Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Egy új munkahelynek van bármi...

Egy új munkahelynek van bármi köze ahhoz a régi helyen mennyi szabit vettem ki? AZ új hely ki kell adja időarányosan akkor is a szabit, ha netán a régin már a teljes évit kivettem

Figyelt kérdés
2022. okt. 19. 11:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
90%
Nagyon tévedésben vagy.
2022. okt. 19. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
62%
Tévedés, az ÉVES szabadság egy ÉVRE szól, ha az elözö helyen kivetted mindet, akkor az új helyen már nem jár semmi.
2022. okt. 19. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
63%

Az előző helyen nem csak időaranyosan vehetted ki?

Ha pl majusig dolgoztal ott akkor a majusig járo szabadságokat vehetted csak ki. Nem?

2022. okt. 19. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
96%
3-as: nem feltétlen, lehet, hogy valami komolyabb (családi vagy hasonló) okra hivatkozva kivette az egészet, ha ebbe belement az elözö munkahely, akkor lehetséges ilyen.
2022. okt. 19. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
69%

Amennyiben a régi munkahelyeden az egész éves szabadságodat kivetted, akkor a bérszámfejtéskor, utolsó kifizetésből le kell/ene vonniuk azokat a napokat, amiket előre kivettél.

Az új munkahelyen viszont tiszta lappal indulsz, természetesen időarányosan.

2022. okt. 19. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
69%

#3

Nem mindenhol foglalkoznak ezzel, a mostani munkahelyemen pl. simán vehetnék ki két hét szabit januárban, ami az éves szabimnak majdnem a fele. Aztán februárban meg bejelenteném hogy felmondok, pedig az még nem az év fele.

2022. okt. 19. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
12%

Nah ezért nem szeretem én a szabadságokat kivenni csak év végén...


Az még mindig jobb helyzet ha időarányosan + szabadnapjaid vannak mint mínusz....


Engem 5 hónap után elküldtek az előző helyemről, időarányosan + a túlórákkal még 1 hetet előre ki kellett neki fizetnie... sztem ez önmagában borsot tör a vezetők orra alá ilyen helyzetben :D

2022. okt. 19. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
50%
#5 Ez súlyos tévedés. A munkahelyed nem fizettetheti ki veled, vagy vonhatja le az utolsó fizetésből a pluszban kivett szabadnapokat. Az új munkahelyen természetesen tiszta lappal indulsz.
2022. okt. 19. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
38%
A 8-asnak van igaza. Ha az előző munkahelyeden többet vettél ki mint amennyi járna időarányosan azt a cég benyeli, tőled nem vonnak semmit, ez régen volt. Az új helyen meg időarányosan jár neked, tehát belépéstől dec 31-ig jár.
2022. okt. 19. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

akkor tehát jól tudtam. a régi helyen kivettem az egész éves 28 napomat, de az új hely akkor is köteles kiadni az okt 1-dec 31-re érvényes időarányost, és semmi közük ahhoz a régin mit vettem ki.


oké akkor ezt fogom kikövetelni mert jár.

2022. okt. 19. 13:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!