Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Nők, hogy kezelnétek egy...

Nők, hogy kezelnétek egy kolléga kéretlen közeledési próbálkozásait?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy egy tech cégnél dolgozom egyetlen fiatal nőként egy rakat srác/férfi között. Az összes többi nő nálam egy jó 10-15 évvel idősebb és kb az összes házas. Nem tartom magam különösen szépnek, de gondolom ilyen ha nincs ló jó a szamár is alapon, mivel én vagyok az egyetlen korukbeli és szingli, így egy-két kolléga bepróbálkozik nálam időközönként. Én viszont a szerelmi életemet és a munkahelyet szeretném abszolút külön tartani, semmi szükségem nincs arra, hogy ha valakivel balul sül el a dolog, utána gyomorgörccsel kelljen dolgozni mennem minden nap. Viszont ennek fényében nem nagyon tudom, hogy kezeljem az ilyen helyzeteket, hogy ne bántsak meg senkit de engem is hagyjanak békén.


Pl ma egy nálam jó 15 évvel idősebb férfi kolléga (akivel amúgy nem dolgozom együtt) jött vissza egy hónapnyi szabiról, és reggel amikor összefutottunk, mondta, hogy rég látott és reméli számíthat a társaságomra ebédnél. Amikor mondtam, hogy ma nem megyek étterembe, mert hoztam magammal ebédet, ő kifejezetten sérelmezte és délelőtt többször is felhozta, hogy hát hogy én nem akartam vele ebédelni menni. Mondtam, hogy amikor a főnököm (nő, ketten vagyunk a "teamben") bent van az irodában, vele járok el étterembe egyedül, máskor mindig hozok magamnak otthonról, ez a férfi meg ilyen tök szemrehályó hangnemben mondta nekem, hogy igen bezzeg a főnökkel elmegyek ebédelni. Igen, a főnököm szeret eljárni éttermekbe, és mivel ő választja mindig a helyet és lényegesen többet keres nálam, ő fizet mindkettőnknek. Én nem keresek annyit, hogy folyamatosan éttermekbe járogassak más kollégákkal is, így minden más alkalommal magamra főzök, és mástól nem is fogadnám el, hogy meghívjon. Viszont így megint én kerültem hülye helyzetbe, hogy elutasítottam, ezt nagyon utálom, és egy kis tanácsra lenne szükségem, hogy ti ilyen vagy hasonló helyzetekben mit tennétek.



2022. szept. 6. 14:33
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Mondd meg neki, hogy nem vagy köteles vele ebédelni. Vagy hogy találjon más társaságot.

Egyébként a fasziknak ezt a fajta erőszakosságát nagyon nem bírom. És eléggé lekezelő is. Ne gondolja már, hogy ő döntheti el, hogy mikor és kivel ebédelj. Gondolom a hím kollégákkal ugyanezt nem engedi meg magának.

2022. szept. 6. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én általában egyszer mondok meg mindent mindenkinek, utána ha nem érti, és látom, hogy a kérdései nem valódiak, csak kötözködik, egyszerűen csak nem válaszolok.
2022. okt. 2. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!