Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy kommunikálnátok a főnök...

Hogy kommunikálnátok a főnök felé, hogy ez rosszul esett?

Figyelt kérdés

Az éves értékelésen a főnököm felhozta, hogy nem teljesítem időre a feladatokat.


Utána nem kérdezte, hogy mit gondolok erről, én meg teljesen megdöbbentem, mert (1) nekem több feladatom van, mint másoknak, akik másik fázisait/részeit csinálják ugyanannak a feladatnak, és ők nyilván könnyebben teljesítik a rájuk kiszabott feladatokat, a többit meg akkor sem csinálják meg, ha meg tudnák csinálni.


(2) Ráadásul az én felelősségem és időm, hogy ők jól dokumentáljanak és ha nem dokumentálnak, akkor nekem kell megcsinálnom helyettük.


(3) Az zavar ebben, hogy van egy kolléga, akinek mindenki tök sokat segít, mert ő egyedül nem tudja megoldani a feladatait - amiből amúgy nagyon kevés van - és ő pl. meg lett dicsérve, hogy időre mindennel kész van.


Na most ez egy új csapat, és ha tényleg csak az számít, hogy a te feladataid meglegyenek, akkor innentől nem kell összedolgozni, ami egy nagyon rossz üzenet szerintem amit kommunikálni lehet. Szerintetek ezt hogyan lehetne felhozni a főnökömnek? Vagy hagyjam, mert ez rendszer szinten rossz?


2022. okt. 26. 14:57
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
+1 nem nézik a minőséget sem, ha valaki jól akarja megcsinálni az le van ejtve
2022. okt. 26. 15:02
 2/11 anonim ***** válasza:

Ebből neke maz jön le, hogy másra mutogatsz, nem vagy tisztában a saját felelősségeddel a pozíciódban. Előbbi jellembeli hiba, utóbbit viszont a főnöknek kellene tudatosítania, és éppen az ilyen dolgokat kell megbeszélni az éves értékeléskor.


Mivel ez a hajó elment, érdemes kezdeményezni egy "1-to-1" elbeszélgetést tisztázni, hogy akkor most mit is kellene csinálni, hogy a következő évben jobb legyen a teljesítményed, és a tüske ne legyen benned.

2022. okt. 26. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Persze meg kell jegyeznem, vannak reménytelen főnökök. Nálam volt olyan, hogy odatettem magam, önszorgalomból is elvégeztem feladatokat, javaslatokat egy IT-eszköz fejelsztésére stb.


Megkaptam, hogy nem vagyok eléggé proaktív.


A következő évre visszavettem asebességből. Ezután megdícsért, hogy mennyit fejlődtem.


Ja, de az évvégi értékelésnél lehúzott egy kategóriával, csak azért, mert túlságosan lehúztam magam az önértékelésben.


Na, szóval, vannak reménytelen esetek...

2022. okt. 26. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

#2 Tényleg nem, mert elment egy kolléganő és megkaptam az ő feladatait ideiglenesen (6 hónapra) “félig-meddig”. De azt nem gondoltam, hogy miután a többiek ellenőrzése is az én dolgom lett, azután még elvárás, hogy az egy éve megbeszélt feladatokat ugyanúgy határidőre befejezzem és “kegyelem kettessel” engednek át.


Meg amúgy sokszor volt, hogy láttam valaki lassan halad egy sos feladattal és akkor besegítettem neki az én alacsony prioritású feladatom rovására. Soha meg nem fordult a fejemben, hogy nem a csoport érdekeit kéne nézni, hanem befejezni határidőre azt a feladatot, amit nekem adtak ki, de senkit nem érdekel, hogy most van meg vagy egy hét múlva, miközben a másik miatt iszonyú nagy botrány lett volna.

2022. okt. 26. 15:26
 5/11 anonim ***** válasza:

Mondd, hogy sok a feladatod és túl vagy terhelve.

Többieket ne szidd mert az csak kifogásgyártás.

Amikor vársz valakire vagy segítségre van szükséged jelezd időben.

2022. okt. 26. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

#6 Nem szidtam senkit, csak azt gondoltam, hogy valahol azt is figyelembe veszik, hogy mennyi feladatból mennyit csinálsz meg.


Én folyton túlórázom a plusz feladatok miatt.


Miközben van egy kollégám, akinek “nem feladatköre” a feladatok többsége (az elején visszaadott minden feladatot, ami nem szorosan az övéhez kapcsolódott, akkor is, ha amúgy meg tudta volna csinálni) és ezekben mindig segíteni kell neki. És mivel nincs az ő feladatkörébe tartozó elég feladat, ezért több időt tölt el kávézással, mint munkával.


Jeleztem többször, hogy az új feladatkör nagyon sok időmet elveszi, mindig az volt a válasz, hogy majd jön az új kolléga, addig csináljam.

2022. okt. 26. 15:38
 7/11 anonim ***** válasza:

"Meg amúgy sokszor volt, hogy láttam valaki lassan halad egy sos feladattal és akkor besegítettem neki az én alacsony prioritású feladatom rovására."

. De megteheted, hogy Te egyedül egy ilyen döntést hozz?


Én értem, hogy emberileg ez logikus, de nézd szakmai szempontból:

- neked is van munkád, amit el kell végezned, amit csak rajtad lehet számon kérni

- a felettes számára nem derül ki, hogy a beosztott nem képes egyedül elvégezni a feladatot

2022. okt. 26. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
#7 Ezek szerint nincs ilyen döntési jogköröm. Az első cégem, ahol ezért nem megdicsérnek, hanem letolnak.
2022. okt. 26. 15:41
 9/11 A kérdező kommentje:
Amúgy a főnököm ott ül mellettem és tudja, hogy hogyan állok a feladatokkal, mivel foglalkozom és szokott szólni, ha nem azzal foglalkozom, amivel szerinte kellene.
2022. okt. 26. 15:49
 10/11 A kérdező kommentje:

Nem tudom én továbbra sem érzem azt, hogy én lennék a hibás ebben a körben (túlóráztam, aktívan csináltam a dolgomat, több mindent tettem le az asztalra, mint a csoport nagy része stb.). Szerintem az értékelési rendszer nem jó.


Nyilván, ha az a feladat, akkor tudok hozzá igazodni, de szerintem teljesen kontraproduktív. Mondjuk eléggé megmagyarázza, hogy miért teljesen motiválatlan mindenki és miért nincsenek új ötletek.

2022. okt. 26. 15:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!