Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Felmondás után mikor kell...

Felmondás után mikor kell legkésőbb megkapnom a papírjaim?

Figyelt kérdés
Gyesen voltam. Már a szabadságaim vettem ki, de augusztus 11-én beadtam felmondásom(munkahelyemen írtam meg) augusztus 31-ei dátummal. Szeptember 1-én utalták utolsó munkabérem, de papírjaim azóta se kaptam meg. Ezt meddig kellene részemre eljuttatni? Már így is kimaradt pár napom az álláskeresési járadékból. Mi lett volna ha ezen múlik az új munkahelyem?
2022. szept. 7. 12:39
1 2 3
 1/27 A kérdező kommentje:
A mai napig nem kaptam meg. Hétfőn azt a tájékoztatást kaptam, hogy pont akkor adták postára.
2022. szept. 7. 12:52
 2/27 anonim ***** válasza:
100%
Ha hétfőn (09.05-én)postára adták, akkor időben voltak, mert 5 napon belül kell kiadni. A többi már a postán múlik.
2022. szept. 7. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
100%

8 napon belül. Postán nyilván tertis ajánlott küldeményként adtak fel, tehát felhívod őket újra és eltéred a szelvény számát.


Amúgy 30 napos felmondási idő van, nem igazan érthető, pontosan mikor szűnik vagy szűnt meg a munkaviszoynod. A 11.-en beadtad 31.-i dátummal nem feltétlenül értelmezhető....

2022. szept. 7. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:

Nem volt felmondási idő. 2002. július 24 óta vagyok illetve voltam ott alkalmazásban és most 3 hónap próbaidővel vettek vissza. Közös megegyezéssel írtuk a felmondásom. Azért gyanús nekem a hétfői postázás is.... szomszéd falu, már annak is ide kellett volna érnie. A szelvényszám jó ötlet.


Tehát az utolsó nap után 5 nappal kell kiadniuk ha jól értem.

2022. szept. 7. 13:43
 5/27 anonim ***** válasza:
100%

"2002. július 24 óta vagyok illetve voltam ott alkalmazásban és most 3 hónap próbaidővel vettek vissza. "


Mi???? Próbaidő? Mire fel, ha 20 éves munkaviszonyod van naluk?

2022. szept. 7. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:
Na ez jó kérdés. Pedig így van. Kellett egy munkáltatói igazolás, azon így szerepelt. Amikor jeleztem, hogy mennék vissza dolgozni, 1 hónap volt mire megszámolták hány nap szabim van, hosszú hetek voltak mire kiderült milyen pozicióba vennének vissza, de olyan kérdésekre nem tudtak válaszolni, hogy mennyiért meg hány műszak. Megint 1-2 hét,mire az összeg is meglett. Közben kellett nekem egy munkáltatói igazolás és azon akadt meg a szemem a próbaidőn. Ekkor lett elegem, mert ezt illet volna közölniük és keresgélni kezdtem. Úgy néz ki lesz lehetőségem máshol elhelyezkedni, fel is mondtam még augusztus elején. Mivel nincs felmondási idő, így augusztus 31-gyel mondtam fel. Inkább hamarabb felmondtam, nem akkor,amikor jeleznek a másik helyről. S úgy néz ki jól tettem. Így "csak" pár napom marad ellátás nélkül, de elviekben a passzív táppénzzel biztosított vagyok legalább. Csak már nagyon vinném a papírjaim az álláskeresésit intézni. E-Papíron elkezdtem az igénylést, de ugye be is kéne vinnem a papírjaim, hogy az összeget meg tudják állapítani.
2022. szept. 7. 13:55
 7/27 anonim ***** válasza:
Ez nagyon nem stimmel.
2022. szept. 7. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:
Mire gondolsz? Ez pedig így volt. Amúgy nekem se tetszett itt sok dolog, azért és döntöttem a váltás mellett.
2022. szept. 7. 14:05
 9/27 anonim ***** válasza:
Szülést követően nem szűnt meg a jogviszonyod velük, mégis új belépőként vagy a papíron, próbaidőre felvéve. Itt valami nagy sumákolás vagy kóklerség van. Nem léptethet ki úgy, hogy nem tudsz róla.
2022. szept. 7. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom. Szülés után GYED-en voltam, majd a kicsi 2 éves korától GYES-en. Fizetés nélküli szabadságot a kisfiam 3 éves koráig kértem. Ez most július 8-án volt, utána elkezdtem kivenni a bentlévő szabikat (ha jól emlékszem 43 nap volt). Csakj míg szabin voltam lett elegem belőlük a fentebb említettek miatt és ezért mondtam fel. Kollégáktól érdeklődtem és állítólag mindenkit így vesznek vissza amikor visszatér a szülésről, hogy 3 hónap próbaidővel. Elvileg folyamatos a munkaviszonyom, legalábbis nagyon remélem. De most a papírjaimból majd kiderül.
2022. szept. 7. 14:31
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!