Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit csináljak, ha a főnök...

Mit csináljak, ha a főnök teljesen rámállt, hogy dolgozok-e, mennyire dolgozom gyorsan, hogy dolgozom? Nem túlzás, hogy azt mondtam, hogy nézze meg a többieket is?

Figyelt kérdés

Fél éve vagyok a cégnél folyamatosan hozom a teljesítményt dolgozom, sosem piszkáltak ezzel. Most pár hete gondolom a munkatársaim unszolására teljesen rámállt a főnök, hogy neki ez nem éri meg, csináljak többet, gyorsabban stb. Ha kifizet fél éve biztos mégis megérte neki.

Irodai munkáról beszélünk kiadványokat szerkesztünk.


Szóval nálam ma már elszakadt a cérna, hetekig diplomatikusan bírtam, de a legjobb teljesítményemet hozom és megállás nélkül dolgozom.

Leírtam a főnöknek ma üzenetküldőn teljesen világosan azt, hogy nézze meg a többiek hogyan dolgoznak. Mert nem hiszem el, hogy folyamatosan csak velem kell foglalkoznia.


Az az igazság, hogy én azt vettem észre, hogy azok akik előkészítik a kiadványokat, meg publikálják őket stb folyamatosan csak telefonálnak és húzzák a dolgokat, de egyébként alig csinálnak valamit, és mivel én vagyok a folyamat közepén, az előkészítő és a leadó is elkezdett rám mutogatni, hogy hát nincs kész az anyag nem csinálok semmit. Nem tudom ezt konkrétan mert nem hallom hogy a kávészünetben meg halkan mit sustorognak de ezt sejtem.


Mai online párbeszédem a főnökkel. (kicsit átírtam, hogy ne legyen felismerhető, de a tartalom 90%-ban ez)


Szó szerint:

Megmutattam neki a kiadványt amit szerkesztettem. Ahelyett, hogy megdícsért volna, mert amúgy nagyon szépen sikerült ez volt a válasz:


Főnök:

"Nézd, nincs mindenre időnk, optimalizálni kell a munkát."

"Véges az időm"

"Termelned kell, több kellene"


Én:

"Dolgozom rajta, kérlek hagyd, hogy befejezzem, mert nincs kidolgozva:

Légyszíves kérd meg a többieket is, hogy dolgozzanak, mert ha nincsenek előkészítve az anyagok nem tudom összeszerkeszteni.

Megállás nélkül dolgozom itt.

Kérlek nézz utána mindenkinek külön külön, hogy mit csinálnak és mennyi ideig."


Főnök:

"Ők termelnek, folyamatosan dolgoznak"


Én:

"Két feladatom is van egyszerre és mindkettő folyamatban van.

Kérlek az egész csapatot nézd át, ne csak velem foglalkozz folyamatosan."


Főnök:

"Oké"


Én:

"A kiadvány amin dolgozom elképesztő lesz (és tényleg) próbálom úgy összeválogatni az anyagot, hogy az emberek érzelmeire is hasson."


Nem tudom mi van, ha tényleg bemeséli magának így fél év után, hogy hát én nem dolgozom és mindenki más rám dolgozik, akkor akkor is ki fognak rúgni, ha egyébként tényleg megállás nélkül dolgoztam. Egyébként meg tegnap többször rá kellett szólni az előkészítőre is hogy dolgozzon már és elég kellemetlen volt mert általában nem szeretem piszkálni a kollégáimat. Az élni és élni hagyni elven vagyok, ha nem nyomatnák folyamatosan azt, hogy én nem dolgozom (ezt sejtem, hogy ez lehet) akkor lehet, hogy az egész csapatot sem hajtaná ennyire szét a főnök.


De arra is gondoltam, hogy elmegyek egy vagy két hét szabadságra és akkor majd meglátja milyen tényleg az, amikor "nem dolgozom"


2022. okt. 28. 20:31
 1/10 anonim ***** válasza:
98%
Szerintem mindenkinél ugyanígy előadja magát, hátha eléri, hogy mindenki egységesen halálra dolgozza magát. Jól reagáltál rá, innentől fogva meg le kell sz...
2022. okt. 28. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Fiatalabb koromban diákmunkán, meg egyébként egy kezdő munkahelyen is volt ilyen, ugyanez a szituáció, hogy erőmet megfeszítve dolgoztam és mégis kirúgtattak azok akik csak a kávésbögrét simogatták.
2022. okt. 28. 20:34
 3/10 anonim ***** válasza:
Akkor lehet ez egy ilyen túltelített szakma, ahol sokan dolgoznak sokat és jól, ezért ez már nem döntő tényező abban, hogy ki marad bent és kit fúrnak ki.
2022. okt. 28. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Anyjába a retket, azt kell termelni.

Hogy a főnököd egy lyukas fillér hasznot nem hajt az biztos, meg a nyalisai sem. Az ilyen munkahelyet ott kell hagyni, hogy rohadjon rá az egész haszontalan bagàzsra.

2022. okt. 28. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Mehetek akkor más városba, mert ebben a kisvárosban ahol élek, ez a legjobb munkahely, egyébként a munkahelyet nem szeretem, de azokat amin dolgozom, azt igen. Leköt. Nem tudok elmenni. Ha kirúgatnak nagy bajba kerülök.
2022. okt. 28. 20:57
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem tudsz mit tenni, jól dolgozol, főnöknél megvédted magad.
2022. okt. 28. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Meg ez is, hogy őszíntén elmondta, hogy hát a többiek úgy érzik, hogy nekem dolgoznak. Igen? Valóban? Tényleg?

Menjek ki fotózni is? írjam meg a reklámszövegeket? Menjek el a nyomdába és nyomtassak is? Főzzek is kávét a többieknek? Mi?


Persze, hogy "nekem dolgoznak" mert a folyamat közepén vagyok a publikálás és az előkészítés között. Sületlenség az egész. És nem értem mire jó ez.


Most, lehet, hogy ez hiba volt, még annyit tettem, hogy elküldtem a beszélgetést amit az előkészítőnek írtam, ahol részletesen leírtam, hogy milyen preferenciák a legoptimálisabbak, hogyan adja le részemre az anyagot és honnan érdemes összeválogatni a dolgokat. Ő csak annyit írt, hogy szia meg köszönöm. :D Szóval nem beszélgetést küldtem el.


Ha ezt sem érti meg a főnök, hogy én várok arra, hogy az előkészítő lefossa elém végre az anyagot, akkor lehet ő is csak egy a többiek közül is csak szivat xD

2022. okt. 28. 21:06
 8/10 A kérdező kommentje:

Na erre a legutóbbira (beszélgetés) három likeot küldött a főnök

👍 👍 👍

Szóval jó vagyok. De akkor sem értem miért és ki veszélyezteti a pozíciómat és miért hajtanak ennyire.

2022. okt. 28. 21:15
 9/10 A kérdező kommentje:

Talán az van, hogy veszettül erősödik a pozícióm a jó teljesítmény miatt és pótolhatatlan vagyok, a többiek meg irígységből ilyen baromságokkal próbálnak letörni. Ez a legpozitívabb amire gondolni tudok.


Ami negatív, hogy vannak jelentkezők a helyemre és csak próbára tesznek mennyire tudnak kihajtani, ha ennél jobban nem akkor felvesznek mást aki jelentkezett.

2022. okt. 28. 21:19
 10/10 A kérdező kommentje:
Mármint ez a pozitív és negatív teória amikre gondolni tudok.
2022. okt. 28. 21:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!