Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Fordult már elő nálatok, hogy...

Fordult már elő nálatok, hogy egy álláshirdetésre jelentkezésnél a távolság miatt utasították el a jelentkezéseteket?

Figyelt kérdés

Pályakezdőként felvettek pár éve egy munkahelyre, 50 km-re jártam be naponta s vissza, a munkáltató fel sem hozta a távolságot állásinterjún. Aztán idén keresgéltem más helyet, találtam egyet 100-110 km-re ahol biztosítottak volna heti 3-4 nap home office-t, szerintem a távolság miatt utasítottak el mert ahogy elutasítottak módosították az állásajánlatot hogy odavalósi legyen az illető.

Most szintén lenne egy munkahely 80 km-re, amit igazából annyira szeretnék és annyira meg is érné, hogy saját költségen is bejárnék esetleg albérlet. Igaz hogy egyenesen autópálya vezet oda (1 km-re tőlem a felhajtó, munkahely mellet szinte közvetlen a lehajtó) de félek hogy a távolság miatt visszadobnak.


Ki hogyan járt már, milyen távolságra járt már be dolgozni, esetleg felvették volna távolabbra is, vagy elutasították.



2022. szept. 13. 20:16
 1/4 anonim ***** válasza:
97%

Attól is függ milyen munkáról van szó, de a home office-t hallva komolyabbról. Amúgy elpusztult az élet, hogy visszautasítottak? Vagy belehalt a bolygó, esetleg te?


Semmi nem történt. Ők voltak gyökerek hogy ezt nem tüntették fel egyből. Ahogy mondod, miért ne lehetne odaköltözni, albérletbe menni, home office mellett heti 1-2x bejárni. Meglehet oldani, kérdezniük kellett volna mi lenne a terved. Ennyi energiát nem akarnak beleölni, ez van.


Elküldöd a következőnek, aztán a többinek is. Azért van a hirdetés, azért van a szűrő, hogy embereket keressenek. Semmi nem történik ha elutasítanak, de ha meg okés lenne, amit nem tudsz előre, akkor tettél érte hogy megkapd. Semmibe nem kerül, hogy elküldesz egy jelentkezést.

2022. szept. 13. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
#1 Tudom, csak kíváncsi vagyok mások tapasztalatára a beutazással kapcsolatban, ki milyen távról.
2022. szept. 13. 20:27
 3/4 anonim ***** válasza:
97%
A bejárásod csak egy tényező a sok közül, az egészet összességében nézik és amiatt nem választanak. Velem pont nem volt ilyen, de egyik munkahelyen a szememre hányták, hogy most más lakóhelyet mondtam, mint egy előző interjúnál ugyanott. Erre visszakérdeztem (udvariasan persze), hogy most nem mindegy nekik, hogy hol lakom. Erre azt válaszolták, hogy mivel ez a munkahely kívül esik a városból nekik olyan kell, aki a közelben lakik, és már hozzászokott, hogy nem lehet csak úgy ebédszünetben kiugrani shoppingolni stb. ...tiszta dedó....vagy ilyen béna dumával akartak lerázni.
2022. szept. 13. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Kollégáim közt vannak olyanok, akik 50 km-re Budapesttől járnak be a fővárosba dolgozni, ami kb 1 óra kocsival, de olyan is van, aki ugyanennyit utazik inkább autó helyett vonattal, mert neki a vasút állomás közel van otthon is, meg Pesten is, ezért egyszerűbb mint autózni.

Nekem meg Budapest másik végéből ugyanennyi bejutni tömegközlekedéssel - amit elég nagy szívásnak érzek minden nap megtenni oda-vissza.


Ismerek olyat, aki “körzővel” keres állást és nem megy olyan helyre, ami fel óra utazásnál messzebb van neki. Ez se könnyű, jó helyen kell lakni hozzá - vagy a munkahely közelébe költözni, miután felvettek.


El tudom képzelni, hogy egy cég óvatosan kezeli a távolabb lakó kollégát. Főleg ha már volt gondjuk vele, hogy valaki rendszeresen nem tud időre beérni, vagy emiatt megy el onnan elég hamar. A cégek többnyire hosszabb távra keresnek dolgozót, ha már a felvételekor aggályos, hogy hamar lépni akar, vagy gond lehet vele valamiért, akkor próbálnak helyette inkább olyat felvenni, akinél nem látszanak hasonló aggályok - ugyanúgy lehet másnál is, de ha már a felvételkor látszik, hogy valami veszélyforrás, akkor azt igyekeznek már előre elkerülni - főleg, ha van kínálat és módjuk válogatni…

2022. szept. 15. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!