. szept. 7. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%

3 ember helyett dolgoztam. A saját munkám + műszakvezetőnő+ a pasija munkáját is én csináltam. Nem mehettem el szünetre se, mert mindig "le voltam maradva". Volt, hogy fogtam a leellenőrizetlen cuccokat és betettem kb 4-5 raklapot a jók közé. Nem tudtam másképp megoldani. Nekem is kellett pisilni, enni, inni.


Nyomult rám a főnök.


Nem voltak megfelelőek a munkakörülmények. A tűző napon kellett volna ücsörögnöm kuncsaftokra vadászni (gyógyfürdő, pedikűr). Megfigyeltettek a többi dolgozóval. Ha elmentem pisilni vagy inni, rögtön hívtak telefonon hogy hol vagyok. Nem hagyhatom el a helyem.


Recepciós munka

Azt akarták hogy hordjak garbót, hosszú felsőt, nadrágot ami takarja a tetoválásaimat. Felvételkor szó sem volt erről. A szerződésben sem kötötték ki a "munkaruhát". Fogtam a cuccom és hazamentem.

2022. szept. 29. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egy volt ilyen. Sajnos az interjún nem közölték a pontos mkort, mem tudták de ez nem vigasz. Amikor kezdtem egy káosz volt nem tudtak hogy mi lesz a jövőben, ki hol lesz, mir fog pontosan csinálni, 2 csoport munkáját akartak volna betanitani full, kozben sok vizsga, számonkérés.. Na en ebből nagyon nem kertem, hamer el is köszöntem. Utána bántam hogy nem voltam elég kitartó, de a bér is kevés lett volna, az elvarasok pedig irreálisan magasan. Szerintem jól döntöttem hogy eljottem még időben. Soha eddig nem tapasztaltam olyat hogy az interjún nincsenek tisztaban a leendő feladatokkal, sőt szinte semmivel. Csalódás.
2022. okt. 9. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen nincs, hogy nem akarnak elengedni! Nem tarthatnak ott erőszakkal. A munka meg rohadjon rájuk úgy, ahogy van.
2022. okt. 9. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%

Mindig eljöttem, ha próbaidő alatt felmondtam max 1 nap vagy azona héten, ez az én döntésem, mennyit "ajánlok fel" a maradásomra még ( ami nem kötelező), amennyiben igényt tartanak rá.


- volt, hogy nemvolt rendes betanítás, de mindenki idegbeteg volt, rosszul éreztem magam, nem segítettek majd leugattak. Plusz állandó túlóra. Fizették persze, de nem érdekelt, nem akartam állandóan csak dolgozni.. Amikor a kiscsaj úgy beszélt velem reggel is, mint a kutyával, én meg eleve hányingerrel, gyomorgörccsel mentem be, fogtam magam és felmondtam, azonnal eljöttem.


- az ez utáni: a főnök nárcisztikus állat volt. Nem normális, le is nézett . Ki se akart fizetni meg hazudozott. Szerencsére közvetítőn keresztül voltam, akik tisztában voltak a hlyztemmel, szóval még h*ly is volt..


- 3. eset hogy épp bejött szintén az első hetemen másik ajánlat, amit jobban szerettem volna. Őket bírtam, ők is engem, korrektek voltak, így ott a hó végéig maradtam segíteni nekik. Jóban váltunk el, utána is beszéltünk.

2022. okt. 9. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!