Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha egy munkáltató nulla...

Ha egy munkáltató nulla egyeztetéssel leállást és kényszerszabit rendel el ráadásul két hetet és nincs annyi szabija már sokaknak, akkor mi van?

Figyelt kérdés

Mert fizetetlenre nem tehet, az csak munkavállalói kérésre történhet ráadásul ez a lehetőség még fel se merült.

a jelen állás az hogy dec 18-től nem kell menni senkinek jan 3-ig.


Nekem 2 szabis napom van idénre, és nem fogok belemenni a fizetetlenbe.


2022. szept. 30. 08:17
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
81%
Van valami állásidőre járó bér, vagy mi.
2022. szept. 30. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

így van ezt mondja a jogász is. de azt is mondja ha csak simán nem adnak bért majd arra az időre, azon sem kell majd meglepődni és a munkaügyi peren kívül kb semmit se lehet majd tenni.

és ki megy bíróságra 1-2 hetes bér miatt??

2022. szept. 30. 08:20
 3/14 anonim ***** válasza:
81%
Miből gondolod, hogy nem fognak kifizetni?
2022. szept. 30. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

nem mondtam hogy nem fognak... csak azt mondtam HA nem fognak, akkor se tehetek majd semmit.


mellesleg ezen cégnél ahol több havi túlóra lóg a levegőben "majd kifizetjük" alapon (=sose fizetik ki...) itt minden megtörténhet.

2022. szept. 30. 08:32
 5/14 anonim ***** válasza:
76%
Már bezárt az alapítványi suli.
2022. szept. 30. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
63%
Nagyon remélem, hogy hírt kapok majd a temetésedről, mert ott én bizony táncolni fogok.
2022. szept. 30. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
0%

Akkor ezekszerint rosszul osztottad/osztotta be a HR-es be neked a szabadságodat. Nekem - a korom, meg az egyéb szabályok okán - jelenleg 32 napom van 40 évesen úgy, hogy sajnos jó pár éven át munkanélküli/álláskereső voltam, de már 6 éve ugyanott dolgozom.

Amúgy meg ez rém objektív: a szabit ki kell adni, vagy ki kell fizetni, de nyilván minden munkáltatónak az a lényeg, hogy 1. a munka el legyen végezve (bármiről is legyen szó) 2. minél kevesebbe kerüljön (nyilván nem érdeke, hogy minden szabit pénzzel váltson meg, mert akkor az egy rakás pénz)

2022. szept. 30. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Csakhogy egyre több munkahelyen ki kell venni az időarányos szabit. Nem kívánságműsor. Velünk is kivetették. Aztán most szóltak, hogy spóroljunk a szabival. Igen ám, de már nem nagyon maradt, mert ugye kötelezően kivetették...
2022. szept. 30. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

"Csakhogy egyre több munkahelyen ki kell venni az időarányos szabit"


Hát ez az!! csakhogy január legelején nincs az embernek időarányos szabija sem.... ugyebár... mert kb 1 hónapra kettő nap járna (nekem) tehát időarányos legkorábban jan legvégén vetethetnének ki kemény kettő napot!! és ez a MAXIMUM.

2022. okt. 1. 10:35
 10/14 anonim ***** válasza:
A munkáltató akkor veteti ki veled a szabidat, amikor csak akarja, ha két hétre előre bejelenti. Ez alól kivételt képez a 7 nap, amivel te rendelkezel. Persze a munkahelyek többsége nem fog direkt ezzel szivatni, mert neki sem érdeke, hogy idő előtt elfogyjon a szabid és (kamu)táppénzre menj, ha fontos dolgod van.
2022. okt. 1. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!