Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit tegyek, ha diplomám van,...

Mit tegyek, ha diplomám van, de rosszul érzem magam értelmiségi közegben?

Figyelt kérdés

Igaz a diplomát is kínszenvedés volt megszerezni (nem is vagyok jó képességű), de már nem mertem utána szakmát tanulni, mert a hallgatói szerződés miatt muszáj volt elkezdenem azonnal magyarországi munkaviszonyban dolgoznom és igazából máshoz se értenék még ennyire sem (főleg nem a műszaki dolgokhoz).


A munkahelyen viszont rosszul érzem magam, mert sokkal butábbnak érzem magam a többieknél. Semmi értelmeset nem tudok hozzászólni a felugró témákhoz. Elvont családi/magánéleti dolgokról/élményekről beszélgetnek, ami engem qrvára nem érdekel, hanem csak a hétköznapi dolgok pl. bulvár, politika.


Olyan steril az egész közeg, hogy el nem tudom mondani, megy a finomkodás és urizálás meg egoizmus (ki vagy kinek az ismerőse/gyereke épp milyen sikert ért el a magánéletben/tanulmányokban/sportban).


Engem ezek rohadtul nem érdekelnek/nem tudok azonosulni és a legrosszabb, hogy éreztetik is velem ezt a különcséget. Nem lehetek önmagam és minden nap azt érzem, úgy megyek be a munkahelyre, hogy szembe köpöm magam és elárulom és megfojtom a saját énképem és önbecsülésem ill. hagyom meggyilkolni a még megmaradt egyéniségem.


Legszívesebben váltanék komplett szakterületet, de sajnos ilyen bizonytalan időkben nem merek lépni vagy nem tudom hogy/hova lenne érdemes lépni, ami egy "hétköznapi"/"emberi" közeg.


Van valakinek esetleg vmi jó tanácsa? Köszi.



2022. okt. 23. 15:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Senki sem kötelez rá, hogy legyél értelmiségi közegben.
2022. okt. 23. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
96%
Vannak alja szutyok munkahelyek is, menj el valamelyik kkvhoz aztán megkapod a prolikat magad köré
2022. okt. 23. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
89%

Milyen diplomád van, miből szerezted?


Te akartad, vagy miért szenvedted azt is végig?


Csak a környezeteddel van bajod vagy a szakmáddal is?


Mert ha a környezettel, akkor válthatsz más munkahelyen talán jobb lesz a társaság.


Nem minden diplomás hordja fenn az orrát és urizál, vannak egyszerűbb, normálisabb értelmiségiek is, bár az tény, hogy sokan a diplomájukkal feljogosítva érzik magukat, hogy más embereket lenézzenek.

2022. okt. 23. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
91%

Válts!


Én is találkoztam már olyan diplomásokkal, akik még a köszönésemet sem fogadták a folyosón, annyira derogált nekik viszont a takarító néni meg az egekbe emelt engem, mert én nem csak hogy előre köszöntem neki, de még azt is meg mertem tőle kérdezni, hogy hogy tetszik lenni és utána azt híresztelte az egész épületben! Szegény, nem tudta, hogy nekem nincs diplomám és ezért nem voltam elszállva, de nem akartam lelombozni a lelkesedését és a diplomásokba visszavetett bizalmát! :D


Rokonunk is most, hogy diplomája lett, totál kifordult emberileg magából és borzasztó lekezelő módon beszél a melósokról, pedig régebben tök rendes gyerek volt, most meg úgy el van szállva magától, hogy csak lesünk.


A diploma tényleg ennyire megváltoztatja az embereket ?! :(

2022. okt. 23. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
73%

Ja, meg beszélgettem a taki nénivel és elmondta, hogy milyen mocskot hagynak maguk után a vécén, meg a kefét sem ismerik és a csésze mellé vizelnek. Hát nem tudom, de ez olyan kiábrándító! :(


Az ember azt gondolná, hogy a diploma valamiféle példamutatás, valamiféle magasabb minőséget feltételez a viselkedésben is, közben meg igen sok a diplomás bunkó, akik többsége még helyesen írni sem tud, de azért legalább megvan a doktori, Phd, tökömtudja miféle titulus miközben lelkileg-emberileg egy hulladék.


Érthető, hogy a kérdező nem érzi jól magát egy ilyen közegben, ezért kellene váltania.

2022. okt. 23. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Pont pedig ertelmisegiek kozt a jobb.

Nincsenek alpári beszolások, a főnök nem kirugásfenyegetéssel motivál, nem kell hallgatni a szexvicceket a parasztoktól, nem a muszempillával csöcskidobással felfujt szájjal kell versenyezni, rivalizálni a tahókért akiknek ez jön be, nem kell félned h9gy kigyunyolnak kibeszélnek a hatad mogott mert van az az intelligencia hogy VELED beszélik meg negyszemkozt ha bajuk van, es kulturált stílusban, nem akarnak munka után megverni a kollegák, es talán nem arrol szol egy céges buli hogy mindenki a wc ben megcsalja a házaspárját, es nem egy büdös csopvez akarja osztani neked az észt aki írni sem tud, es nem kell engedélyt kérni, ha ki kell menned pisilni, kúszva mászva izzadva szabit kérni, és kartyázni hogy mikor érkeztél távoztál mint a sitten, stb

2022. okt. 23. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

#6: A másik véglet és eközött is szerintem lehet átmenet. Igazából az emberekkel van baj minden szinten. Ha találnék olyan szakmát/munkakört ahol alig vagy egyáltalán nem kell emberekkel együtt lenni, az lenne a legjobb.

Amúgy közgazdászként végeztem és en bloc a szakmámat is utálom és nem is vagyok benne jó.

2022. okt. 23. 18:22
 8/12 anonim ***** válasza:
53%
Ti itt csak a tanulatlan takarító nénit meg a diplomást ismeritek. Azért a kettő között meg vannak lepcsofokok. Pl. Szakkozep, gimnazium. Kérdező Te tipikus példája lehetsz annak amikor a szülők akarják a diplomát. Ez ma altalanos.Én csak olyan szülőket ismerek akik ki is tagadnak a gyereküket ha az nem szerez diplomat. Próbálj meg munkahelyet váltani kérdező. Ha ott is rosszul erint a kornyezet akkor tényleg válts szakteruletet.
2022. okt. 24. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

"Ti itt csak a tanulatlan takarító nénit meg a diplomást ismeritek. "


Ez orbitális tévedés!


Másrészt: ki mondta, hogy a taki néninek milyen végzettsége volt ?!


Attól, mert valaki takarít, még lehet tanultabb, nem kell lenézni őket sem!


Akiket én ismertem, nekik mind szakmájuk és érettségijük is volt, úgy takarítottak, mert idős korukra már nem maradt más, nem kellettek más pozira vagy jobban szerettek takarítani, mint mást csinálni és enni meg kell. De diplomával is van, aki takarít. Ami azért jó, mert ő legalább nem nézi le....


Totál tévedés azt hinni, hogy egy diploma garancia bármire is! Max. egy orvosi talán!


De mérnököt is ismerek, akinek nem túl jó sora van, és szobafestőt is, aki már saját lakást vett fiatal korára.


Szóval azért vannak ám érdekességek! :)


És azért, mert valakinek diplomája van, még nyugodtan válthat másra és akár nem diplomás állásra, attól nem lesz emberileg kevesebb.

2022. okt. 24. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Keress másik munkahelyet, ne mondj fel amíg nincs biztos helyed máshol.


Amúgy én se éreztem jól magam "értelmiségi" közegben.

Dolgoztam ügyészségi irodában, ha elmentem pl wcre, hallottam ahogy összesúgnak mögöttem. Amint visszamentem bekussoltak. Ezt mindenkivel eljátszották. Alattomos, gerinctelen férgek voltak. Ilyen tetvekkel sehol nem találkoztam még.

Más irodai munkáimnál fő beszéd témák: mit főztél tegnap, mit főzöl ma, férj vicces aranyköpései (bunkó beszólásai), gyerek. Ebédidőben azt ecsetelték milyet sz4rt a gyerekük....

Értelmiségi közeg, jah.

2022. okt. 24. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!