Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Most felvételizek egy munkahel...

Most felvételizek egy munkahelyre és kérik az előző munkahelyeimen a feletteseim email címét meg telefonszámát, ezzel csak az a baj, hogy én a legutolsót leszámítva senkiét nem tudom. Mégis mi értelme van ennek?

Figyelt kérdés
2022. okt. 7. 12:28
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
98%
Szerintem hagyd a fenébe, ez alapján komolytalan helynek tűnik.
2022. okt. 7. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
92%

Érdeklődnek, hogy milyen munkaerô vagy. Ez szerintem súrolja a személyiségi jogokat.

Mert, ha nem szakmai, hanem személyes okok miatt jöttél el onnan, bosszúból befeketíthet, akár.

2022. okt. 7. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem azért szólj neki erről. Ne add meg csak úgy. Egyrészt hogy ne érje váratlanul, másrészt még akár azt is mondhatja, hogy nehogy megadd, nem ér rá ilyenekre.
2022. okt. 7. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 A kérdező kommentje:
Az előző helyemről személyes okok miatt jöttem el, rossz viszonyt lezárva, ott szerintem alám ásnának, illetve a 7 évvel ezelőtti 3 hónapos munkaviszonyomról nem tudom, hogyan tudnék bármilyen elérhetőséget előszedni, pláne, hogy megszűnt azóta a cég
2022. okt. 7. 12:45
 5/38 anonim válasza:
100%
"Sajnos nem tudom ezeket megadni."
2022. okt. 7. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
59%
Komolytalan hely, ilyet nem lehet csinálni. Keress mást.
2022. okt. 7. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
27%
Mert tudni akarják, milyen munkaerő vagy. Úgyis megkeresik őket, ha te nem adod meg az elérhetőséget.
2022. okt. 7. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
98%

7, Keressék. De merőben más az, hogy egy cég hivatalból felkeres egy másikat, minthogy én magánemberként adjam ki nem is a cég, hanem az előző főnököm adatait.

Adatvédelem, személyiségi jogok, vagy valami? Én megmondanám hogy ne haragudjon, erre nincs felhatalmazásom, itt a cég neve, hivatalos elérhetősége, a többit oldja meg ő.

2022. okt. 7. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
20%

VÁLASZOLÓK és kérdező.


Ti hány évesek vagytok és hol/mit dolgoztatok eddig?


MINDEN normális munkahely leellenőrzi a felvételizőket. Ebbe beletartozik, hogy az előző helyekről kérnek infót. És egyszerűbb, ha megmondja a jelentkező, hogy Gipsz Jakab művezető, a munkahely száma +36-30-000000, és ott kérni kell, hogy kapcsolják. Mintha azt mondaná, hogy nem tudja, vagy arcoskodik, hogy minek?


Komolyabb beosztásoknál, még a szemetedet is átnézik, és a szomszédaidat is kikérdezik. Megnézik a közösségi oldalaid, rákeresnek a telefonszámodra, e-mail címedre, szüleid nevére,...

Állami, főleg fegyveres melónál pedig... >:)

2022. okt. 7. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
97%

9-es, tőlem soha nem kérték munkahelyváltáskor.


Különösen ciki ez ott, ahonnan épp el akar jönni az ember, és amíg nem biztos a másik hely, egyáltalán nem akarja elmondani. Ők meg szépen megkeresnék a főnökeit, hogy "hát, uram, Kovács kollégájuk el akar jönni Önöktől hozzánk, és őróla érdeklődnénk". Namost, ha jó munkaerő, akkor azért mondanának rosszat, hogy ne vegyék fel, ha meg tényleg rossz munkaerő, akkor meg minek fényeznék? Viszont ha nem veszik föl az új helyre, Kovács kollégának tarthatatlan lesz a helyzete a régi helyen, hisz megtudják róla, hogy pályázgat máshová.

2022. okt. 7. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!