Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szerintetek is jobb Budapesten...

Szerintetek is jobb Budapesten dolgozni, mint vidéken? Jobb a munkahelyi hangulat Budapesten? Azoktól kérdezem, akik már mindkét helyen dolgoztak.

Figyelt kérdés

Én már dolgoztam több helyen is a fővárosban és vidéken is (amúgy vidéki vagyok, nem túl messze Pesttől), de összehasonlíthatatlanul jobb volt Pesten dolgozni, még úgy is, hogy ingáznom kellett. Hogy miért? Mert nem volt áskálódás, hagyták az embert dolgozni, nem vesztegették el az időt pitiáner dolgokkal, sokkal lazább, barátságosabb volt a hangulat, nem volt az a mérgező kisugárzása a helynek, ahol befásult emberek dolgoznak. A kollégák értelmesebbek voltak. Mielőtt elkezdtem volna dolgozni, azt hittem, ez fordítva lesz, és vidéken fogom magam jobban érezni. Nem így történt.

Ennek az igazi okát nem tudom levezetni, mert hiszen közhely, hogy Pesten bunkók az emberek, míg vidéken barátságosak. Ezt nem csak a munkahelyen, hanem a fővárosi egyetemi éveim alatt gyűjtött tapasztalataim is alá tudják támasztani.

Több ismerősöm van ezen a véleményen, hogy jobb Budapesten, mind élni, mind dolgozni. Nincs az a pletykálkodás, furakodás, beszólogatás, mű kedvesség, nincs az a szigorú ragaszkodás az értelmetlen szabályokhoz, rugalmasabb az ügyintézés, a kollégákkal, főnökökkel való kommunikáció is könnyebb, fesztelenebb.

Ha ti is így érzitek, írjátok le, ti milyen különbségeket találtatok Budapest és a vidék között.



2022. okt. 4. 22:28
A kérdező szavazást indított:
Budapesten éreztem jobban magam a munkahelyen.
Vidéken éreztem jobban magam a munkahelyen.
33 szavazat
 1/8 A kérdező kommentje:
*"Ezt nem csak a munkahelyen, hanem a fővárosi egyetemi éveim alatt gyűjtött tapasztalataim is alá tudják támasztani" - rosszul írtam, szóval ennek az ellenkezőjét tudják alátámasztani a tapasztalataim, azaz, hogy vidéken bunkóbbak az emberek.
2022. okt. 4. 22:31
 2/8 anonim ***** válasza:
66%
Én is jobban szeretem a fővárost. Sokkal rugalmasabbak a munkáltatók is, és valóban nincs az a szemét áskálódás, pletyka, tömény rosszindulat, mint vidéken.
2022. okt. 4. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
92%

Én semmi lényegi különbséget nem tapasztaltam a falusi paraszt és a városi proli között.


Egyedül annyi, hogy azér BP belváros irodanegyedeinél vannak igényesebb emberek, tehát az országosan működő cégek jelentősen nagy része Budapesten székhelyel, tehát a fővárosban nagyobb eséllyel helyezkedhetsz el igenyesebb irodában (megfelelő végzettséggel, tapasztalattal).


De ha gyárba mész, akkor tökmindegy, hogy a suttyók honnan jönnek... lehet városi, falusi, fővárosi, ukrán, román, pakisztáni, akármi, a közeg mindig suttyó alja lesz, elvétve pár értelmes emberrel.


Szóval nem a hely a meghatározóbb, hanem inkább a munkakör, és hát sok irodai, magasabb végzettséget jövetelő munkakör csak bpesten van igazán nagy létszámban, sok egyszerű, végzettségeg nem igénylő munka pedig vidéken van nagyrészt.


De ha te csak a futószalag mellett zombizol, akkor édesmindegy...

2022. okt. 4. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
irodai munkáról van szó a közszférában
2022. okt. 4. 23:18
 5/8 anonim ***** válasza:
56%

Én nem látok ilyen értelemben különbséget. A vidéki helyemen is jól éreztem magam, meg Pesten is.

Irodai munka, közszféra

2022. okt. 5. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Pletykálás és áskálódás mindenütt van, sajnos. Nekem versenyszféráról, abból is irodai, diplomás emberekről van tapasztalatom. Gyakorlatilag mindenütt ugyanolyanok, annyi az eltérés, hogy míg vidéken féltik az állásukat , mert ahogy ők mondták, kihalásos alapon lehet bekerülni valahova, úgy Budapesten a több álláslehetőség miatt ez a nyomás nincs rajtuk. Ezt leszámítva vidéken ugyanolyan a légkör, talán vidéken még közvetlenebbek is az emberek, mert kisebb településen az emberek jobban össze vannak szokva, összeköti őket. Budapesten pedig ha belefutsz egy IQ betyárba, ugyanúgy kipletykál, csesztet, ez teljesen emberfüggő. A vállalati kultúrát abszolút a vezetőség, esetleg anyavállalat határozza meg. Egy külföldi anya leányvállalata kénytelen azt a munkarendet, munkamódszert alkalmazni, amit fentről elvárnak tőlük, vidéken pedig ezek a cégek jellemzőbbek. Ezt összehasonlítva egy 100-200 fős budapesti kkv-val, ahol a 100%-ban magyar tulajok döntenek a munkarendről elképzelhető a kötetlenebb életvitel, ugyanakkor előfordulnak egyéb dolgok is (pl. szürke foglalkoztatás - a fizetés fele borítékba, stb.)


Egyébként én is azért költöztem Budapestre, mert itt több munkalehetőség van, de nekem abszolút nem szimpatikus a sokmillió ember, hogy hiába dolgozom valakivel együtt évekig, ha felmondok vagy ő felmond nagy eséllye soha a büdös életben nem látom többé (persze lehet tartani a kapcsolatot, de a tapasztalatom, hogy ez hosszú távon nem fenntartható), emiatt nincs is kedvem nagyon haverkodni a munkahelyen. Ha valaki felkeresne azzal, hogy a szülővárosomban holnap kezdhetek, vissza se néznék :)

2023. jan. 24. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nincs vidéki munkatapasztalatom, de amiket a vidéki munkahely negatívumaiként összeszedtél nekem az összes budapesti munkahelyemre jellemző volt.
2023. ápr. 1. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom megítélni, hogy mit értesz 'vidék' alatt, falvakat, agglomerációs településeket, kisebb vagy nagyobb városokat állítasz-e szembe Budapesttel, és ha igen, melyik részével, külső irodanegyedekkel, peremkerületekkel, pesti belvárossal, budai hegyekkel stb.?

Ezzel együtt nagyjából értem mire gondolsz. Mostanság idénymunkából tengetem a napjaimat és azt tapasztalom hogy a városomon belül (nem Budapest) SOKKAL kedvesebbek, normálisabbak még ezek a viszonylag egyszerű, nem egy esetben lepukkant, és/vagy visszafelé kapaszkodó emberek mint amikor falvakba mentem dolgozni a szántóföldre. Valahogy a munka is jobban szervezettebb, emberibb. Egyébként ezért szerettem Budapesten is diákmunkásként dolgozni, hasonló "munkakörökben", azt tapasztaltam hogy a gyári munkások is meglepően jó fejek, gyorsan, könnyeden telik a munkaidő, senki nem pazarolja az idejét arra hogy ugráltasson, cseszegessen, rombolja a hangulatot. Szerintem minél nagyobb városba mész, annál inkább dominál a céges, szervezeti kultúra, annál kevésbé látsz be az álarcok mögé. Munkát végezni meg így lehet hatékonyan, senki nem kívancsi a másik személyiségére.

2023. okt. 23. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!