Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért beszélnek úgy velem...

Miért beszélnek úgy velem mintha fogyatékos lennék?

Figyelt kérdés
A kollégáim folyamatosan úgy magyarázzák el a dolgokat, mintha agyalágyult lennék, sőt ma a főnököm is így tett. Festették a küszöböt és pont ott mentem el, erre a közvetlen felettesem megszólalt, hogy ne lépjek rá. Ezen annyira megsértődtem, mert megalázó volt, mintha úgy gondolná nincs annyi eszem, hogy tudjam, nem szabad rálépni a frissen festett küszöbre. De ez nem az első eset, volt hogy megkért, kapcsoljam be a nyomtatót, utána meg elkezdte magyarázni, hogy melyik gombot kell megnyomni, mintha nem tudnám. Igaz, hogy fiatal pályakezdő vagyok, de ez nem jelenti azt, hogy idióta is.
2022. okt. 24. 17:00
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Csak meg akarnak dugni.
2022. okt. 24. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
53%
Talán mert annak nézel ki. Vagy egy-két akciódnak már híre ment stb.
2022. okt. 24. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Milyen akciómnak? A nők is meg akarnak dugni?
2022. okt. 24. 17:41
 4/10 anonim ***** válasza:
4%
Azt mi honnan tudjuk?
2022. okt. 24. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
34%
Valószínűleg sok szerencsétlen volt már náluk akiknek el kellett magyarázni ezt is,nagy eséllyel leszoknak róla egy idő után amikor látják hogy megy ez neked.
2022. okt. 24. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Van, aki csak így tud beszélni a másikhoz, lehet nála ez nem tudatos, de ezzt szokta meg.
2022. okt. 24. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
93%
Azért ezek nem olyan súlyos beszólások, kicsit úgy tűnik, mintha nagy ügyet csinálnál ezekből. A fogyatékosokkal azért nagyon másképp beszélnek.
2022. okt. 24. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Előző munkahelyemen én tanítottam be az új kollégákat, a mostani helyemen alig pár hónapja vagyok, de már rámsózták ezt a feladatot, mert van hozzá érzékem.

Maradjunk annyiban, hogy láttam már ezt-azt. Igyekszik az ember kizárni a hibalehetőségeket, de az emberi butaság, az határtalan. És nem tudsz felkészülni rá, mindig új dolgokkal lepnek meg, és senkinek sincs a homlokára írva, hogy min fog elvérezni, tök értelmesnek tűnő, intelligensen kommunikáló új munkatárs is nyomtatott már ki 12000 db kétoldalas papírt két külön oldalra, mert elfelejtett bejelölni egy pipát.

Ez a küszöbös dolog, meg szerintem szimpla kedvesség. Engem az egyik felettesem minden nap emlékeztet arra, hogy bármikor otthagyhatom a feladatom, és elmehetek enni. Elsőre fura volt, most már röhögök azon, hogy lett plusz egy anyám. Azért csinálja, mert volt olyan munkatársa, aki úgy érezte, hogy neki a gép mellett kell ülnie egész műszak alatt, nem evett egész nap semmit, és rosszul lett, egy 4 idegen nyelven beszélő, kifejezetten értelmes emberről beszélünk.

A common sense nem mindenkinél működik, akkor se, ha értelmes az illető.

2022. okt. 25. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
38%
Igen, a nők is megkívánták a hamvas bőrödet.
2022. okt. 25. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Előző munkahelyem hr-ese kérdezte, elhoztam e egy olyan papírt, amit nem mondtak előre, hogy hozzam el, mondom nem. Na akkor még mondott sok dolgot és minden mondata után elmondta, hogy hozzam holnap be a dokumentumot. Tényleg minden mondat végén. Mintha nem érteném elsőre.


Másik kedvencem a "ne félj tőle", amikor mondjuk legelső alkalommal nem megy tökéletesen és izgulok. Komolyan gondolják, hogy FÉLEK?!


Nem tudom mit kellene velük csinálni, csak gondoltam megosztom, hogy másokkal is így beszélnek.

2022. okt. 28. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!