Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Külföldön egy szakmunkásnak...

Külföldön egy szakmunkásnak milyen jellegű kérdéseket tehetnek fel állásinterjún?

Figyelt kérdés
Gépi forgácsoló vagyok és két hét múlva megyek Ausztriába állásinterjúra. Szakszavakat tudok. Tudok magamról mesélni. Az interneten találtam ilyen sablonszövegeket de azok inkább másabb jellegű munkásoknak szólhat. Pl hol képzelem el magam 10 év múlva, mi a legnagyobb eddigi hibám, hogy tudnám a céget előrébb juttatni…ezek inkább nem csapatban dolgozó irodistáknak vagy vezetőknek szóló kérdések? Valaki tapasztalat hogy az “egyszerű munkás”-tól miket kérdeznek,mennyire felszínes mert igazából lent leszek az üzemben és a kollégáimmal fogok társalogni és ha valami nem megy velük azért meg tudom magam értetni, az interjúztató máshogy nézheti a dolgokat nála ha valamit nem tudok nem lenne jó pont kézzel-lábbal elmutogatni a dolgokat

2022. okt. 27. 10:41
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Semmi ilyesmit nem fognak kerdezni. A ficko elott lesz az oneletrajzod, a korabbi munkahelyeidrol fog kerdezni , hogy hol es mit dolgoztal pontosan, milyen jellegu munkak voltak, szeria vagy egyedi gyartas, ha pl keves idot toltottel ott, akkor miert csak annyit, volt e valami gond. Utana jo esellyel megmutat egy muszaki rajzot, azon kell majd 1-2 dolgot megmutatnod, mit jelent pl hogy Rz6, vagy mi az a 18H7-es furat stb. Semmi extra.
2022. okt. 27. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2022. okt. 27. 12:25
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Tizensok éve semmit nem kérdeztek tőlem. A kezembe nyomtak 2 csövet, hogy heggesszem össze.
2022. okt. 27. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Cegtol fugg. Ha egy kis vallalkozohoz mesz dolgozni akkor lehet nem kerdez semmit csak hogy mikor tudsz kezdeni.

En egy kisvallalkozonal dolgozok, 3 alkalmazott volt mikor felvett engem. Elmentem egy probanapra, nap vegen pedig megegyeztunk az oraberben es ennyi. Nem volt formalis interju.

2022. okt. 29. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Nincsenek olyan helyzetben a munkáltatók, hogy nagyon túlbonyolítsák az interjút és 500 ember közül válogassanak 1 pozícióra úgyhogy nem lesz semmi komoly. Ha látják hogy nem vagy analfabéta (amit 2-3 kérdésből leszűrnek) akkor felvesznek. Ilyen "hol képzeled magadat 10 év múlva / hogy juttatod előrébb a céget" típusú kérdéseket inkább vezetői poziknál kérdeznek, gépi forgácsolóktól nem várják el, hogy hatalmas vízióik és stratégiai célkitűzéseik legyenek, csak végezzék el a rájuk bízott munkát és kész! :)
2022. okt. 29. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!