Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Olyan létezik számotokra hogy...

Olyan létezik számotokra hogy egy cég erkölcsileg vállalhatatlan lesz és bár nem rúgnak ki, de mégsem maradtok?

Figyelt kérdés

A főnökség olyan dolgokat tett és tesz zsinórban amely dolgok némelyike még hatósági vizsgálatot is vont maga után, sőt a legutóbbi húzásával (állami pályázat elsikkasztása) még egy hírportálra is felkerültek névvel mindennel.

Most lehet erre mondani hogy nekem dolgozóként ehhez semmi közöm, én végzem a munkám és kapom a béremet, részemről ennyi.


De amikor a szakmán belül szóba kerül hol dolgozom, sokan felvonják a szemöldöküket hogy teeeee ott dolgozol? Na szééééép kis hely az (és igazuk van...) És már le is írtak engem magukban....



szóval van olyan hogy egy hely erkölcsileg vállalhatatlan lesz és nem akarom hogy közöm legyen hozzájuk így felmondok még ha maradhatnék is? Nem akar senki kirúgni.


Mit tegyek? mit tennétek?


2022. szept. 7. 10:52
 1/3 anonim ***** válasza:
53%

Na, helyén vagyunk...


Szóval:

1. Az a HR-es, aki TÉNYLEG emiatt leír téged, az hülye. Végülis vannak hülye HR-esek, szóval elképzelhető. Más kérdés, hogy inkább Te magyarázod be magadnak.

2. Igen, személyes véleményem szerint van erkölcsi felelősségünk abban, hogy kit választunk munkaadónak, kiknek keressük a pénzt. ÉN személy szerint is utasítottam el ezért ajánlatot.

Van olyan, hogy az embernek nem nagyon van választása, de a lelkiismeretével el kell számolni

3. Ha viszont olyan dolgok voltak a vezetőség részéről, amely éppen a Te munkádat nehezítette meg, akkor azt éppenséggel előnyodre fordíthatod, mert elmondhatod, milyen jól helytálltál, és minőségi munkát tettél le így is az asztalra.

2022. szept. 7. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

1. Nincs olyan hogy az embernek nincs/nem nagyon van választása. Mindig van!


És az aki erkölcsileg szenny cégben dolgozik, a saját önmaga bizonyítványa. Ha ő ezzel el tud számolni, lelke rá, de akkor viselje is el az esetleges támadásokat. Biztos vagyok benne hogy jellemileg deformál, én pont ezért minden esetben kilépnék mikor valami ilyet észlelnék, nem vagyok a szemlehúnyós típus. Volt is eset rá.


Mindig van választás, és lehetőség kilépni ebből.

2022. szept. 7. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha van/lesz lehetőséged, lépj tovább nyugodtan, ne legyen lelkiismeret furadalásod...
2022. szept. 10. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!