Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mióta váltottam, hiányzik a...

Mióta váltottam, hiányzik a régi feladataim és munkahelyem, más is volt már így?

Figyelt kérdés

5 hónapja vagyok itt, eléggé más a pozi, a szektor, mint amiben voltam. A pénz jobb itt, de sokat kattogok a munkán, hogy ne hibázzak, sok minden új is még, amit ki kell ismerni.


A munkamennyiség is sok, sokszor kell még itthonról azzal foglalkoznom, a határidős projektek miatt, így nem érzem komfortosnak magam, máskor az emberi tényezők miatt is stresszes.

Sokszor nincs erőm már semmihez utána hétköznap..


A régi helyemen már régóta nyugodt voltam, ott én voltam aki ismerte jól a területét, magabiztos voltam, sőt, szerettem amit csináltam.


Itt más a pozíció is meg a lehetőségek is, és pont azok hiányoznak amit a régiben szerettem és amiben jó voltam.

A másik helyen nem volt hétfői görcs, szerettem bejárni.


Más is érzet már így? Mi lett vele végül, elfogadta és maradt ebben az állapotban? Vagy később sem sikerült elérni egy nyugodt, stresszmentes állapotot és inkább máshol kötött ki, mert rájött nem ez volt az ő helye?



2022. okt. 23. 08:47
 1/4 anonim ***** válasza:
Én nem pont így voltam, nekem az évek alatt a munkaköröm változott meg ugyanazon a területen fokozatosan egyre rosszabbra, és ugyanúgy rettegés volt a hétfőtől, állandóan stresszeltem, stb. Végül hosszas könyörgésre, (értsd sok-sok hónap) áttettek egy normálisabb pozícióba, ahol a fizu is kevesebb, de nekem megérte így. Én úgy figyeltem meg, hogy itt csak a váltás segít. Annyival jobb lett az életem... Nem tudsz visszamenni az előző helyre?
2022. okt. 23. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem leírtad a lényeget: rengeteg olyan feladat van, amit még nem rutinból csinálsz, mert még nem tanultad be őket. Ezért nagyfokú szellemi kapacitást kell még belerakj a munkába, (ezért vagy fáradt) illetve szorongsz, (ez a második oka a fáradtságodnak) hogy megfelelő minőséget állítasz-e elő, de időben, ahogy elsajátítod a folyamatokat, ez megváltozHAT és kényelmesebb lesz a munka. Azonban ha már komfortosan mozogsz a munkában és továbbra is fennáll a hétfői gyomorgörcs, az nem jelent jót.
2022. okt. 23. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

#2 vagyok, és némi önbizalomhiányt vélek felfedezni. Kikötöttél egy új területen és bizonytalan vagy magadban, hogy képes vagy-e rá. Sajnos ez a három dolog együtt:

- új terület

- bizonytalanság magad felé

- szűk határidők

...nem igazán szokott buddhai nyugalmat eredményezni. De gondolj arra, hogy ez egy fejlődési lehetőség is egyben. El lehet lenni kényelmes rutinfeladatokkal is az életed során, de nincs vagy alig van szakmai előremenetel. Ha normális a felettesed, akkor beszélj erről vele. Mondjuk ha 5 hónap alatt nem kért az új belépőtől visszajelzést, hogy hogyan érzi magát, akkor valószínűleg nem normális.

2022. okt. 23. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

2-3

Köszi a részletes meglátást, ( nagyon jól látod tényleg :) ). Én is ebben bízom belül, hogy valószínűleg “csak” ezekről van szó. Ez egy nagy cég, rengeteg rendszer új még nekik is, plane nekem megtanulni a működéseit és minden egybe tenni valahogy, atlanti, mindezt úgy, hogy rendben menjenek a dolgok. Nekem ráadásul újként a szektorban is nehéz, még a pozim is új nekik, tehát igen, van pár nehezítő körülmény.


Ember hiányában is voltunk eddig, nem tudtam egyszerűen infót kapni sem mindenben.. Remelem ezzel most már kicsit jobb lesz, a főnököm ezzel tisztában van szerencsére, és támogat abban, hogy ezek az infók összeálljanak.


Kért visszajelzést is, támogató is volt, ilyen téren normálisnak tűnik szerencsére.


Köszi mindnekinek a választ és tapasztalatot! Igyekszem pozitívan hozzáállni és meglátjuk, ha már tényleg elkezdenek kialakulni és kicsit jobban rutinból menni a dolgok (most sok minden kb első itt még mindig), akkor remelem elmúlik ez a kis nyomasztás emiatt.

2022. okt. 23. 12:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!