Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » 2017-ben február teljes havi...

2017-ben február teljes havi fizetés és március 5 nap kimaradt. Emiatt munkahelyet váltottam.2018 talán bíróság álltak kifizetett a végrehajtás. Hogyan adozzak?

Figyelt kérdés
2018. febr. 7. 16:36
 1/1 anonim ***** válasza:

Aszerint kell adózni, amikor a jövedelmet megszerezted. Ha ez 2018. évben volt, akkor a 2018. évben érvényben lévő szabályok szerint attól függetlenül, hogy 2017. évet érinti maga az összeg.


Ha "sérelmi díj", vagy "kártérítés" címszóval kaptad meg az összeget, akkor nem kell adózni utána.


Én így kértem a megállapítását, pedig 6 havi munkabérem miatt pereskedtem, és így megkaptam a nettó helyett a bruttó összeget, teljesen adó- és járulékmentesen. Sérelmi díj címszóval kaptam.

2018. febr. 8. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!