Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A munkáltató anyagi gondjai...

A munkáltató anyagi gondjai mennyiben tartoznak a sima alkalmazottra, ha a fizetéséről van szó?

Figyelt kérdés

A főnök azzal az indokkal nem fizet bért hogy rosszul áll a cég. Nem értem, nekem a sima alkalmazottnak mi közöm hozzá hogy áll a cég? Én a munkaszerződésnek megfelelően a munkát elvégzem , a bért meg elvárom.

Ha nem tud fizetni, oké de akkor miért nem mondja hogy munkát se végezzünk?


2022. szept. 14. 09:02
1 2
 1/16 Katona Dius ***** válasza:
100%
Igazság szerint a dolgozónak ebből a szempontból semmi köze hozzá. A munka el lett végezve, azt ki kell fizetni. Ez olyan,mintha a beszállítókat/szolgáltatókat sem fizetné ki,arra hivatkozva,hogy kevés a money.
2022. szept. 14. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

csak azért kérdem mert amikor jól ment a cég anyagilag és béremelést kértünk ki lettünk oktatva hogy semmi közünk hozzá hogy megy a cég, van egy szerződés ami abban van az jár és pont.


Oké, de akkor ha rosszul megy a cég, akkor sincs közünk az anyagi oldalhoz, akkor most miért nem érvényes hogy van egy szerződés és pont?

2022. szept. 14. 09:12
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Annyira, amennyire a munkáltatók is foglakoznak a beosztottakanyagi gondjaival: semennyire!

Oldja meg. Közben lehet azonnal felondani és mást keresni, mert ingyen dolgozni godolom nem akarsz. Ez meg már jobb nem lesz. Meg lehet neki mondani hogy oké,te meg fizetés nélkül nem tudsz bejárni.

Mit gondol aszarházi, hogymajdingyen fognak dogozni neki?! Fel kell jelenteni, ha sürgősen nem fizet. Köteles a munkát kifizetni!

2022. szept. 14. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

"Mit gondol aszarházi, hogymajdingyen fognak dogozni neki?"


Igen, pontosan ezt gondolja és vannak is akik hajlanak erre, bejárnak abban a reményben hogy majd csak újra megnyílik a pénzcsap és akkor egyben megkapják az elmaradásokat is.


csak aztán nehogy az legyen a vége hogy hónapokat lehúznak neki hoyg majd lesz pénz majd majd aztán kiderül hogy mégse lesz.

2022. szept. 14. 09:23
 5/16 anonim ***** válasza:
Balu, ez ugyanaz a főnököd, akiről pár éve egy kérdésedben írtál? Hogy a dolgozók közül valaki névtelenül feljelentette csalásért, a bíróság bűnösnek találta, és bírságra ítélte, és ő úgy volt vele, hogy ő aztán nem fizet, majd a dolgozók szépen kipengetik, és mindenki fizujából levont egy húszezrest. :O
2022. szept. 14. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

"és mindenki fizujából levont egy húszezrest. :O"


nem figyeltél. nem 20-at hanem 20-30%-ot.


2017 a NAV-ÁSZ 40 misis bírságot szabott ki. 2 hónapig nem volt bér akkor senkinek egy fillér se.

aztán ilyen 30% bércsonkítás lett mindenkinek.

Tény. Megtörtént.

2022. szept. 14. 09:29
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Higy a f.szba van neked ennyi időd ilyen f..szságokat kitalalni egyfolytaba?

Ember nem lehet ennyire hulye, hogy evek ota ilyen munkahelye legyen.... vagy ha igen akkor nagyin szerencsetlen lehetsz.


Vagy, Te vagy az a fonok aki ezeket megteszi, vagy beteg vagy mentalisan, de nagyon.

2022. szept. 14. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

" hogy evek ota ilyen munkahelye legyen"


Lassan 20 éve itt vagyok. ez van.

a másik opció az utcasöprés /közmunka lenne. kösz, akkor inkább maradok.


szerintem azért nem annyira bonyolult a képlet. vagy ez a szar amiben vagyok, vagy a még sokkal szarabb egy új helyen.

Tudod mit? maradjon ez.


Ellenvetés?

2022. szept. 14. 09:37
 9/16 anonim ***** válasza:
Hát, ha megteheti, akkor meg is fogja tenni.
2022. szept. 14. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Akkor tegye is meg. Az ilyen megalkuvo p.csok miatt tehet meg mindent a fonok... es helyesen tegye is meg, neked meg kuss van akkor es turjed...
2022. szept. 14. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!