Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Egyoldalúan írásban nem is...

Egyoldalúan írásban nem is módosított bér azonnali hatályú felmondásra indok lehet?

Figyelt kérdés

Módosították a bért, egyoldalúan. Azt mondták majd alá kell írni az új szerződést ami sokan így én se fogunk aláírni.

De egyelőre nincs is mit aláírni mert új papírt nem is láttunk ezzel együtt már a csökkentett bér jött.


ez így elég egy azonnali hatályúra?


2022. szept. 6. 12:41
 1/6 anonim ***** válasza:

42. paragrafus, MT


[link]

2022. szept. 6. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ja, hogy csökkentették?

A "módosított" szónál én automatikusan arra gondoltam, hogy emelték. Nem is értettem, miért háborog kedvenc munkaügyes trollunk. :-)

2022. szept. 6. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
#2: :-D
2022. szept. 6. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Igen
2022. szept. 6. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Egyoldalúan nem lehet bért csökkenteni. Ezért nem kell felmondanod, be írd alá az új szerződést.

Mondjuk az is egy gittegylet, aki manapság akar bért csökkenteni

2022. szept. 8. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ezért nem kell felmondanod, mert az egyoldalú bércsökkentés jogszabállyal szembe megy, ezért érvénytelen is.


Amit tehet magadért és a többiekért, hogy nem írod alá a munkaszerződés módosítását, valamint ezt a dolgot jelzed a kormányhivatalokban található munkaügyi hatóságnak.


Egyenlőre a cég tartozik Neked munkabérrel. Ki kell fizetnie. A bér nem fizetése akár azonnali hatályú felmondásra is okot adhat. Viszont előtte muszáj pár kört futnod vele, ha ilyet akarsz meglépni.

Ugyanis azonnali hatályú felmondás akkor jogos, ha a másik fél a munkaviszonyból származó lényeges kötelezettségét szándékosan vagy súlyos gondatlansággal jelentős mértékben megszegi, vagy egyébként olyan magatartást tanúsít, amely a munkaviszony fenntartását lehetetlenné teszi.


Az első három feltételnek egyszerre kell teljesülnie: LÉNYEGES KÖTELEZETTSÉG (a bér nem fizetése az például), SZÁNDÉKOSAN VAGY SÚLYOS GONDATLANSÁGGAL, valamint JELENTŐS MÉRTÉKBEN.

Ha mindhárom teljesül, akkor a bér esedékességét követően 15 napod van arra, hogy az azonnali hatályú felmondásod átadd a munkáltatónak, ha nem fizetett ki. A határidő jogvesztő! Indoklás kötelező!

Tehát nem egy egyszerű dolog, ha utána jogi útra terelnéd a dolgot, például sérelmi díjért, vagy végkielégítésért perelnél.


Én első körben szólnék, hogy nem kaptam meg a hatályos munkaszerződésem szerinti teljes bérem. Ha záros határidőn belül nem fizetnék ki, akkor jelezném ezt a kormányhivatalokban található munkaügyi hatóságnál.

2022. szept. 10. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!