Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Munkakör váltás munkaszerződés...

Munkakör váltás munkaszerződés módosítás nélkül is lehet jogilag érvényes?

Figyelt kérdés

X munkakörre jelentkeztem, kb egy évig dolgoztam ebben a pozícióban, majd a főnököm szóban jelezte hogy átrakna Y pozícióba. Én boldogan belementem, mert sokkal izgalmasabb mint amit először csináltam, viszont szerződésmódosítás nem történt (a bérezésemen nem változtatott volna a váltás) 5 éve dolgozom az új pozíciómban.


Most összevonnak (januártól) 3 leányvállalatot egybe és engem vissza akarnak rakni X munkakörbe (amiben kezdtem), mondván az új felsővezetés annyit lát, hogy én amióta itt vagyok ezt csinálom. Ami nem valós.


A kérdés, hogy ezt megtehetik e jogosan, vagy felléphetek ellene, mondván szóban, mind az én részemről, mind a közvetlen kollegáim részéről, mind a közvetlen vezetőim részéről ráutaló magatartás volt, hogy az új pozíciómban dolgozom ezentúl. (A régi pozíciómhoz kapcsolódóan maximum nagyon elvétve besegítettem, ha éppen nagyon el voltak ott havazva a többiek)


ebben a cikkben találtam erre utalást:


[link]


"A munkáltató nem jogosult egyoldalúan visszahelyezni a dolgozót korábbi munkakörébe akkor, ha a felek SZÓBAN megállapodtak a munkakör végleges módosításában, és annak önként eleget tettek."


2022. okt. 4. 09:02
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!