Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy viselkednétek, hogy a...

Hogy viselkednétek, hogy a lehető legkevésbé súrlódjatok a főnökötökkel?

Figyelt kérdés

Igaziból egy volt ismerősöm ajánlotta nekem ezt a munkahelyet, szerinte szuper. A főnökömet is ismerte, vele is nagyon jóban volt, kaptam ajánlást és extra gyorsan felvettek. Az elején élveztem is nagyon, érdekes feladatokat kaptam, bár a főnököm már valahogy akkor sem volt "főnökszerű".


Sajnos a jelenlegi feladatkör nem az, amire számítottam, a főnököm meg valahogy extrán nem. Viszont az önéletrajzomban jól mutatna, ha le tudnék húzni itt egy-két évet, ezért szerettem volna megpróbálni.


De jelenleg nem találom a közös hangot a főnökömmel (lassan 9 hónapnál tartok). Több problémám is van:


- Szerintem nem kezel eléggé úgy, mint a saját csapata tagját. Pl. a főnököm engem küldött be egy értekezletre és ő ezalatt elmegy enni a csapat többi tagjával, az első hónap óta, kivéve azokat, aki inkább velem esznek és megvárnak (a főnököm is időnként ráér később is fél órát csúszna ettől az ebéd, de olyankor is elmegy előbb enni). A csapat heti státusz megbeszélését úgy rakta be, hogy nekem azalatt szintén másik megbeszélésem van, így csak az elején tudok ott lenni. Mindkettőt említettem, az ebéd szerinte "nem fontos". A státuszra, meg szerinte így rendben van, ha valamiről lemaradok, akkor a többiek úgyis elmondják.


- Ezen kívül nem abban a feladatkörben kapom a feladataimat, amibe felvettek. Amikor ezt jeleztem, akkor mondta, hogy ideiglenes, mert keresnek valakit abba a szerepkörbe is, de az új kolléga most teljesen más feladatokat csinál, és a feladatok nagy része rajtam ragadt.


- Ráadásul nem is engedi, hogy én alakítsam át a folyamatot, aminek része vagyok. Ő kitalálta az új kollégával és a főnökével a folyamatot, pedig előtte is én csináltam és azóta is én csinálom a felét és velem csak közölte, hogy ez van. Pedig volt akkor tapasztalatom, hogy rögtön mondtam, hogy ez így nem lesz jó, mert nálunk marad a feladat nagy része, de még ezt sem hitte el. Ráadásul, az a folyamat, amit kitaláltak ostobaság (van benne egy rakat időrabló tevékenység, és rengeteg e-mail - folyamatonként minimum 6, napi 3-4 új folyamattal, amitől visszakereshetetlen az, hogy mi történt).


Eredetileg úgy volt, hogy felesben csináljuk (és a nagyfőnök előtt is elhangzott ez, hogy mindenki viszi a sajátját), de végül csak én csinálom, ha elmegyek egy hét szabira, akkor is napokig ezzel foglalkozom, ha visszajöttem. Ha a másik két személy számonkéri rajta, hogy miért nem csinálunk meg valamit, akkor nem válaszol az e-mailekre. Ha rákérdezek külön, nekem sem válaszol, hogy mi lenne a jó megoldás szerinte. Ezért konkrétan beragadnak a feladatok a folyamatba és hetekig várunk, amíg egy felsőbb vezetőnek fel nem tűnik, hogy gáz van, mert elvesztek feladatok.


Ráadásul a másik kolléganő és főleg a felettese minket (engem) okol, mert "nem csináljuk jól" a folyamatot. Ettől egy csomószor rossz kedvű vagyok és koncentrálni sem tudok, mert meglátom, hogy már megint (szerintem jogosulatlanul) küldött egy 14 címezettet tartalmazó e-mailt, amiben letolt, vagy úgy kezel, mintha debil lennék és a főnökömnél rákérdez ugyanarra, amit írtam az előző e-mailben. A főnököm meg ahelyett, hogy megmagyarázná vagy megvédene, helyette ignorálja a levelet ilyenkor is. Sőt, ha én írok dühösebb hangvételű levelet, még mondja is, hogy ne húzzam fel magam rajta.


Ha rákérdezek, akkor azt mondja, hogy ez az én feladatom, oldjam meg és így mindig nekem kell odamenni ehhez a nőhöz, hogy elmagyarázzam neki, hogy mi történt (ez a nő meg folyton kiabál és szerintem utál is).


Eléggé el vagyok keseredve. Ti hogyan húznátok ki még pár hónapot ilyen helyzetben?


2022. okt. 12. 18:30
 1/1 anonim ***** válasza:
A főnököd ebben a motiválatlan és igénytelen környezetben már bevette a leszrom tablettát, és talált egy balekot (téged) akit a frontvonalra lökdöshet bokszzsáknak. Én nem maradnék egy ilyen környezetben. Mire találsz egy másik, normálisabb helyet, addigra úgyis eltelik néhány hónap. Esetleg még szabikat kivennék, ha lehet. Addig meg letojnám, hogy ki hogy járat le. Bár ha ordítanak velem, azt meg azonnal faképnél hagynám. Volt már rá példa.
2022. okt. 12. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!