Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Nagyon rosszul venné ki magát...

Nagyon rosszul venné ki magát ha ezt visszautasítom?

Figyelt kérdés

Tavasszal a munkahelyemen kaptam megkeresést egy pozícióra amit szívesen elvállaltam. Határozott időre szólt, a megemlkedett megrendelésállomány miatt kellett besegítenem, viszont a főnök azt mondta, hogy nagyon elégedettek velem és mit szólnék, ha továbbra is az ő csapatában dolgoznék. Igennel válaszoltam mert tetszik a munka, de.. ez a munkakör diplomához kötött, ami nekem nincs. Nem közvetlenül a főnöktől, de kollégák már említették, hogy a cég biztosan szeretne majd beiskolázni, hogy meglegyenek a papírok. Az a bajom ezzel, hogy nem is akarom és időm sincs erre. Épp házat építek és hamarosan talán a baba is úton lesz, nekem semmilyen formában nem fér most bele, hogy 3 évre visszaüljek az iskolapadba. Egyszerűen összeegyeztethetetlen. A másik, hogy a fizetés sem lenne annyival magasabb diploma esetén. Abban sem vagyok biztos, hogy 5 év múlva itt fogok dolgozni. Szeretem a változatosságot, nem szoktam leragadni egy helyen mert hamar beleunok.


Mit gondoltok, nagyon zokon venné a főnök ha erre a megkeresére nemet mondanék? Mármint a sulira. A munkát minden további nélkül megcsinálom, ha nekik megfelel így.



2022. szept. 10. 11:17
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha neki is elmondod hogy nem teheted meg hogy 3 évre visszamenj a suliba akkor megérti. Ha mégis zavarná akkor tudsz új munkát találni, hiszen mondtad hogy nem szeretsz egy helyen leragadni. De szerintem meg fogja érteni, esetleg a kollégáknak fog szemet szúrni.
2022. szept. 10. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Vsak tartod magad amiben megegyeztetek a hatarozott időhöz es kesz.
2022. szept. 10. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ha normális a főnököd meg kellene értenie, hogy a jelenlegi élethelyzetedbe (ház építés, családalapítás) nem fér bele a 3 év egyetem is még pluszba
2022. szept. 10. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Először is ne foglalkozz azzal, hogy a kollégák mit spekulálnak. Egyáltalán nem biztos, hogy ilyenre fognak kérni és ha mégis, akkor visszautasíthatod és simán ráérsz majd akkor nézelődni. De az is lehet, hogy visszautasítod és mégse lesz belőle semmi, manapság egyre több cég látja be, hogy a diploma önmagában baromság ha olyan emberről van szó aki már bizonyított a cégnél. Ne szorongj előre valami olyasmin ami még csak nem is biztos, hogy megtörténik :)
2022. szept. 10. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Szerintem úgy tálald hogy anyagi okok miatt nem fér bele, ne mondd hogy nem akarsz visszaulni az nem szimpatikus. Kérdezd meg hogy mindenképp szükséges e a diploma mert egyébként szívesen csinalod.
2022. szept. 10. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ha beiskolazna akkor sem vállalnád? Később lehet hogy a papír jól jönne, főleg ha gyerek lesz. Ho.. Illetve a lehet a baba úton lesz teljesen képlékeny, addig lehet hogy megcsinálod a sulit. Nekem kicsit nem akarom szagú, amit egy részről megertek nyilván, de ha te nem szívesen ragadsz le akkor nem tök mindegy mit szól a főni?
2022. szept. 10. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Most olvasom be is iskolazna.. Te tudod, ha nen akarod, ne erőltesd, nem is biztos hogy most kéne a papír, stb..ezek mind talalgatasok, vard meg mit reagal.
2022. szept. 10. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindnekinek a válaszát.


Az a baj, hogy elkezdte túl komolyan venni. Amikor elvállaltam arról volt szó, hogy "besegítek" a csapatának, ennek ellenére a héten már felmerült, hogy ki kellene mennem a külföldi cégekhez is. Még egypár nap belefér, de pl van ázsaiai vállalat ahova min. 8 hétre kellene mennem.. Tudja, hogy építkezem, a gyerekprojektről nem.

Én nem veszem ennyire vérkomolyan. Letelik az a napi 8-9 óra és el is felejtem a munkát, eszembe sem jut másnap reggelig. Most jelenleg annyi mindent kell menedzseljek az életben, hogy erre nincs időm.


Sajnos vagy visszakerülök a régebbi pozíciómba vagy elfogadja, hogy most ennyire vagyok kapacitálható és nem többre.

2022. szept. 10. 16:11
 9/10 anonim ***** válasza:
Akkor marad a régi, ennyi. Biztos megerti. Jobb ezt rövidre zárni.
2022. szept. 10. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Senior Séf ***** válasza:
100%
Minden ajánlat magában hordozza a visszautasítás csíráját is. Nincs abban semmi bántó, vagy ciki, ha nem fogadsz el valamilyen felkínált lehetőséget.
2022. szept. 11. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!