Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szerintetek ezt érdemes lenne...

Szerintetek ezt érdemes lenne megemlítenem?

Figyelt kérdés

Szóval munkahely heti 3-4 napot vagyok, abból is váltva reggel-este 12 óra 2 nap betanulás idő volt, főnök mondta hogy hívjam ha valamit nem értek, első munkahelyem, 20 éves vagyok, többi munkatársam utál nem tudom miért, de kb ha köszönök is azt is rossz néven veszik.. szóval őket nem tudom megkérdezni semmiről.

2 nap volt ugye a betanulás idő, a két nap alatt nem történt semmi, de szó szerint nem volt munka, mert előtte lévő napokban mindent is elintézték előre ergo nem volt mit megtanulnom, hétvégén is bent kell lenni néha a pár nap alatt de ott meg megint olyan feladatok vannak amiket hétköznap nem kell megcsinálni, szóval a rendes munkához köze nincs, eddig kb 8 rendes hétköznapi napom volt, ebből 3-at figyelt a főnököm hogy mit hogyan csinálok, persze bénáztam, kérdeztem erről-arról ő meg úgy veszi hogy ezt sem tudom akkor megcsinálni… mondom miért bűn ha kérdezek? Főleg hogy eddig tényleg nem is tudtam volna mit csinálni, ha lenne akkor meg baj ha rákérdezek.. itt visszavett hogy jó igazam van”… és be kellene tanulnom. Meg jött a duma hogy emberek vagyunk hibázunk stb.. legutóbb tegnapi nap is jött, de olyan időszakban hogy akkor még nem volt mit csinálni, hamar el is ment a főnököm, közben lett munka, tényleg mindent úgy csináltam hiba nélkül ahogy eddig beszéltünk, nagyon odatettem magam, nagyon figyeltem mindenre amit ezelőtt rontottam”.

És sajnos nem látta az erőfeszítésem, és annyi hibát talált” hogy én elvileg az iratmunkát nem csináltam meg, miközben de csak nem adtam neki nevet mert láttam többi munkatársam is kihagyott egy részt… és most ez a bűnöm hogy szerinte én nem vittem fel, csak nekem nem szólt, úgy hallottam vissza, mondtam ott dolgozónak hogy melyikek az enyémek és hogy miért is nem adtam neki címet. De nem értem a bolhából is elefántot. Meg a többieknél miért nem baj hogy nem adtak címet. Szerintem azért utál mert ugye van ez a adó visszatérítéses dolog, és a főnök fizetését nem emelték meg, magyarán ezzel a visszatérítéssel többet keresek mint a főnököm. De ezért meg nem értem miért kell velem így bánni, mintha én hoztam volna be ezt a szabályzatot.

Már tényleg nem tudom hogy mit csináljak hogy megmaradjon a munkahelyem. Most hogyan is kellene viselkednem ha mindenben is csak a hibát látják. Másnál is van ilyen probléma? Esetleg valami tanács? Semmilyen más munkalehetőség nincs a környéken, még közmunkára sem tudnék menni, 1-2 két embert foglalkoztatnak nálunk erre is rákérdeztem már.


2022. szept. 28. 18:15
 1/4 anonim ***** válasza:

Általában elmondható, hogy ha egy munkahelyen az új emberen látszik az igyekezet, a szorgalom, a szakmai és emberi szerénység, előbb-utóbb elfogadják. Sajnos nem mindig lehet elkerülni a kezdeti "gizdáskodást" a főnök vagy a kollégák részéről, bármi is az oka - ilyen az emberi természet.

Én azt csinálnám, hogy meghívnám a kollégákat, vagy akár a főnököt is egy kávéra, üdítőre, hogy észrevegyék a "jófejségemet". Persze ebből nem szabad rendszert csinálni, mert van aki visszaél az ilyenfajta jóindulattal. Óvatosan, nem tolakodva rákérdeznék privát dolgokra néha, hadd beszéljenek a családjukról, gyerekükről, a hobbijukról, az ilyesmivel fel lehet törni a jeget. Azért jó, ha főleg az adott szakma iránti érdeklődés van előtérben.

Persze ha nagyon mérgezőnek bizonyul hosszabb távon is a környezet, el kell gondolkodni a váltáson, ha nincs is túl sok lehetőség.

2022. szept. 28. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

20 éves vagy, ezért még nem érzed mennyire hulladék helyen vagy. Ez szó szerint egy ótvar szemét közeg, le kell lépni minél előbb. Az a nulladik lépés, hogy megmutatják mit hogyan kell csinálni, elmagyarázzák, "betanítanak" (nem tudom milyen területről van szó pontosan), ha kérdésed van megválaszolják NORMÁLISAN, nyugodtan, nem hülyeségek miatt csesztetnek.


Hogy a főnököd úgy volt eddig a nyakadon mint egy szerencsétlen balfszon, mutatja hogy semmi bizalma nincs benned és szrik rád magasról. Ahogy viselkedik veled és a környezeted, egy förmedvény.


Ha nem teheted meg hogy elmész, akkor maradj még itt és közben nézd a lehetőségeket, amint van másik hely, lécelj le. Ha nem gond hogy felmondasz, akkor jobb minél előbb elhagyni.

2022. szept. 28. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az én első gondolatom is az volt, hogy válts munkahelyet. Mert ez nem normális
2022. szept. 28. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Én pont így jártam a legújabb munkahelyemen, nem tanítanak, nagyon max. 1-szer mondanak el mindent, ha kérdezek, olyan válaszokat kapok, hogy:"majd folyamatában megtanulod" , ha nem kérdezek, akkor az a baj, hogy miért nem, egyik nap végigkérdeztem mindent az adott munkafolyamatról, akkor meg megkaptam, hogy olyan önállótlan vagyok, mint egy óvodás. Nyilván sokat hibázok. 1.5 hónapja vagyok ott, de már keresem a következőt.

Szerintem kezdjél el nézelődni, hátha találsz valamit.

2022. szept. 28. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!