Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Raktári munkásként milyen...

Raktári munkásként milyen balesetek történhetnek valakivel munka közben?

Figyelt kérdés
2022. okt. 8. 08:04
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Például elüt egy targonca, vagy rád borul a raklap rakomànyostól.
2022. okt. 8. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Vagy bármi más rád borul, elbotlasz valamiben, stb
2022. okt. 8. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Például: [link]
2022. okt. 8. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Néha szokott lenni balesetvédelmi. Legalábbis nálunk fél évente van, ott el szokták mondani mire kell figyelni és milyen bajoknál milyen megoldási lehetőségek vannak. Ahogy írták fentebb, a targonca nagy veszély forrás, nem véletlenül csak az vezetheti, akinek van rá jogsija. Azonkívül, attól függ milyen területen dolgozol a raktáron belül. Például vannak a csomagolók/címkézők akik néha vagy állandóan ugye a helytől függ, nehéz áruval is foglalkoznak és ilyenkor az emelésre oda kell figyelni, mert könnyen a gerinc és a hát megsérülhet, sérvet kaphatsz stb. Itt egy link még több infóval, remélem segít :


[link]

2022. okt. 8. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
#3 1:56 -tól. Ez nálunk is megtörtént tavaly.
2022. okt. 8. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

#5 És mi lett a vége?


Leírhatnád kicsit részletesebben, érdekelne.

2022. okt. 8. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
96%

Hát amiket láttam videón:


Targonca átment a munkáson.

Targonca nekiment a lépcsős állványnak, aki fent volt leesett fejre.

Targonca előre billent, a munkás a végébe kapaszkodva próbálta ellensúlyozni, erre az egész targonca vissza esett rá.

Targoncából kiugrott menet közben a sofőr és a targonca alá került.

Tolató kamion nekinyomta az embert a rámpának.


Raklapon alvó embert próbálták megviccelni, feltenni magasra targoncával, felébredt, megijedt, leborult raklapostól, meghalt.


Legutóbb egy olyat láttam, ahol ember le akart szólni a többieknek, rá akart támaszkodni a korlátra. Ami nem korlát volt, hanem csak szalagozás így lezuhant.


Egyik munkás valami keverőgép szerűt takarított, a másik meg elindította így ledarálta a fejét.


Olyat is láttam, ahol ilyen minta öntő gépbe hajolt be az ember, az meg összezárt, instant halál.


Egyik legviccesebb jelenet: kínai gyárban automata gépek pakolnak, az egyik munkás figyelmetlen volt, oda nyomta a gép. Erre az összes többi munkás elkezd rohanni hozzá a gépek között és két másik munkás is beszorul egy másik gép alá.

2022. okt. 8. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
#7 A raklapon alvósat leszámítva, ezeket én is láttam.
2022. okt. 8. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Még amiket láttam:


Ember állt a targoncán, de leesett, erre a targonca vezető kiugrott, de nem állította meg a gépet ami így átment az emberen.

Vagy targonca emelés közben felborult, ráborult a vezetőre.

Targonca szintén felborult, a raklap rázuhant a munkásokra.


Több olyat is láttam, hogy targoncával pakolnak be járműbe, erre jön motoros aki pont leveszi fejjel a targonca villáját :D

2022. okt. 8. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!