Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Kisgyerekes anyukákat sok...

Kisgyerekes anyukákat sok munkáltató nem vesz fel, mert ha beteg a gyerek, nem tudnak munkába menni - miért terjed el ez az életképtelenség, miért nem tudják megoldani, hogy dolgozzanak? 1990-ben születtem, és a szüleim sosem maradtak itthon velem.

Figyelt kérdés

Vállalkozó vagyok, és az alkalmazottat a képzettsége, munkája alapján veszem fel, nem azt nézem hány gyereke van - illetve eddig így volt, mert nem működik a dolog, ha beteg a gyerek, tényleg nem jönnek dolgozni, és egyszerűen nem tudom megoldani a hiányt...


Visszagondolva, 1990-ben születtem, a betegségeim sosem befolyásolták a szüleim munkáját - mindketten dolgoztak, és a mamám vigyázott rám (másik 3 nagyszülőm nem volt), amikor már voltam 7-8 éves, lázasan, torokgyulladással otthon maradtam egyedül, tudtam feküdni az ágyban, tv-t nézni, fát rakni a tűzre, délben bevenni az Aspirint, és még telefonunk sem volt, nemhogy internet, 7-16 óráig nulla segítséggel életben maradtam! :)

Most meg a biztonságos klímás fűtéstől az okostelefonig minden adva van, mégse működik a dolog... miért? Ha az anyukák hozzáállása változna, nem lenne problémájuk az álláskereséssel...


2022. szept. 15. 12:43
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/77 anonim ***** válasza:
54%
Mert manapság az a divat, hogy a gyerek egy másodpercre se maradhat felnőtt felügyelete nélkül. Én én 10 évesen a hasonló korú unokatesóimmal csavarogtam egy megyeszékhelyen, 180 km-re a lakóhelyemtől és semmi bajom nem lett. Igen, ez a 90-es években volt.
2022. szept. 15. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/77 anonim ***** válasza:
77%

Öcsém 92-ben született, és SOHA nem hagyták odahaza betegen egyedül 7-8 évesen. Nagymamák voltak, segítettek, amennyit tudtak. Akinek nincsen, az nem tud előkapni egyet a kalapból.

Hozzád sem mennék dolgozni, nyilván nem egymást keressük.

2022. szept. 15. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/77 anonim ***** válasza:
69%

Én is 92-ben születtem és amikor már ovis voltam anyukám visszament dolgozni 2 műszakba. Reggel 6 ra járt amikor délelöttös volt, akkor vagy a nagymamám, vagy a nagypapám vitt oviba később iskolába, de volt amikor anyám barátnője aki nekem a keresztanyám, volt amikor apámnak később kellett mennie akkor Ő vitt. Amikor haza kellett hozni és anyám délutános volt, akkor is meglett oldva hasonlóan. Amikor lebetegedtem anyám nem tudott itthon maradni hogy elvigyen orvoshoz mert aznap helyettesítenie kellett egy olyan embert aki helyett mást nem tudtak berakni, meglett oldva hogy orvoshoz eljussak és ha otthon kellett maradni arra is volt valaki aki felügyeljen. De 9-10 évesen már volt olyan hogy amikor beteg voltam, anyám hazajött melóból, elvitt orvoshoz, amikor végeztünk engem hazavitt, mondta hogy milyen gyógyszert mikor vegyek be, ésakjaát hol találom és visszament munkába és egyedül voltam itthon. Tudta hogy nem gyújtom magamra a ázat, nem csinálok hülyeséget. Itthon volt telefon igaz még vezetékes de volt, bent nála is volt telefon, mondta hogy óránként azért felfog hívni, ha valami van hívjam fel azonnal nyugodtan. Ennyi megvolt oldva.


Akikkel én dolgozok jelenleg ott is megoldják hasonlóan. Van egy kolléganőm egyedül neveli a lányát és ha beteg akkor rábízza valakire, csak akkor marad otthon ha nagyon muszáj, emiatt nem akar kiesni munkából.

2022. szept. 15. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/77 A kérdező kommentje:

"gyerek egy másodpercre se maradhat felnőtt felügyelete nélkül" - Na igen, kérdeztem, hogy vannak-e nagyszülők, erre anyuka közli, hogy a nagyszülőkre nem bízza rá! Ezen azért szoktam pislogni...


"én 10 évesen a hasonló korú unokatesóimmal csavarogtam" - Mi is nyári szünetben páran lementünk a Dunára fürdeni, voltunk kb. 4-12 évesek, tudtunk úszni, senki sem fulladt meg, nem ütött el az autó útközben, stb. Arra nagyon emlékszem, hogy a 6 éves kislány hozott cigit, és ő meg két 10 éves cigizett (és a kislány egy full sikeres ingatlanügynök lett, boldog családanya, tehát nem züllött le, nem kallódott el...)

2022. szept. 15. 13:14
 5/77 anonim ***** válasza:
91%

Mint írtad, rád a nagymamád vigyázott, hát a többségnek nem tud vagy nem akar segíteni a nagymama, ez itt kezdődik. Egy 3-4 évest nem hagyhatsz otthon egyedül.


A te anyád se dolgozott volna, ha a nagymamádnak melóznia kell, mint a mai nagyszülőknek, akkor még miről beszélsz?

2022. szept. 15. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/77 anonim ***** válasza:
21%

Én sem tudom megérteni ezeket az anyukákat, mert az én szomszédomban lévő anyukának is sikerül megoldani, sokszor áthozza hozzám a gyereket, vagy a másik szomszédhoz viszi, mert többszáz km-re lakik mindkét nagyi.

Aki meg akarja oldani, meg tudja.


Kérdező, az a gond, hogy kevesen vagytok/vannak azon a részlegen, vagy pedig olyan szakirányú a munkájuk, hogy azért nem megoldott a helyettesítés? Esetleg home office által? Tudom, hogy jár a táppénz és ezt ők is tudják, de anyagilag nem annyira jó a táppénz senkinek sem a mai világban.

2022. szept. 15. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/77 anonim ***** válasza:
80%

"és a mamám vigyázott rám"


Rám meg a szüleim vigyáztak, mert nem volt nagyszülő segítség, mégsem rúgta ki őket a munkáltató.

2022. szept. 15. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/77 A kérdező kommentje:
"nagymamám, vagy a nagypapám vitt oviba később iskolába" - Engem azért kellett elvinni, mert utáltam oviba járni, és magamtól itthon maradtam volna :D De igen, nagymamám elkísért, később meg egyedül mentem-jöttem (ahogy az osztály fele), nem mint ma, hogy reggel megbénul a város, mert a 800 gyereket 20 perc alatt próbálják kirakni a kocsiból az 1 sávos mellékutcán...
2022. szept. 15. 13:20
 9/77 anonim ***** válasza:
92%

6-os, és szerinted hány szomszéd olyan jófej, hogy folyton vigyáz majd más gyermekére, pláne, ha az beteg?


Nem is értelek titeket. A covid óta ráadásul nagyon szigorúak lettek, nálunk a bölcsödébe/óvodába már sima orrfolyással se lehet bevinni a gyereket, telefonálnak, hogy menjen érte a szülő és gondold már el, sok gyerek havonta beteg lesz, mikor közösségbe kerül.


Akinek nincs nagymama, aki tudna vigyázni a gyerekre, hova teszi 2-3 hetente a gyereket?

2022. szept. 15. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/77 anonim ***** válasza:
85%

Kérdező, te fogyatékos vagy egyébként?

Nem érted, hogy ma még a nagyszülők is dolgoznak vagy szimplán nem akarnak naponta az unokára vigyàzni?


Ránk is a nagyszüleink vigyáztak, mert nyugdíjasok voltak már ötvenvalahány évesen, a mi szüleinek már nem. Érted? Dolgoznak! Felfogod?

2022. szept. 15. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!