Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Nagyjából mikor kezdem el...

Nagyjából mikor kezdem el beadni a munkahelyekre a CV-met illetve mikor keressek albérletet ha február környékén akarok Pestre költözni?

Figyelt kérdés

Jelenleg egy vidéki megyeszékhelyen élek. Itt tanulok egyetemen,valamint itt is dolgozom,de február környékén akarok Pestre költözni albérletbe és ott akarok dolgozni.

180 km-re élek Pesttől,szóval nyilván nem minden egyes meghallgatásra tudnék felutazni. Meg persze azt sem akarom hogy fizetem az albit,de meló még nincs

Nagyjából mikortól érdemes elkezdeni önéletrajzokat küldözgetni illetve albérletet keresni,ami még se nem túl korai,se nem túl késő?



2022. okt. 15. 11:21
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha Tesco pénztáros akarsz lenni, akkor elég február környékén elkezdeni munkát keresni. Ha meg vezérigazgató egy marketingcégnél, akkor már rég elkéstél.
2022. okt. 15. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Neki lehet állni most keresni mindkettőt, hogy februárban tudsz kezdeni.
2022. okt. 15. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Egy hónappal munkába állások előtt, mondjuk én decembertől albit keresnék,lehet januárt feldobnám álláskeresésre,de az albérletben Pesten, ennyi mindent nem fogsz tudni összeegyeztetni.

De ha tuti helyed van,meggondolnám azt a költözést.

2022. okt. 15. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 3 meg 5 éve másfél hónapomba került melót találni, és ez jónak számított. Nem tudom, azóta mennyit változott a piac, és igen, számít az is, hova mennél, gyárba hamar felvesznek, mert nagy a fluktuáció.
2022. okt. 15. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Én Szegedről költöztem fel, már előtte 2 hónappal kerestem az állásokat. Sajnos csak olyat találtam mit nem tetszett és a próbaidő előtt leléptem. Szakmától függően akár 4-5 hónappal előtte is érdemes elkezdeni (nekem el kellett volna). A multik malmai gyakran nagyon lassan őrőlnek.
2022. okt. 15. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ mit szeretnél dolgozni, és az albérlettel milyen igényeid vannak.

Szobát, vagy munkás szállást viszonylag könnyű találni. Kaucióra, esetleg ha nem találsz egyből munkát tartalék fedezeted van?

2022. okt. 15. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha most nekiállsz keresni, akkor srm biztos hogy lesz állásod februárra - amúgy pedig nem lesz nehéz 180 kilcsiről megoldanod ha esetleg behívnak vhova interjúra?
2022. okt. 15. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Amikor én munkát kerestem egyetem után, eleve úgy kerestem, hogy megmondtam mikortól tudok kezdeni (másfél hónappal előtte küldtem el az öntéletrajzomat, nagyjából 3-4 héttel előtte volt az interjú és a visszajelzés). Lehet, hogy vannak olyan helyek, ahol azonnal kell ember, de szerintem simán jellemző, hogy egy hónappal későbbi kezdőidőpontot adsz meg. A környezetemben a legtöbb munkahelyen amúgy is van egy egy hónapos felmondási idő, és csak akkor szokás felmondani, ha megvan a fix új hely, szóval egy hónap átfutási idő a felvételtől a kezdésig megszokott. Egy hónap alatt pedig simán lehet albérletet találni és felköltözni még februárban is. Mivel decemberben a fű se nő, én január elején kezdenék önéletrajzot küldeni, figyelembe véve, hogy így lehet csak február végén fogsz kezdeni. Ha inkább február elején kezdenél, akkor már december elején elkezdenék keresni a helyedben. Viszont december 15 és január 3 között tényleg ne sok előrelépésre számíts.

Az sem mindegy, hogy mekkora céghez jelentkezel, kis cégeknél gyorsabb az átfutási idő (de ha ők keresnek, akkor nagyobb valószínűséggel azonnali kezdés lenne a legjobb nekik), multiknál lassan őrölnek a malmok, ott szinte nekik is kell az a hónap, hogy kezdeni tudj.

2022. okt. 16. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!