Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Kereskedelmi dolgozók, nálatok...

Kereskedelmi dolgozók, nálatok hogy van a szabad idő?

Figyelt kérdés

Illetve mindenkinél, aki nem hivatali időben dolgozik.

Én is kereskedelemben dolgozom, de nem rég óta. Sokszor meg tudom várni a beosztást és akkor csinálok programot a szabad napokra. De sok olyan program van, amit előre kell szervezni. Sokszor színház jegyet is csak sok héttel előre adnak, nem beszélve egy szállás foglalásról. Mi viszont csak 1-2 héttel előre tudjuk a beó-t.

Legtöbbször próbálják figyelembe venni a kéréseinket. De most az enyémet nem sikerült. Én még csak elviselem, hogy egy adott programon nem leszek ott. De így kiszúrok több másik emberrel és valószínűleg bukom a költséget.

Jogilag valószínűleg bármikor beoszthatnak, ha akarnak. Csak hát ez így akkor is ciki. Hogyan tudjam előre legközelebb, hogy mi van? Ennél ugye az is jobb, ha eleve nem jelentkezem. De akkor soha semmire?



2022. okt. 22. 23:47
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
34%
Lány vagy?
2022. okt. 23. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
29%

Olyan helyen kell dolgozni ami számodra megfelelő és a szabadidőddel csak is te rendelkezel.

Olyan munkahelyet kell keresned ami ennél jobban kiszámítható az az nem össze-vissza kell dolgoznod mint pl hol délelőtt vagy délután stb..

Leírásod alapján neked egy fix és kiszámítható munkaidős állásra van szükséged.

2022. okt. 23. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
18%
Dávid, remélem nem te írsz, mert megbeszéltük régen, hogy haverok leszünk, nem lesz alvás senkinél, mert az elvárásaink nem találkoztak. Puszi
2022. okt. 23. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:
23%

Szia!

Nincs.

Szia!

2022. okt. 23. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
82%
Szinte mindig megkapom amit kerek de ha 1 hetnel kesobbre van programom szolok elore h akkor nem tudok jonni nekem mind1 mivan
2022. okt. 23. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
88%

Szállodában dolgozom, én írom a szobalányoknak és a recepciónak a beosztást. Amikor elkezdtem ott dolgozni, akkor nagyon jófej voltam, megírtam majdnem 2 hónapra előre. (Ugye egyszerűbb ez a munka, mint mondjuk az étterembeosztást írni, az nagyon függ pl. az időjárástól is.)

Aztán azt vettem észre, hogy amint megírtam, rögtön elkezdtek cserélgetni, úgyhogy utána már annyira nem erőltettem meg magam az előredolgozással. Persze szóltam nekik, hogy kívánságokat figyelembe veszek, nyugodtan szóljanak, ha van valami.

Ez ma már úgy néz ki, hogy kb. szombaton szétküldöm mindenkinek a beosztást a következő hétre, de addigra úgyis mindenki tudja, mikor nem dolgozik, mert gyakorlatilag kitöltik nekem kívánságokkal a beosztást. Amúgy bármit elfogadok, még indoklás sem kell, hogy szerdán miért nem akar valaki délután dolgozni, csak épp ha ütközés van kívánságok terén, akkor az nyer, aki előbb szólt, viszont ha egymás között lemeccselik, akkor nekem az is jó.

A munkatársak szeretik, pont a héten mesélte az egyik, hogy a barátai írigyek, mert kis túlzással maga osztja be, hogy mikor dolgozik. Mondjuk jó csapat, meg fiatalok is, szóval egyikük sem érzi szükségét a rendszeres szabad hétvégének a családdal vagy ilyesmi, mert ugye nincs családjuk.

2022. okt. 23. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
82%

6-os vagyok:

Ja, és mindenkinek egyértelmű, hogy mikor mennyi ember szükséges a munkában, szóval látják, ha mondjuk egy adott napon szabadnapot akarnak, hogy lehetséges-e. A kívánságlista nyilvános csapaton belül, a recepciósok simán beírják az excelbe, ahol a munkarendet írom, a szobalányoknak meg ki van függesztve egy papír a takarítószeres raktárban.

Volt már olyan is, hogy valamelyikük a szabadnapján betelefonált, hogy épp a fogorvosnál van, aztán megint időpontot kell megbeszélnie, nézzek már rá a listára, kb. két hét múlva mikor lehetséges még szabadnap.

2022. okt. 23. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
91%
Nálunk is (nagy étterem gyakorik rendezvényekkel)a felszolgálók írják szinte a beosztást
2022. okt. 23. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
0%
Engem az érdekelne inkább hogy egy kereskedelemben robotoló lótifutinak, akit a vezetés kénye kedve szerint oszt be, honnan van pénze színházra meg szàllásokra?
2022. okt. 23. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

9. Akit ismerek netto 350 et kap főpincerkent, mamahotelben él, es joformán csak a kocsijára költ (ww passat csajozós kocsi),meg havérok bulikra.

Bent eszik furdik rezsije sincs szinte, szulei se kérnek semmit tole

2022. okt. 23. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!