Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Kereskedelmi dolgozók, nálatok...

Kereskedelmi dolgozók, nálatok hogy van a szabad idő?

Figyelt kérdés

Illetve mindenkinél, aki nem hivatali időben dolgozik.

Én is kereskedelemben dolgozom, de nem rég óta. Sokszor meg tudom várni a beosztást és akkor csinálok programot a szabad napokra. De sok olyan program van, amit előre kell szervezni. Sokszor színház jegyet is csak sok héttel előre adnak, nem beszélve egy szállás foglalásról. Mi viszont csak 1-2 héttel előre tudjuk a beó-t.

Legtöbbször próbálják figyelembe venni a kéréseinket. De most az enyémet nem sikerült. Én még csak elviselem, hogy egy adott programon nem leszek ott. De így kiszúrok több másik emberrel és valószínűleg bukom a költséget.

Jogilag valószínűleg bármikor beoszthatnak, ha akarnak. Csak hát ez így akkor is ciki. Hogyan tudjam előre legközelebb, hogy mi van? Ennél ugye az is jobb, ha eleve nem jelentkezem. De akkor soha semmire?



2022. okt. 22. 23:47
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
*mellette seftel is abbol is van neki sacchavi plusz egy százas
2022. okt. 23. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Amikor ide jöttem, tudomásul vettem, hogy a kereskedelemben változó a beosztás. Csak egyrészt nem minden ismerősöm dolgozik itt, hozzájuk is kell néha alkalmazkodni. Másrészt meg ugye sok programot jóval előre le kell szervezni. Nálunk is figyelembe veszik a kéréseket, de most mégsem sikerült. Én azt is tudomásul veszem, hogy a munkahely rendelkezhet adott mértékig a szabadidőmmel. Csak ha ezt előre tudom, akkor nem igérek senkinek semmit és nem fizetem be lutrira a pénzt.

Azt fogom megkérdezni, hogy nálunk hosszabb távra van-e valami megoldás ilyen esetekre.

A baj az, hogy most felsőbb rendelkezések miatt szünetelnek a cserék.

2022. okt. 23. 12:04
 13/15 anonim ***** válasza:

Nálunk kb 2-3 hétre előre tudtuk a beosztás. Voltak akiknek fix kéréseik voltak, mert pl tanultak vagy ilyesmi, velük alapból úgy számoltak. Ha volt valami előre tudható program, azt be lehetett írni a boltvezető irodájában a kis asztali naptárba, igyekeztek figyelembe is venni ezeket. Ha meg már kijött a beosztás, és úgy csúszott be valami program, akkor az azonos osztályon dolgozó kollégáknál lehetett házalni, hogy nem cserél-e veled valaki. Ha volt aki igen, akkor átírta a beosztást a vezető.

De pl szabadságoknál volt olyan, hogy hiába adtuk le kötezően fél évvel előre a kérelmeket, bsztak megnézni, és előtte egy hónappal jöttek rá, hogy 3 ember is kivette ugyanazt a hétvégét egy osztályról. 2 esküvő, egy keresztelő, elég patthelyzet volt, de valahogy végül össze matekozuk mi hárman hogy kinek pontosan melyik napok kellenek.

Nem értem amúgy aki nem a kérdésre válszol, az minek gondolja azt, hogy majd egy gyakoris válasszal megoldja mások életét. Én egyetemet csináltam munka mellett, vagyis mindenképp csak olyan jöhetett szóba, ahol van délutáni meg hétvégi műszak is. Igen, kiszámíthatatlan, de irodai munka mellett meg órákra nem tudtam volna járni.

Nálunk amúgy csomó olyan nő dolgozott, akiknek a férje jól keresett, ők elvoltak ott 6 órákban, de anyagilag nem szorultak rá annyira a fizura.

2022. okt. 23. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Hat nem mesz be azt kesz.. te szoltal h kell szabadra. Nalunk ezen nincs vita. Ha nem tetszik nekik keress masikat sztem.
2022. okt. 24. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Ugyan így.
2022. okt. 25. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!