Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Érdemes lehet Dunántúlon...

Érdemes lehet Dunántúlon szállásos munkahelyet vállalni?

Figyelt kérdés

Most Kelet-Magyarországon élek, de egyszerűen egy vicc... a fizetések nevetségesek és elvárják, hogy Te abból még autóval járj be...

De ez még hagyján!

Tegnap úgy jártam, hogy jelentkeztem egy napi bejelentéses munkára, végig csináltam 2 oktatást is, úgy volt, hogy állhatok munkába majd hirtelen vissza mondtak, mert nem vtam a cégnek szimpatikus...

Most már ott tartok, hogy egyszerűen itt nem lehet munkát találni, a munkaközvetítők meg a legszemetebbek!


Elgondolkoztam azon, hogy ami még van kis tartalék, fogom a kis háti zsákom és elmegyek ilyen szállásos melóra, de érdemes e?


Mik a tapasztalatok erről?


2022. okt. 12. 00:29
 1/9 anonim ***** válasza:
57%

Elég halott hely az ország azon része tudom jól.

Max Pesten, meg a Dunántúl egyes részein van munka, de én inkább valamelyik másik jobb országot választanám.

2022. okt. 12. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

1.

Az a baj, hogy nincs tőkém.


Most becopatott egy cég, járkáltam be hozzá oktatásokra aztán meg munkába állás előtt vissza mondott, ezzel is időt meg pénzt vesztettem.

2022. okt. 12. 01:08
 3/9 anonim ***** válasza:
94%

Nekem ilyen szállásos munkával nincs tapasztalatom.

Az nem lenne jó, ha valakivel társulnál, és együtt mennétek valami jobb környékre szerencsét próbálni?

2022. okt. 12. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Nincs senkim... ha lenne akkor maradnék itt...

De itt aki ennyire egyedül van, alá vágnak, nem veszik fel dolgozni.

Ez nyilván hosszabb távon tarthatatlan

2022. okt. 12. 01:19
 5/9 anonim ***** válasza:
95%
Igen, abszolút.
2022. okt. 12. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
92%

Hosszútávon biztosan érdemes,ha nincs senki aki itt tartson sokkal jobban fogsz járni anyagilag.Próbaidő alatt lehetsz szálláson,ha nem jön be 3 hónap után lesz pénzed albérletre ha több magánszférára van szükséged.

Én egy Fejér megyei gyárban dolgozok,van szállás amit elég jónak mondanak,ha ott laknék félre tudnék tenni vagy 200ezer forintot havonta.

2022. okt. 12. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Mennyit keresel ott?
2022. okt. 12. 10:46
 8/9 anonim ***** válasza:

Vas megye- Bük, Nestlé gyár(kutyatápot,macskatápot gyárt)

Fizetés talán itt az egyik legjobb. Valamint, ha már lesz tőkéd x idő múlva, akkor Ausztriába is kitudsz járni, itt egy köpésre, fél óra kocsival maximum, ha a határ mellett találnál valami munkát.


Párom ingázik, de többen vannak és igaz egy óra oda, egy óra vissza, de 2000 eurót keres futárként. ( csomagokat szállít a GLS-nél)


Szerintem az ország másik fele halott ügy, pláne ha még közvetítőn keresztül is mész az meg nagyon sokat levesz.

2022. okt. 12. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Érdemes lehet.

Viszont:

ha albérletben laksz alapból, akkor előbb-utobb dunántúl is kell albérlet számodra.


Én is szállós munkán voltam, de Budapesthez közelebb, vagyis Tatabányán.

Ha nincs kocsija az embernek, lazán 6 óra utazás egyik városból a másikba. Ezzel is számolni kell.(Vagyis: helyi tömegközlekedés->vonat->átszállás Budapesten egy másik vonatra->helyi közlekedés vagy séta)

És számolni kell azzal,hogy a vonat késik, stb. Emellett, lehet két vonat közt van 11 perced arra, hogy vegyél jegyet, odaérj a megfelelő vágányhoz.


Ha szállóra mész, akkor számolj vele, hogy olyant is kaphatsz, mint amilyenben én voltam:

-3 ember egy szobában

-ahogy megüresedik egy ágy, másnap már jöhet a következő delikvens (nekik nem az az érdekük, hogy minél szellősebben legyenek az emberek a szobákban, mármint a munkaközvetítőnek)

-attól, hogy 3 ember van egy szobában, nem biztos, hogy a szekrények oszthatóak megfelelően. Ahol én voltam, 3 emberre jutott 3ajtós szekrény: 2ajtó mögött gardrób volt, értsd: felül egy polc, alatta meg egy rúd, amire lehet akasztani ruhákat.

A harmadik ajtó mögött meg polcok voltak. Összesen 5 polc volt, 3 emberre.

-lehet, telefonban azt mondják, hogy igen, van zárható szekrény. De ahol én voltam, a szekrények nem voltak zárhatóak kulcssal. Ezzel is számolj.


Szóval a tanácsom, ha szállóra mész:

kóddal zárható böröndöt vigyél és az értékeket ne nagyon vedd elő(vagy nem tudom, talán számzáras böröndnek hívják az ilyent amúgy)

Ha van kocsid, és albérletben laksz, akkor az albérletből ami nem kell és a tied, tedd ki a kuka mellé. A többi meg a kocsiba.


Számolj azzal, hogy nem nagyon fognak azzal foglalkozni, hogy neked a szállón jó legyen. Értsd: hiába mondod azt, hogy neked menni kell az ország másik végébe rendszeresen, ők(munkaközvetítő), oda tesznek be, ahol van hely.

Ahova engem betettek, ott még bolt se volt, csak 1 km-re a legközelebbi, az is coop.

Várólistára feltettek, de 3 hetet már ott véstem volna be a szállón.

Közben meg az ország másik felében az albérlet, ott a dolgaim, meg ugye akkor le kell mondani az albérletet, jönnek a számlák, stb.


Szóval, ha kevés a cuccod nagyon, akkor nem feltétlen kell albérletben gondolkodni. Viszont ha sok a cuccod, akkor azok sajnos értelemszerűen nem férnek el a szállón.

Nekem rengeteg dolog hiányzik (pl. vasaló, hajszárító), így se férnék el a szállón.


Ahol én voltam szállón, elvileg az még mindig jobb volt több szállónál. Egy ismerősnek megmutattam a szállót, a szobát, és mondta, hogy ez még mindig jobb, mint amilyenekben ő volt.

Saját fürdőszoba nekünk volt a szállón, de lehet más szállón szintenként egy fürdő van. A konyha közös volt. Szintenként volt egy konyhai rész.

Evőeszköz, stb kell.


Szóval végszóként:igen, érdemes. Sopron, Győr, Tatabánya környékén könnyebb munkát találni.

És ha már pl. Tatabányán vagy, onnan könnyebb eljutni Győrbe, mint pl. Debrecenből Győrbe.

2022. okt. 15. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!