Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan bírják a biztonsági őrök ?

Hogyan bírják a biztonsági őrök ?

Figyelt kérdés

Akik 24óraba vannak és éjjel filmet néz, netezik, játszik. Ha tud alszik kicsit.


Oké ez elmegy x ideig, nade évekig mobilozni stb..nem tudom hogy nem unják


Én azt veszem észre h már nagyon sokat nyomom a mobilt, holott régen nem voltam ilyen..na meg ez a fény se tesz jót a szememnek. Hiába allitottam nekem bántja


2022. szept. 2. 21:07
 1/4 anonim ***** válasza:
76%
Mondjál fel
2022. szept. 2. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
88%
Olvass, tanulj
2022. szept. 2. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
61%
Felmondás.
2022. szept. 2. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem minden ember alkalmas erre a munkakörre - és ez még akkor is igaz, ha a biztonsági őr képzést minden akadály nélkül vette valaki. Aki jól meg tudja állni a helyét ebben a munkakörben, az jól bírja a monotóniát, jól működő kötelességtudata van és vagy szellemileg igénytelen vagy rendkívül kreatív személyiség. Az igénytelen embernek mindegy, mivel tölti az idejét, csak fizessenek érte, a kreatív pedig tökéletesen tisztában van a monotonitás okozta nehézségekkel és éppen ezért működő stratégiái vannak arra, hogy miként tudja feloldani a számára monoton, nehéz pillanatokat a szolgálat ellátásakor. Minden szolgálati beosztásnak meg vannak az előnyei, illetve hátrányai. Az egyértelműen káros oldal a bioritmus felvétele és a sok ember számára szélsőséges körülményekhez való alkalmazkodás. Másik hátrány, hogy az ilyen munkakörben dolgozó embernek "fix jelenései" vannak - a beosztásban meghatározott időközönként és a szabadságolások, betegségek által okozott zavarokat is kevesen képesek a helyükön kezelni, nehezükre esik alkalmazkodni ezekhez. Az előnye pedig az, hogy - normál esetben - rendszer van az ember életében, - pl. egy 24-48-as munkarend mellett nincs gyakran arra szükség, hogy bármilyen személyes jellegű ügyét csak szabadság terhére tudja az ember elintézni, - lényegében minden harmadik napon azt csinál a (24/48-as munkarendbe szervezett) biztonsági őr, amit akar - azzal az íratlan feltétellel, hogy amennyiben nem akar magával, másokkal kitolni, akkor nem ütemez a szolgálatot megelőző estére tudatmódosító vagy irreálisan sok energiát felemésztő tevékenységet. Ami a hirtelen fellépő álmosságot illeti, millió és egy praktika van arra, hogy egy ilyen állapotból tudatosan ki tudja magát billenteni az ember, - ez azzal kezdődik, hogy fejben eldönti az ébren maradást. A monitorok bámulására az egyik válaszlépés lehet, hogy a monitor mögé fényt szórunk, - megvilágítjuk mögötte a falat úgy, hogy a szem nincs optikailag rálátással közvetlenül a fényforrással. Persze ez nem egyenlő azzal, mint amit sok sutyerák szokott csinálni, - hogy a monitort megolvasztja a lámpával vagy a mögötte lévő függönyt kevés híján felgyújtja vele...
2022. szept. 3. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!