Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha több szabadságom maradt,...

Ha több szabadságom maradt, mint amennyinek időarányosan lennie kellene, akkor a felmondási idő alatt mit lehet vele kezdeni?

Figyelt kérdés
Ki lehet venni? Közös megegyezéssel lehet kivenni? Ki fogják fizetni? El fog veszni?

2022. okt. 25. 07:23
 1/7 anonim ***** válasza:
66%

Egyik évrol ugy tudom nem lehet atvinni a kovetkező evre a szabadságokat, vagy maximum kovetkezo év marciusig ki kell venni

Errol biztos van szabályzás.

2022. okt. 25. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Noren1989 ***** válasza:
100%
Felmondàsi idő alatt kivehető. Az ún. megvàltàsa szintén kérhető,de alapvetően nem kötelező érvényű, a munkàltató szemszögéből.
2022. okt. 25. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ki adják vagy kifizetik .
2022. okt. 25. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Én nem rég kerültem hasonló cipőbe. Megtudtunk egyezni, hogy kiveszem. Erre azért volt lehetőségem, mert "utódaimat" betanítottam. De ahogy mondták már ha nem veszed ki akkor kifizetik. Elveszni semiképp nem veszik el.
2022. okt. 25. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Vagy kiadják felmondási idő alatt vagy kötelesek kifizetni.
2022. okt. 25. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
67%

Valahogyan kötelesek kiadni, általában a simán kiadást választják, csak opció, hogy pénzben adják meg.

Nekem egyszer volt már ilyen, és ott pénzt kaptam, ott tavaly március 2-án mondtam fel. Nem vettem ki ott egy szabit se, sőt ugyanott tavaly is kezdtem, így még próbaidős voltam, a felmondásom azonnali hatályú volt. Azt állapították meg, hogy az ottani munkaviszonyom alatti időarányos szabadságom 3 nap, a felmondás dátuma 03.02. volt (nemcsak sima 2. napja a hónak, de munkanapból is 2 volt abban a hóban), és nem 2, hanem 5 munkanapnyi pénzt adtak márciusi bérként.

2023. márc. 3. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én inkább azt nem tudom, hogy akkor mi van, ha már kivettem x szabit, és felmondok év közben, majd utólag kiszámolva kevesebre jön ki az utolsó munkanapomig időarányos szabim, mint amennyit már kivettem. A mostani helyemen e cipőbe léphetek inkább be, a legközelebbi szabimat is muszáj kivenni és az már a 8. szabim lesz, de igazából az idei első 6 szabimat ők adták ki kötelezően még januárban (nem én kértem, hogy azok a szabik pont akkor legyenek), csak a legutóbbi+következő az, amit magam kértem ki. És 8 az több az éves szabim (21?±1) 1/3-ánál is, és pár munkanapon belül tervezek felmondást, így az idei év itteni része még az egyhavi felmondási idővel együtt is alig több negyed évnél. Nem lesz az, hogy ők tartoznának nekem szabival. Van-e fordított iránya ennek, emilyen irányban is foglalkoznak-e vele?

(És volt már válaszom az eredeti kérdésre is, ma 11:37 is én voltam.)

2023. márc. 3. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!