Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Felelőséggel tartozom egy...

Felelőséggel tartozom egy kolléga hibája miatt?

Figyelt kérdés
Sofőr vagyok egy pékségnél, hajnalban én szállítom ki pékárút az üzleteknek. Három napja érkezett egy új kolléga, és rám bízták a feladatot, hogy tanítsam be a gyereket. Két napig velem dolgozott, mutattam, hogy hol vannak az üzletek, hogyan intézzük a papírmunkát stb. Harmadik nap már önállóan dolgozott, és megtankolta a furgont 60 liter benzinnel. Értitek...a 3.5 tonnás ducatóba benzint tankolt, amiről már messziről tudja az átlagpolgár, hogy egy modern haszongépjármű a legritkább esetben benzines. Mindez nem is túl nagy probléma...megtörténik. Csakhogy a gyerek ezekután engem hibáztatott, mert nem mondtam neki előre, hogy gázolajat kell tankolni. A benzinkúton persze ki kellett fizetni a 60 liter benzint, a cég pedig érthető okokból ezt nem téríti meg, tehát marad a sofőr vesztesége. Csakhogy a gyerek nem hajlandó egyedül kifizetni, mert szerinte én is hibás vagyok, és most követeli, hogy fizessem ki a 30liter benzint.

2022. szept. 24. 12:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
91%
Nem, magától értetődő dolgokat nem mond el az ember, pl ne tankolj benzint egy dízelbe, ne hajts fának, ne üss el gyalogost stb. Idegen járműnél alaposan ki kell vizsgálni, mit is kell tankolni bele, mondjuk egy furgonnal ez nem is lehet kérdés.
2022. szept. 24. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem se a te hibád, hogy nem mondtad külön, nem lehet minden egyes apróságot a szájába rágni. Te elmondtál mindent, amit fontosnak éreztél, ha ezen felül valamiben nem biztos, kérdezzen.
2022. szept. 24. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
91%
Te elmondhattad volna, ő meg megkérdezhette volna. Ettől függetlenül ha a főnökötök lennék, veled nem fizettetnék semmit, mivel ott sem voltál, hogy esetleg rászólj.
2022. szept. 24. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
86%
Nem adnék egy centet se,nem nézi meg a forgalmit egy idegen kocsinak amit vezet hogy mit kell tankolni bele?😀 Amatőr egy kezdő lehet
2022. szept. 24. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
20%

Előre leszögezném, hogy nincs jogsim, tehát nekem durvára nem egyértelmű, mit kellett volna tankolni a verdába. De ha megy vele a gép, akkor mi az, hogy nem téríti a cég? Tehát ha jól értem, nem kellett lefejteni és elásni a beletankolt benzint. Akkor miért a sofőr egyedüli anyagi felelőssége?

Meglátásom szerint a műszaki tudnivalók átadása is a te feladatod lett volna, így egyébként a felezést tartanám én is igazságosnak.

Amúgy ezért nem szeretek kis cégnél dolgozni. Nincs protokoll. Egy American Airlinesnál biztos nem felejti el Jóska megmondani az új fiúnak, hogy kerozin kell a madárba, nem benzin.....

2022. szept. 24. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
5-ös vagyok. Megkérdeztem életem párját, ő vezet. :) Azt mondta, hogy annak a hibája, aki nem kérdezte, nem nézte, mi kell bele, és ő is az új fiún verné le az egészet. És igen, azt is mondta, hogy le kell fejteni :D
2022. szept. 24. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
5: A két üzemanyag nem csereszabatos. Ráadásul így a benzin is kuka, mivel gázolajjal szennyezett, az pedig nem jó dolog.
2022. szept. 24. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Na, az ilyen emberek miatt írják a legtöbb kocsi tanksapkájára, hogy mi jár bele... A miénket pl meg se tudnád tankolni, anélkül hogy ne üsse ki a szemed a fehér DIESEL felirat.


Van akinek nem egyértelmű, hogy valami nem csak benzinnel mehet, pedig az autósiskolában elvileg mindkét motor működését tanulniuk kellett volna.

2022. szept. 24. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
8%

30*450=13.500

Nincs ennyi pénzed?

2022. szept. 24. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem a te hibád,de jàrt volna neki egy résetes, ìràsbeli leìràs, ami ezt is tartalmazza. Nem mindenkinek egyèrtelmű, milyen üzemanyag kell. Annak a hibàja, aki a betanítàst megszervezi. Nem a tièd, az biztos.
2022. szept. 24. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!