Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ez elfogadható indok, hogy...

Ez elfogadható indok, hogy ezért nem emelnek a béremen, miközben mindenki másnak emeltek? Vagy csak szerintem nem korrekt a cég?

Figyelt kérdés

Azt mondták azért nem emelnek a béremen, mert 25 év alatti vagyok, és alapból is jár az SZJA kedvezmény. Amikor pedig mondtam, hogy de hát februárban töltöm, onnantól már nem jár, akkor pedig azt mondták, hogy oké akkor majd akkor emelünk, ha befejezted a mesterszakot.


Így is csak nekem van diplomám azon a részlegen, ráadásul én csinálom a legtöbb dolgot, tavaly az év dolgozójának is megválasztottak, és bruttó 100 ezerrel kevesebbet kapok alapból, nem beszélve arról, hogy mindenki másnak megemelték a bérét, ez csak szerintem nem korrekt?


2022. jan. 12. 13:30
 1/7 anonim ***** válasza:
97%
Kezdj el másik munkahelyet keresni
2022. jan. 12. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
97%
Nem korrekt, de tudják hogy tűrni fogod, ahogy a sokkal több munkát is elfogadod. Cserébe kaptál egy év dolgozója címet mintha óvodás hülyegyerek lennél, kb. ezen a szinten kezelnek.
2022. jan. 12. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
97%
Annyira sem tisztelnek mint egy kimosott rongyot. Én a helyedben új állást keresnék. Nem dolgoznék olyan helyen, ahol nem kapom meg azt, amit adok.
2022. jan. 12. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
93%
Ilyen megkülönböztettést biztos nem lehet csinálni, így érdemes beszélni egy munkajogásszal, vagy váltani. Ennyi erővel, mikor a kormány bevezette a gyerekek utáni adókedvezményt, akkor a gyerekesektől is megvonhatták volna az éves béremelést.
2022. jan. 12. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
87%
Ezek után nem terveznék hosszútávon a cégnél. Elmész egy másik munkahelye ha teheted és a problémád megoldódik.
2022. jan. 12. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2022. jan. 12. 14:44
 7/7 anonim ***** válasza:
Súlyosan sérti az egyenlő bánásmódot, különös tekintettel az egyenlő munka egyenlő bér elvét. A mérleg nyelve Önnél a többletmunkára mutat, de kevesebb fizetésért? Különbséget tenni fizetésben csak indokolt esetben lehet az Mt. felhatalmazásával Pl. szellemi és fizikai erőfeszítés, munkaerőpiaci helyzet stb. Az SZJA visszatérítésnek semmi köze az Ön besorolási béréhez, a fizetése ugyanúgy megilleti Önt. Egyébként ebből sok helyen gond lesz, de a munkáltató ne a fiatal munkavállalót büntesse azért amiért van ez a kedvezmény. Szerintem!
2022. jan. 15. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!